Rıhtım Kamarası

Ben de bunların bağlantılı olduğunu düşünüyorum. :frowning:

3 Beğeni

Entelektüel birikim hakkında bir grup kurduk telegram’da. Katılmak isterseniz bağlantısı aşağıda:

62c5456a4e3fe01204bcc0aa

Allah kestiğiniz kurbanları kabul etsin.

10 Beğeni

Burası sohbet sayfası. Ben de hoşluk olsun diye bir bilmece sorayım. İnternetten filan hiç yardım almadan, sadece yüzüne bakarak, bu aşağıdaki 14 yaşındaki kızın kim olduğunu bilebilecek misiniz bakalım:

Elizabeth’e benzettim.

1 Beğeni

Bravo… Birleşik Krallık Kraliçesi II. Elizabeth’in 14 yaşındaki hali… Fotoğraf, 1940 yılının Haziran ayında çekilmiş.

Şu anda 96 yaşında olan II. Elizabeth, tam 82 yıl önce böyle görünüyormuş… (26 yaşında tahta çıkmıştı kendisi)

2 Beğeni

Cevapları görmeden Jessica Biel diyecektim…

1 Beğeni

Her yer et kokuyor arkadaş, kaç gün sürecek bu daha? :joy: Korona yüzünden et kokusu çok daha iğrenç geliyor burnuma.

3 Beğeni

Bu sene kesilen hayvan sayısı geçen seneye göre yarı yarıya düşükmüş. Biz dün kesimhaneye gittiğimizde neredeyse hiç beklemeden kesim ve parçalama işini bitirdiler hem hayvan azmış hem de pahalı olduğu için alan bomboştu ama ben vahşete dayanamadığım için eve geri döndüm. Bir iki gün daha sürer kokusu malum şu an pişiriliyor etler.

1 Beğeni

Kansinekleri gelebilir. Yakıcı, zehirli
ısırıklara ve larvalara karşı nokta boşluk bırakmadan çamura bulanmalı.

1 Beğeni

Aman diyim.

@Artorias ben de artık eskisi gibi bu tür şeyleri önemsemiyorum. Paylaşım açısından çok iyi bir şey ama kimseyi rahatsız etmeyecek bir şekilde kestirilmeli.

1 Beğeni

İstanbul resmen yıkıldı dün gece. Gök gürültüsü yüzünden evin sallandığını bile hissettim. Hiç et kokmuyor, sadece toprak kokusu var (müthiş). Tek kötü yanı da bazı yerlerde sel oldu maalesef.

Normalde buraya da yağması gerek ama bu sene yağmayacak gibi duruyor.

1 Beğeni

Dün Ankara’da hayatımda hiç görmediğim düzeyde fırtına çıktı. Ağaçlar parçalanmış, dalları kopmuş hatta köylünün ektikleri hiç olmuştu. Abimle sabahın 9’undan beri fırtına geliyor yağmur yağacak hızlı olun dedik ama bir şey olmaz çay içelim dediler. :joy: GoT’da winter is coming diyenleri önemsemedikleri gibi bizi de pek dikkate almadılar. Hatta bulutlara bakıp birkaç saati var buraya gelmesine diyen bile oldu. 10 dakika içinde fırtına bastırınca herkes bir telaşla eve kaçtı ve unutulmaz bir anımız oldu diye gülüyorlardı. :joy::joy: Neymiş efendim boran ile yağmur bulutları çarpışmış. :smiley:

Bu öncesi.

Bu bizim fırtına geliyor etrafımız boş felaket bir şekilde vuracak dediğimiz an ama henüz geç değil ve arabalara atlayıp kaçabilecek pozisyondayız.

Bu ise fırtına öncesi sessizlik. Ceviz büyüklüğünde dolu yağdı ardından bardak su boşalırcasına yağmur geldi. Fırtınaışığı Arşivi okuyanlar bilir, Fırtınababa geldi resmen. :smiley:

6 Beğeni

Sel mağdurlarına üç bin lira destek verilecek diye haber okudum. Neyin hasarını onarır ki o? Su geçirmeyen mont ve bot alıp oturun mu demek istemişler.

5 Beğeni

Ne zaman bitecek şu büyüklerin kendisinden küçüklerin sözüne önem vermemesi? :slight_smile: Ne zaman bitecek bu savaş? :slight_smile: Geçmiş olsun.

2 Beğeni

Üstüne üstün bir de Amber Alert benzeri bir uyarı aldık. Sonunda haklı çıktık ve bu sefer de siz negatif negatif konuştunuz fırtınayı çektiniz dediler. :rofl:

Bitmeyecek gibi duruyor. Bizler de küçük değiliz ama onlar çok yaşlı. :face_with_hand_over_mouth:

1 Beğeni

Evet, bu sefer de şom ağızlı derler, hep bir üste çıkma çabaları işte :smile: Kaç yaşına gelirsek gelelim onlar için hep küçük oluyoruz nedense :slight_smile:

1 Beğeni

Marcel Proust 151 Yaşında!

‘‘Gerçek hayat, nihayet keşfedilip açıklığa kavuşturulan hayat, dolayısıyla dolu dolu yaşanan tek hayat, edebiyattır.’’
Yakalanan Zaman / sayfa 186

3 Beğeni

Eğer o fiyata alınabiliniyor ise hemen çıkıp alayım.
Botu bilmem ama geçen 2021 Ocak’ta Columbia mont bakmıştım 5 bin tlcikti fiyatı şu anda kim bilir ne kadar olmuştur.

2 Beğeni