Rıhtım Kamarası

Barış Manço da günlük hayatında, şarkı sözlerini yasarken vs. hep büyük harf kullanarak yazarmış.

2 Beğeni

Büyük harflerle yazılan yazıları ben de içimden yüksek sesle okuyorum. Sanki BAĞIRARAK konuşuyormuşsunuz gibi.

2 Beğeni

Uzun zamandır yemediğim kadar güzel bir menemen yedim. Normalde yarım tabak yer bırakırdım ama çok güzel olduğundan iki tabak yedim iki öğünde.

2 Beğeni

Afiyet olsun efenim.

2 Beğeni

Dün Dahiliye staj sınavlarım bitti. 4. sınıfı geçtim gibi şükürler olsun. 2 aydır Youtube’a, 1 aydır da hiçbir sosyal medya platformuna girmedim. (ekşi sözlük, Kayıp Rıhtım, Pinterest falan da dahil.) Dünden beri bakınıyorum. Bu muymuş yani? Gerçekten… Napacağım şimdi? Ne yapar normal insanlar?

4 Beğeni

:slight_smile:

Türk formalı taraftarı yakalamak isteyen güvenlik görevlisi yeşil zeminde ayağının kayması sonucu İspanya Milli Takımı’nın kaptanı Alvaro Morata’ya çarptı.

Ayağına darbe alan yıldız golcünün olay sonrasında yaşadığı acı yüzüne yansıdı. Ayak bileğinde bir problem yaşayan Morata’nın pazar günü oynanacak olan EURO 2024 finalinde sahaya çıkamama tehlikesinin bulunduğu kaydedildi.

Alvaro Morata’nın finalde İspanya Milli Takımı ile birlikte sahaya çıkıp çıkmayacağı bugün yapılacak kontroller sonrasında belli olacak.

1 Beğeni

Forumda amatör yazarların kitaplarını paylaştığı ve sizlerin değerlendirdiği bir yer var mıdır?

2 Beğeni

:slight_smile:

Ceza Nebati’yi selamlamış. :slight_smile:

Neoklasik rap düşüncesinden
Epistemolojik bi’ kopuşu temsil et
Heterodoks yaklaşım günümüzde giderek ön plana çıkıyo’ rap’i temsilen

3 Beğeni

• James Cameron’s Story of Science Fiction
  • Prophets of Science Fiction
  • Sci-Fi Saved My Life
  • In Search of Tomorrow
  • Sci Fi Science: Physics of the Impossible
  • The Real History of Science Fiction
  • Finding the Future: A Science Fiction Conversation
  • The Science Fiction Makers
  • A Century of Science Fiction
  • Tale Foundry
5 Beğeni

Sayın bilim insanları şu işleri ben ölmeden çözerseniz sevinirim. :slight_smile:

2 Beğeni

“Kayıp Rıhtım Yılın En’leri” oylamasının adından rahatsız olan bir tek ben miyim acaba. İyi kötü parçası olduğum bir topluluğun görüşlerini yansıtmakla alakası olmayan bir anket, muhtemelen bazı yayınevlerinin sosyal medya manipülasyonu/direkt hile ile ilginç oy sayılarına ulaşmasını gözlemlediğim garip bir şey olmuş. Etki alanı fazla olan büyük dergilerin/sitelerin de yaptığı anketlerle aynı mantık olduğunun farkındayım ama şurada bir avuç insanız, 2000+ oy veren kitlenin kaçı buranın adını duymuş ki. Hiç samimi bulmuyorum.
Just my two cents.

8 Beğeni

Çıktığı gibi sessize alıyorum. Bir daha aklıma bile gelmiyor. :slight_smile:

2 Beğeni

Kitap ve dergilerde 200, 300 oy var bence normal. Film-internet gibi popüler konularda 1000+ oy var. Orası zaten hep oynuyor.

1-2 sene önceki ankette görüşümü belirtmiştim, o zamandan beri katılmıyorum. Aday belirleme süreci mantıksız bana göre, bu kadar kategori olması da angarya. Sonra bu angaryaların birleşimi ile işin içinden çıkılamayıp gecikme yaşanıyor sanırım :slight_smile: Bir sonraki yılın ortasına gelindiğinde 2023 ün oylanması en hafif tabir ile komik :slight_smile: .

Gelenek olduğu için yaşatılmaya çalışılıyor sanırım, işe yarıyorsa ne mutlu. Ben pas geçiyorum :slight_smile: .

4 Beğeni

Benim düşünceme göre bir anket tarzı birsey ile değerlendirme yapılacaksa, seçeneklerdekileri tecrübe etmem gerekir. Atıyorum 5 şıktan sadece 1 ini okumuşum/tecrübe etmişim diyelim ben o anketi cevaplayamam çünkü diğerlerine haksızlıklık olur. Bunu bu forum da yapan/yapabilecek olanların sayısınında fazla olduğunu düşünmediğimden bana gerçekçi gelmiyordu. Senin dediğinde eklenince bazı şeyler daha da berraklaşıyor.

4 Beğeni

Hakan Bey’in rahatsızlığından dolayı bu sefer gecikti diye biliyorum.

Ben katılıyorum, bence heyecanlı oluyor. Aday gösterdiğim kitap, kişi vs ilk 3’e giriyorsa mutlu oluyorum ben. Onun dışında dikkatimden kaçan bi kitap varsa onları da görüyorum. Kimini listeme alıyorum, kimini almıyorum ama iyi kötü fikir vermesi bakımından güzel. Ben yararlı görüyorum, bence her sene olsun :slight_smile:

1 Beğeni

Yanıtlarınız için teşekkürler arkadaşlar. Yönetimin farklı bir hesabı vardır elbet ama ben de bundan sonra sessize alıp pas geçeceğim.

1 Beğeni

Ben de @isos81 gibi görür görmez sessize alıp geçiyorum. Özellikle yerli kategorilerde “Kayıp Rıhtım Kimin Sosyal Medyada Daha Çok Takipçisi Var” anketinden başka bir şey değil. İçerik anlamında hiçbir geçerliliği yok. Ne forumda ne ana sitede yazılıp çizilecek bir spor kategorisi bile yok ama goygoy olsun diye en iyi spor kanalı seçiyoruz :heart_hands:

6 Beğeni

Hala cevap vermediniz? Redditte nasıl reklam yapacağım ve başka siteler var mı bildiğiniz?