Rıhtım Kamarası

Böyle bir paylaşım gördüm.

@SJack forumdan hiç bir bildiri gelmiyor bana. Tercihlere baktım hepsi olması gerektiği gibi.
Beni banladınız mı robot bey ?
Bir de son cevap yazılan konu en üste geliyordu, şimdi konuyu bile bulamıyorum.

2 Beğeni

Banlama mı? Yok öyle bir şey.

Bildirimden kastınız uygulama kapalıyken gelen bildirim mi acaba?

1 Beğeni

Hayır, ben tarayıcıdan giriyorum çoğu zaman gönderime cevap gelince bildirim olarak profil resminin üstüne belli oluyordu. Şimdi ise cevap yazılınca hiçbir şey olmuyor. Sen şimdi yazınca bildirim geldi ama diğerleri yine yok.
Ban konusu şaka tabi .d

2 Beğeni

365 gün foruma girdim diye biliyorum ama, “kendini adamış” rozeti de gelmemiş. Bir gün girmedim mi acaba? :smiling_face_with_tear:

2 Beğeni

O sorun bende de var.

2 Beğeni

IQ ortalamamıza tam olarak karşılık gelen bir liste olmuş.

18 Beğeni

Ha bu uşaklar kim ? Spotifyı uzun yoldan uzun yola senede 1 2 sefer kullanıyorum. Modern müzik kültürüne çok yabancı kalmışım.:smiley:

4 Beğeni

Üst üste girmeniz gerekiyor. :slight_smile: Yani fire olmamalı.

2 Beğeni

@Bunn-Y Tavşan dostumuzun bu aralar nerede olduğunu buldum. :slight_smile:

Forumu bırakmış, doğuya yerleşmiş, marul yetiştiriyormuş ama çoğunu kendi yediği için pazara ürün çıkartamıyormıuş. :slight_smile:

https://twitter.com/buitengebieden/status/1598213273266294786?s=20&t=16-wsd5ySOGEH3NVDLHnSw

12 Beğeni

Değişik sorunların bulunduğu karton kapak baskısı.

2 Beğeni

Arkadaşlar bilim konusunda çok tuzlu veya çok ağır olmayan önerebileceğiniz kitaplar var mı acaba? Tabii bilim çok geniş bir alan olduğu için başlıca evrim, kimya ve genel olarak diğer popüler bilim konularıyla ilgileniyorum. Bu konuyla ilgili okumalar yapan arkadaşların önerilerini beklerim :sweat_smile:

1 Beğeni

Evrim için Stephen Jay Gould ile tabii ki Richard Dawkins.

Popüler bilim için ise Stephen Hawking, Brian Greene, Michio Kaku ve Lawrence Krauss öneririm. Ayrıca Neil deGrasse Tyson’ın Cosmos dizisi de efsanedir.

4 Beğeni

Önerileriniz için çok teşekkür ederim kitapları ve yazarları inceleyeceğim :grin:

1 Beğeni

3 Beğeni

Tüyap’ta DeliDolu indirimleri iyidi. Yakınsanız elden almak için güzel fiyatlar vardı.

2 Beğeni

Ey kahraman Türk kadını, sen yerde sürüklenmeye değil, omuzlar üzerinde göklere yükselmeye layıksın.

M.Kemal Atatürk

5 Aralık Dünya Kadın Hakları Gününüzü kutlarım.

19 Beğeni

AI ile yapılmış Bollywood SW görselleri

7 Beğeni

Yapay diş minesi icat edilmiş. Doğal diş minesinden daha sert ve dayanıklıymış. Ancak, doğal diş minesine bağlanması test edilmediğinden ve malzemenin 300 dereceye kadar ısıtılıp sonra dondurulması gerektiği için henüz dişçilerde kullanılmaya hazır değilmiş.

Başarıya ulaşırsa diş tedavilerinde büyük bir sıçrama yaşanır.

https://www.science.org/content/article/new-artificial-enamel-harder-and-more-durable-real-thing?cookieSet=1

11 Beğeni

Merhaba forum, Yeditepe’nin Evliya Çelebi Seyahatnamesi sonradan sadece karton kapaklı olarak mı basıldı? İlk kitabın ciltli/karton iki farklı baskısı var fakat diğerlerinde göremedim. Elinde olan ya da bilen kimse var mı?

1 Beğeni