Rıhtım Kamarası

Hepiniz çok sağolun. Başlığın da gündemini değiştirdim kusura bakmayın ya mahcup oldum.

2 Beğeni

Gılgamış Destanı’nın bu basımını inceleyen oldu mu? İş Bankası Hasan Ali Yücel serisindeki basımı ile bu arasında kararsız kaldım. :thinking:

İş Bankası baskısını okudum ve kitap çok akıcıydı. Tavsiye ederim.

1 Beğeni

bu kitabı okuyan var mı?
Tavsiye eder misiniz?

Noah Harari ve Jared diamond’un kitaplarına benziyor mu?

Bu yazarların kitaplarına benzer kitaplar okumak istiyorum, tavsiyelerinizi bekliyorum.

Harika bir kitaptır. Dawkins’in bir-iki kitabının bilim dili biraz ağırdır, diğerleri halkın anlayacağı basit bir dille yazılmıştır ve bu kitap da onlardan biri. Konuyla alakalıysanız şiddetle tavsiye ederim.

Ek: Harari okumadım ama bilimsel birikim ve anlaşılır dil bakımından bence Diamond ve Dawkins benziyor.

3 Beğeni

Kör saatçi kitabını okumaya başlamıştım 2 yıl önce ama dili ağır geldiği için yarıda bırakmıştım. Kör saatçi dili ağır olan kitaplardan sanırım.

Bu kitap kör saatçiyle karşılaştırıldığında daha sade ve anlaşılabilir mi?

Dawkins’in yazdıkları tür olarak evrimsel biyolojidir. Harari’nin Sapiens kitabı ve Diamond’un genel anlamda yazdıkları tür olarak Antropoloji’ye yakındır.

Evrimsel biyoloji yerine Antropoloji kitapları sizin daha çok ilginizi çeker gibi.

1 Beğeni

Kör Saatçi’ye göre daha sade bir dili var, çünkü belli bir teoriyi anlatmak yerine her canlı için özet şeklinde bilgi veriyor. Ama @alper’in de dediği gibi neticede evrimsel biyoloji anlatıyor. Ben hiç sıkılmadan, roman gibi okumuştum ama evrim okumaya aşina olmayan biri için bazı yerleri yorucu gelebilir. Yine de çok değerli ve okunası bir kitap.

2 Beğeni

Ya artık birisi Ejderha Mızrağı ya da Unutulmuş Diyarlar dizisi filmi bir şeyi yapsın ya! Hollywood!!! Yatacak yerin yok Kutsalodun. İşin gücün 14-16 yaş aralığı için süper kahraman filmi yapmak. Boyun devrilesiye Holivud…

image

3 Beğeni

Unutulmuş Diyarlar fikrine katılıyorum. Özellikle birinci ve ikinci üçlemeden iyi filmler çıkar.

Biz bugun @Agape’yle evcilik oynadik. Kendisinden cesitli buyuler ogrendim. Gonullere korku salmaya geliyorum. :smirk:

9 Beğeni

Ben de diyorum @Asli_Dagli çeviri yetiştiriyor o nedenle yazmıyor ama @Agape nerede, yazmadı bugün hiç. Meğerse büyü okulu açmışlar

4 Beğeni

Kazan catlamis, kazan olsa daha buyuk buyu islerine de girecektik, giremedik… Buyu tanrilarina kahve kurban edip keskul kestik. Aslinda @mit de vardi ama kendisi kurban edilme sirasinin kendisine gelecegi korkusuyla erken kacti.

4 Beğeni

Tam şüphelendiğim gibi @mit 'de oradaymış. Tamam hadi itiraf edin Malazan basmak için yayınevi kurdunuz onun için toplandınız.

5 Beğeni

Evet. Cevirmen @Agape olacak. Bu bilgiyi de agzimdan nasil aldiniz bilmiyorum. Oysa son derece gizliydi. Ben de kapagi cizecegim. Kapaga “No Fear” fontuyla Malazan yazmayi dusunuyorum.

4 Beğeni

Evet, tahminlerim doğru çıktı, o zaman editörlük ve son okumayı da Microsoft Word yapacak.

3 Beğeni

Editorlugu benim siyah kedim Tattoo yapacak. Lakin kendisi bugunku toplantimiza pek katilamadi. Midesi sorunluydu biraz, kusup durdu. Ama ben kendisiyle ayrica konustum. Kabul etti. Tek bir sarti var: kitabin adinin Miyavzan olarak degistirilmesini istiyor.

6 Beğeni

Aha editörlerin kafası kırıldı. Kitap adı değiştirmek nedeniyle :slight_smile:

1 Beğeni

Yok ya. Ben de super kitap adi degistiririm :smiley: Bugune bugun Unbury Carol’a Carol Gomulmeden demis insanim:)

Gringo Trail - Gezginler
Birdbox - Kafes
Black Mad Wheel - Kirmizi Piyano
His Bloody Project - Kan Izlerinin Pesinde
More Than This - Son ve Otesi…

Tum editorlerden daha beterim bence :relieved::relieved::relieved:

4 Beğeni

Ahahaha. :joy: Çook keyifli bir gündü. :heart_eyes: Bir sürü imzalı kitabım da oldu. :smiling_face_with_three_hearts:

Malazan çok süper gelecek. Kapağa şöyle şekilli şukullu bir adam olmadı süslü püslü bir kızçe koyacağız. :joy: En olmadı ikisini birden koyar, piyasaya bomba gibi dalarız dedik. @mit de “Son ütüyü ben yaparım.” dedi.

Her şey tamam; Hedef 2023 :joy:

5 Beğeni