Rıhtım Kamarası

Sende hep böyle önerilerimi alıyorsun o kadar kitap arasından :slight_smile:

Neyse sonraki kitabımız (bende yakın zamanda okuyacağım) gene 2. Dünya savaşı gerçekte yaşanmışlığı olan Kozinski’den Boyalı Kuş olsun :slight_smile:

Ek: Ailenin ayrılışı ve Tren sahneleri favorilerim. Oralara gelince sağlam vuruyor kitap.

1 Beğeni

Bitti neyse ki… Bir sonraki kitabı net almayacağım. :blush: Karar verdim. Zaten bir haftadır kalbim sıkışıyordu. Artık boğmaya başladı. Bana ağır geliyor böyle şeyler. Yüreğim kaldırmıyor. Nefesim daralıyor. Bu kadarı kafi. :slight_smile:

2 Beğeni

İncelemeni bekliyorum :slight_smile:

1 Beğeni

İnceleme yok. Depresyona girdim. Bu sefer ayakkabıları da unutmuşum. Kendimi Fablehaven ile yeniledikten sonra yazabilirim ancak. :no_mouth:

Şuraya bir subliminal mesaj bırakayım…

3 Beğeni

Aaa Pat reyiz inceleme yazmamış. Şaşırdım.

1 Beğeni

Ne zamandır istediğim kitaplığıma sonunda kavuşuyorum. Baktım Ikea ve diğer sitelerdeki kitaplıklar sağlam gelmedi gözüme, almaktansa yaptırmayı tercih ettim. 180 x 180 mat beyaz yaptırıyorum. Sandığımdan az kitabım varmış zaten toplarken farkettim. Şimdilik bana yeter de artar bu boyutta kitaplık.

Efil Yayınları…

https://twitter.com/bunehepsitaken/status/1157242888478232576?s=19

1 Beğeni

Maalesef bu bütün sektörlerde böyle. Sesini çıkarınca hemen kapıyı gösteriyorlar veya bezdirmek için ellerinden geleni yapıyorlar.

Kısa zaman önce bende kurumsal bir firmada işe girdim. Kurum Atatürk’ün kurduğu ve hâlâ faaliyet gösteren iki işletmeden biri. Atatürk değerlerinde olduğunu iddia eden bir kurumdu. Hatta girişe Atatürk büstü falan da koymuşlar. Ancak içine girince işler değişti. Asgarî ücretle işe başlattılar ve onu bile işkur üzerinden yaptılar. İşbaşı eğitimi bitince de sağ olsunlar yol verdiler. Ancak sağını solunu bilmeyen yaptığı işin ciddiyetine varamayan afedersin aklı g.tunde insanları kadroya aldılar. Şimdi o kişiler dediğim kurumda hâlâ çalışmakta ve minimum 3500 TL maaş almakta. Açıkçası kimse kimsenin niteliğine bakmıyor kimi tanıdığına bakıyor.

2 Beğeni

Arkadaşlar şunları nasıl çıkartabiliyoruz bileniniz var mı? Yükseklik yapıp kapağı yamultuyor. Kaba kuvvet girişmeyi denedim ama sadece plastik kısmı ayrıldı, yapışkan kapağa yapışık kalıyor.

Bende de var bu ve hiç çıkartmıyorum çünkü çok kuvvetli yapışkanı var.

Evet çıkartmamak daha mantıklı bir kararmış, iç taraftan kabarma yapıyor. :slight_smile:

1 Beğeni

Bunu bildiğim için bıraktım öyle. Bir de hasar verebilme ihtimali var. Ciddi kuvvetli bir yapışkan.

1 Beğeni
8 Beğeni

Deli gibi okuyorum. Hızımı ikiye katladım yine de o kadar heyecanlı ve merak içeriyor ki bazen “Filmi ileri mi sarsam acaba?” deyip aslında okuduğumu anımsamam bir oluyor. :joy: Fablehaven 3 soluksuz bir maceraydı. Bundan sonra daha da iyi olamaz diye düşündüm ama Fablehaven 4 de çok iyi be… Uzun zamandır duymadığım bir şekilde tepki vermek istiyorum: Breh, breh, breh… :sweat_smile: Daha hızlı okumam lazım. :expressionless:

3 Beğeni

Sen beni zaman çarkına başlattın, ben okumaya başladıktan sonra tek bir cilt bile okumadın beee… Hadi göreyim seni çak bir Zç cilti. :slight_smile:

2 Beğeni

Ahahaha. Benim ZÇ okuma planım 7 seneye yayılmış durumda. :joy: Her yılbaşında bir aksilik yoksa ZÇ okumaya başlıyorum. :sweat_smile: Fablehaven bitsin olabilir. Senede iki tane okumayı planlıyorum.

3 Beğeni

1000’ner sayfalık 14 kitap benim de gözümü korkutuyor. Merhaba eşim bir ardarda son 8 kitabı okudu ama daha birincisine başlayamadım. :confused:

2 Beğeni

Beni korkutan bir durum yok. Bana göre ZÇ diğer kitaplara göre her yönüyle zirvede bir eser. Her sayfasından keyif alıyorum. Bu sebeple yıllara yayıyorum. Aynı şey Brandon Sanderson için de geçerli. Neyse ki Akılçelen sebebiyle Brandon’u yaşlılığıma erteledim. Okumakla alakalı sorunum yok yani. :blush:

4 Beğeni
4 Beğeni

Bu da yeni yöntem sanırım: Dizinin kitaplarını bir arada alınca daha çok ödemek… Halka Dünya dizisini kitapyurdu’ndan set olarak aldığınızda 6,34 TL daha fazla ödüyorsunuz…

Bu yalnızca kitapyurdu’na özgü değil. Kidega’da da durum aynı. Orada da set olarak almak, tek tek almaktan 3,52 TL daha pahalı…

:joy::sweat_smile::rofl:

10 Beğeni