Rıhtım Kamarası

gülelim mi hönkürelim mi? :joy:

2 Beğeni

Okunması gereken o kadar çok kitap olduğunu düşünüyorum ki tekrar okumayı biraz vakit kaybı olarak görüyorum çok beğenmediysem veya anlamak icin tekrar okumak gerekmiyorsa; mesela kitaplar bitince yeni sipariş veririm derken yeni kitaplar çıkıyor konuları gene çok güzel gene alıyorum sonra kitaplar birikiyor belki bundan dolayı tekrar okumak vakit kaybı gibi geliyordur tabi herkesin kendine göre bir düşüncesi var.Değerli yorumunuz için teşekkür ederim.

2 Beğeni

Yeni bir yayınevi keşfettim. Gulag Takımadasını da bu yayınevi basacakmış. Çeviri hakkında çok özenli çalıştıklarından bahsediyorlar çıkardıkları kitapların genelinde. Bir sonraki kitap alışverişimde birkaç kitap alıp deneyeceğim. Türkiye’de yayıncılık cidden çok iyi devam ediyor son zamanlarda. Döviz krizisi olsa da okurları mutlu etmeye devam ediyorlar sanki.

https://www.eksikitaplar.com

2 Beğeni

İnternette gezinirken bu fotoğrafa rastladım. Aslında bu bir koltuk katoluğundan ama kitaplığı kıskandım. Çok fena kıskandım hem de.

4 Beğeni

Bazı bölümlerdeki hayat dair çıkarımlarını çok beğendim şunu anlayamadım kendi hayatındaki çıkarımların mı yoksa öylesine karaladığın veya topladığın düşünceler mi? Stefan zweig kitaplarına benzettim. Yanlız ve düşünceli bir insan portresi oluşturdun bende eline sağlık ben beğendim.

4 Beğeni

Tamamen kendi anlık düşüncelerimi aktardığım bir twitter hesabım vardı, oradakileri toparlayıp yazdım buraya. Kendi hayatımdan yani. Teşekkür ederim.

3 Beğeni

image
image
image
image
image

image
image
image

20 Beğeni

Prof . Dr. Mukim Sağır’ın önsözünden alınmış bir kesit.

8 Beğeni

Eski NTV geldi aklıma liseye yeni yeni geçiyorum felan o zamanlar TV’de tek izlediğim kanal felan o sayılır. Halil İnalcık çıkmıştı Teke Tek’e İlber Hocayla felan röportaj yapmışlardı bir ara. Onlar aklıma geldi şimdi. Aynı şekilde Ntv yayınları da güzel işler çıkarırdı zamanında. Bir de şimdi ki NTV’ye onu geçtim bütün Türkiye medyasına televizyonuna bakıyorum yok ya hiç bir şey. Her şeyin içi boşaltılmış yapayalnız kalmışız gibi hissediyorum.

3 Beğeni

Buraya yazmak uygundur sanırım. Listemde olan bir kitap 20 TL etiket fiyatı. İnternet satışında 15-12 TL bandında satılıyor. Ama ben sanal alımdan aldığım zevki daha doğrusu almadığım zevki kitabevine gidip dokunup aldığım kitaptan alıyorum. Yani bu zevk dediğim; beni okumaya daha fazla teşvik ediyor böylesi. Çok saçma sırf bunun için ekstra para verdiğimi biliyorum. Nasıl önüne geçerim bilmiyorum ama. Kendimi avutma şekillerim ise kitabevinin verdiği kirayı düşünmek, çalışanlarını birebir görüyor olmak falan.

2 Beğeni
7 Beğeni

Gereksiz ayrıntılardan oluşan, forumda çokça bulunan Harry Potter içerikleri sizi de kusma noktasına getirdi mi?

15 Beğeni

Birileri sizi takip edip köşede semsemlet yapmasın? Şaka bir yana biraz ben de daraldım. Özellikle bir ara spoilerlı inceleme, spoilersiz inceleme, biraz spoilerlı inceleme, kişisine göre spoilerlı inceleme, filmi beğenenler, filmi biraz beğenenler, beğenmeyenler, az biraz beğenmemiş olanlar gibi üst üste gelen bir dönem vardı. O sıra bir fenalık gelmişti. Bazen iceriğe bakıyorum daha önce yayınlanmış şeyler. Sanırım eski siteden buraya gentegre edilenler peşpeşe geliyor ondan böyle de bir yoğunluk oluyor arada bir.

6 Beğeni

Okunmamış konularda listelendiğinde "Kategori"ye tıklayarak kaçınıyorum. HP’den de takip ettiğim konular var tabii ama ara ara o boğulma hissi bana da gelmiyor değil.

3 Beğeni

Haklısınız. Ama işin güzel tarafı, bu konuyla ilgili şöyle güzel bir seçenek var. Harry Potter kategorisine (ya da takip etmek istemediğiniz herhangi bir başka kategori de olabilir) girerek aşağıda göterilen şekilde Sessiz seçeneğine tıklarsanız artık o kategoriye girmediğiniz sürece bildirim gelmeyecek ve mesajlar karşınıza çıkmayacak demektir :krs:

5 Beğeni

Sömestr için eve otobüs bileti alıyordum. Bir gün önce tamamen boş olan otobüs şu an böyle bir dolulukta olsa da almak zorundayım deyip aldım. Çok ciddi bir maç falan mu var da bu kadar erkek aynı gün bilet almış merak ediyorum. :d Ben 12 numarayım.

2 Beğeni

Askere alım falan mı var acaba? Dikkat edin kendinizi kışlada falan bulmayın😄

4 Beğeni

Dikkat edin derim Metro Turizm kombinasyonuyla tehlikeli olabilir.

4 Beğeni

Ne güzel sessiz sessiz gidersin işte ben ne zaman gitsem kucağında 1-2 yaşında çocugu ile onlarca bayan oluyor o yol bana eziyet oluyor aglama mı dersin, bebeğin kakasının kokusumu dersin, türlü türlü dedikodular mı dersin :slight_smile: bari erkekler takar kulaklığı filmini izler sessiz sessiz benin gibi :slight_smile:

5 Beğeni

Sağolun arkadaşlar, 26 ocakta hâla forumdaysam bir şey olmamış demektir :d

@Husey benim tüm yolculuklarımda tersi oldu ya, ben de memleket, politika muhabbeti yapan dayılardan çektim hep. Gece 4 olmuş dayıcım uykunuz gelmiyor mu hiç salın artık birbirinizi demek istiyorum.

5 Beğeni