Rıhtım Kamarası

İyi -_- kimse yok sanırım. Ben bilgilendireyim: tek kelimeyle enfes bir yer.

2 Beğeni

Tahtalıköy’den bildiriyorum. Kurban edilmemek için erkenden kaçtığım yalan. Kurban edildim çünkü… :hocho: Çeviri cehennemine düştüm. :fire: Kısık ateşte pişerken kötü çevrilmiş kitapları okumaya mecbur bırakılıyorum. :fire:

Malazan’la ilgili son durum: Dex’in editörleriyle çalışılacak. Kapakta Şeyma Subaşı’nın fotoğrafı olacak. Başkötünün adı Acun, esas kızın adı da Şeyma olarak değiştirilecek.

Hakkınızı helal edin. Ateş beni çağırıyor :disappointed_relieved:

16 Beğeni

Ateşi 6.45 le körüklemek iyi bir karar olmuş demek ki. :sweat_smile: Malazan’ın kimden geleceğini söyleyene dek ateşlerde yanacaksın. :buyucu:

O değil de nasıl hiç aklıma gelmedi sormak ya? :expressionless: Puh… Neyse artık ek kuvvetleri de alıp gelince birtakım şeyler düşünürüm. :smirk:

4 Beğeni

Bilen var mıdır acaba eski Laika Yayıncılık ile Kırmızı Kedi Kitabevi arasında bir bağlantı var mı?

Kırmızı Kedi (Emek Kitap) dağıtımı yapıyor olabilir.

1 Beğeni

Malazan’ı Kırmızı Kedi’nin basma ihtimali var diye düşünüyorum, öyle bir bağlantı kurdum.

Hiç ihtimal vermiyorum ama olabilir belki de.

2 Beğeni
3 Beğeni

İthaki veya Kırmızı Kedi diye tahmin yürüttüm kendimce.

Merhabalar.

Tomris Uyar’ın tüm öykülerinin olduğu kitaba sahip olan var mı? Murat Gülsoy, yaratıcı yazarlıkla ilgili kitabında ondan bir öykü incelemiş. “Köpük” isimli bir öyküydü, gerçekten çok hoşuma gitti, almışken hepsini alayım, dedim… Bazıları tarafından neden sadece “Şunun eşi, bunun aşığı, onun sevgilisi, ötekinin platoniği” diye anlatılıyor, anlayamadım.

Fiyatı biraz tuzlu. Uzun lafı kısası: Tavsiye eder misiniz?

Teşekkür ederim. Umarım yanlış yere yazmamışımdır.

Algıda seçicilik tamamen, “sadece” olduğunu düşünmüyorum bu bir genelleme.

Elbette herkes adına konuşamam. “Bazıları” meselesi, gördüğüm bir videoya dayanıyor. Kendisinin edebi yaşamı yerine bunlara yer verilmişti, onun için söyledim. Yoksa herkes nasıl ilgilenmek isterse bir konuyla öyle ilgilenir.

1 Beğeni

Tüm öyküler derken Delta baskısını mı diyorsunuz. Bende Delta’dan basılan Bütün Öyküler ve Bütün Yazıları kitapları var. Delta boyut konusunu sıkıntı etmiyorsanız, Delta baskıları ciltlemesi ve toplu baskı olması nedeniyle tercih ettiğim baskılar oluyor.

1 Beğeni

Araştırınca ilk anda Yapı Kredi Yayınları’ndan çıkanı gördüm, diğer baskıları hakkında bir fikrim yoktu siz diyene kadar. Aralarında ne kadar fark vardır, bilemiyorum.

Delta derken YKY baskıları demek istemiştim. Eksik yazmışım. Delta YKY’nin toplu özel baskılarının olduğu serinin adı.

1 Beğeni

Anladım, dizinin adını kaçırmışım. Boyut konusu derken boyutuyla ilgili bir sıkıntısı mı var acaba?

Delta serisinin boyutları küçük. Boyut nedeniyle sevmeyeni de çok. Örnek @Husey .

Başka ekleyen olmazsa akşam fotoğraf yüklerim.

1 Beğeni

Boyutları çok küçük ayriyetten binlerce sayfalık kitapları bir ciltte ve küçük bir kitapta toplayınca elinde kavun varmış hissi veriyor:) Yazı boyutu çok küçük kagıt kalitesi berbat vs.

2 Beğeni

@alper Teşekkür ederim, fotoğrafınızı bekliyorum.

@Husey Bu işe canım sıkıldı şimdi durum böyle olunca. Büyük bir heyecanla başlayıp elimde parçalanmasını istemem. Olmadı kendisinin yapıtlarını ayrı ayrı alma yoluna gideceğim.

Parçalamak için epeyce uğraşmanız gerekebilir :slight_smile:

1 Beğeni