Rıhtım Kamarası

Mutlu olmak dayatma değil içimizde var zaten. İnsanlar konfor alanında yaşamak ister ve bu huzura dönüşür. Yani dayatma olan insanların “mutlu gibi görünmek” istemesi. Mutluluğun özü değil bence. Çünkü mutlu gibi görünmek ve etrafındakilere ben güçlüyüm mesajı vermek istemektedirler.

Diğer dediklerinize de katılıp kendime olumlamalar veriyorum teşekkür ederim.

5 Beğeni

Black Mirror

2 Beğeni

“Ben düşünmekten yoruldum, benim yerime de düşünür müsün? Benim yerime ilgilenir misin insanlarla, yalanla, ihanetle, yalnızlıkla? Geceleri birdenbire bastıran sağanak yağışlı korkuları alır mısın yamacımdan? Gündüz gözüyle sevemiyorum kimseyi. Yüreğimdeki bu düğümü çözebilir misin?”

Jack Kerouac

Kendime okuyacak yeni bir yazar buldum sanırım.

8 Beğeni

Benim Kitapseç maceramda sipariş ettiğim 6 kitabı 3 ayrı kargoda göndermişlerdi. Ve 1 kitabı da iptal etmişlerdi. Demek ki o günden bugüne değişen pek bir şey yok. Kitapseç’e durumla ilgili her mail attığımda 1 gün içinde sms le geri dönüş yapmışlardı. Sana da tavsiyem durumla ilgil mail atman.
Bir de yanlış konuya yazmışsın sanırım.

3 Beğeni

Antarktika’da ilk kriminal suç spoiler sebebiyle işlenmiş :joy: Adam okuduğu kitapların sonunu söyleyen arkadaşını bıçaklamış.

8 Beğeni

Orjinal Matrix filminin kamera arkasına da buraya tıklayarak izleyebilirsiniz!

7 Beğeni

Şu sosyal medya yüzünden fenomen adı altında bir sürü virüs türedi. Her geçen gün saçmalıklarına saçmalık katıyorlar. İyi niyetle bir şeyler yapanları ayırıyorum ama sınırları aşan o kadar çok kişi var ki bunlar insan mı demekten kendimi alamıyorum. Özellikle çocuklar konusunda kaygılıyım. Maalesef internet ortamının denetimi de çok zor. Bunlar yüzünden internet öncesi dönemi özlemeye başladım.

17 Beğeni

Fenomen denen şey nasıl türedi onu da anlamak zor zaten. Yani ne yaptı bu insanlar, nasıl yaptılar da bu kadar ilgi topladılar?
Sanırım hiçbirini takip etmiyorum ama zaten boş iş olduğunu düşünüyorum aslında, samimiyetle içerik üretip gerçek kişilikleriyle ortaya çıkan çok az kişi var zaten internet dünyasında bence.

5 Beğeni

Evet, kesinlikle öyle. Ben de takip etmiyorum ama artık bu insanlardan bıkanların televizyona yansıyan tepkileri sayesinde farkına vardım. Ki görmediğimiz daha neler var kim bilir? Suç böyle insanlara prim verende.

4 Beğeni

Ne yazık ki onlara prim veren çok da insan var.

4 Beğeni

Bu konuyla ilgili dün bir haber okumuştum.

Erhan Nacar isimli bir baba, çocuğunun Enes Batur’un yaptığı bir paylaşımdan etkilenmesi üzerine annesine “anne ütüyü kullanarak saçlarını düzeltebilirim” dediğini iddia etti. Bu olayın üzerine Enes Batur hakkında suç duyurusunda bulunan Nacar, ünlü YouTuber’ın bu paylaşımlarının küçük çocukları etkilediğini ve kaldırılması gerektiğini düşünüyor.

6 Beğeni

Ve dostoyevski bir sigara yakar.

10 Beğeni

Detroit: Become Human oynayan var mı? Harika bir oyunmuş. Playstation’ınım olmamasına ağlıyorum bugün de. İnş steame gelir yakın zamanda ama sanmıyorum. Ama araştırcam.

2 Beğeni

Ben oynamadım ama full walkthrough videolarını izlemiştim. :joy: Kaliteli ve eglenceli bir oyuna benziyordu. Böyle oyunları almak için aceleye gerek yok bence %60-70 indirim oluyor epey bir zaman gencine.

4 Beğeni

Aynen ben de öyle izliyorum zaten şimdi. Pintipanda’dan izliyorum. Bazıları çok sevmiyor, kolsuz falan diyor ama ben seviyorum hikayeli oyunları oynayışını. Benim elime geçene kadar bu oyuuuun… Ben mezun olur, kariyer iş güç çoluk çocuğa karışırım :dd

3 Beğeni

İngiltere’de Yalnızlık Bakanı ve İntihar Bakanı varmış. İngiltere yönetim olarak yalnızlıkla savaşıyor. Şu açıklamaya bakın: :sweat_smile:

Tracey Crouch’un atandığı yeni bakanlıkla hükümet, sivil toplum örgütleriyle çalışarak yalnızlık ve sosyal izolasyonla mücadele edeceğini açıklamıştı. Soğuk hava ile yalnızlığın kış aylarında ölümcül olabileceği uyarısında bulunulan ülkede yapılan bir araştırma yalnızlığın günde 15 adet sigara içmek kadar kötü olduğunu ortaya koymuştu.

https://www.google.com.tr/amp/www.hurriyet.com.tr/amp/avrupa/dunyada-bir-ilk-yalnizlik-bakanindan-sonra-intihar-bakani-atadi-40982618

7 Beğeni

Yalnız bunlar intihar ederse epey trajikomik bir şey olur. ://

2 Beğeni

Playsation Exclusive oyunların Steam’e ve ya başka bir platforma gelmesi gibi bir durum söz konusu değil maalesef.

3 Beğeni

Ah evet fark ettim. O yüzden 13 saat boyunca başkasının oynayışını izledim :frowning: Ve hiç benim seçmeyeceğim seçenekleri seçişini :frowning:

3 Beğeni

Gerek ortadaki yumruk görseli gerekse caps lock tuşu açıkken yazılmış kelimeleriyle muazzam bir eser. benzersiz üslubu ve içeriğiyle bir edebiyat harikası.

Tuba Ezici, Adam Sandıklarımız

3 Beğeni