Rıhtım Kamarası

Buz ejderhası ilk baskı için mi ciltli basıldı yoksa devamı da ciltli gelecek mi? Bilgisi olan var mı acaba?

@pcd arkadaş siz polisiye yazıyorsunuz diye hatırlıyorum, Ahmet Ümit FB sayfasında paylaşmış, görünce aklıma siz geldiniz.

https://www.blackweekistanbul.com/oeykue-yarismasi

@GkiraraJ arkadaş bence bunu Epsilon soru hattı başlığında sorun, yayınevi yetkilisi daha doğru bir yanıt verir.

1 Beğeni

Evet bu yarışma bikaç gün önce haber olarak sitede paylaşılmıştı, öyküyü yazmak için tatilin gelmesini bekliyordum :slight_smile: Çok teşekkür ederim düşünceli davranışınız için. Ben olmasam bile Rıhtım’dan birilerinin dereceye gireceğine inanıyorum. Bu vesileyle de katılacak herkese başarılar dilerim :slight_smile:

2 Beğeni

Dernege beni de asli uye olarak yazmayi lutfen unutmayin.

2 Beğeni

Beni de yazın lütfen. Devam serisinin geleceği haberini aldığımdan beri bekliyorum, Pegasus biraz hızlı davransa keşke.

2 Beğeni

Pegasus’un bu konuda hızlı olacağını sanmıyorum. Keşke beni yanıltsalar. Beklemek bir çile gerçekten. Müsait bir zaman diliminde detaylı bir incelemeyle ayrı bir başlık açacağım. Umarım… :joy:

3 Beğeni

Ooo, bak bu süper oldu işte. Ben okuyalı üç yıl kadar oldu gerçi ama incelemesini senden okumak keyifli olacak.

1 Beğeni

Konusu olan incelemelerin özellikle sevdiğim serilerde faydalı oldugunu düşünüyorum. Hem seri hakkında tartışabileceğimiz hem de sevenlerini bir araya getiren ve daha sağlıklı bilgiler içerdiğini düşünüyorum. Seri başlıklarının ilk mesajının her zaman seriye ait kitapları detaylı bir şekilde sinirbozansız olarak tanıtması gerektiğini düşünüyorum. Kısa vadede hızlı bir tartışma dönebilir fakat uzun vadede yeni gelenlerin “Bu da ne ola ki?” diyerek başlığa girdiklerinde serinin detaylı incelemesiyle karşılaşması bize hem okuyucu kazandırır hem de bundan yıllar sonra bile bir fikrinin olmasını sağlar. Belgariad ve Yerdeniz serilerinde de bunu amaçlamıştım. Biraz geç gelecek ama kesinlikle yapacağım. :blush:

2 Beğeni

Forumdan kalici olarak ayrilacagimi saniyorum. Burada cok tatli insanlarla tanistim; her biri benim icin bir kazanctir lakin karsilastigim bazi tavirlar son derece uzucu oldu. Ortak noktasi kitap olan insanlarin daha anlayisli, ogrenmeye daha acik, daha ilimli, daha onyargisiz olmalarini beklerdim. Lakin kazin ayagi oyle degilmis.

En sevdigim @alper beycigim, sizi Instagram’da bulacagim. @Agape canimsin.

Forumda hesap silme ozelligi olmadigindan daha once Kitapfelek’te dogru tahminde bulunarak kitap kazanan arkadaslarin adreslerini, kitaplar basildiginda mesaj kutuma ulasarak alip gonderimlerini yapacagim. Simdiye dek kitap kazanip adres ve iletisim bilgilerini iletmemis kimseler kaldiysa lutfen mesaj atiniz.

13 Beğeni

Peki ya diğer Agapeler ve Alperler ne olacak? Gitme. :cry::sob::cry::sob::cry::sob::cry:

5 Beğeni

Bazı hitaplar, tavırlar beni de çok rahatsız ettiği oldu, oluyor, geçici bir an diye genelde görmezden geliyorum.

@Agape 'nin dediği gibi gitmeyin.

4 Beğeni

Ben olsam pire için yorgan yakmazdım :wink:

Gitmeyin @Asli_Dagli sizin gibi üyelere ihtiyacımız var.

5 Beğeni

Haddini bilmeyenleri görmezden gelebilirsiniz sadece. Şahsen düzgün hitap etmeyenler ile tartışmaya gitmiyorum.

2 Beğeni

Yazılarını, yorumlarını, fikirlerini merak ettiğimiz ve güzel şeyler paylaştığımız insanlar böyle birer birer giderse biz geride nasıl kalacağız, bilmiyorum. Mutsuzsanız, hiçbir insan ve hiçbir ortam sizin mutluluğunuzdan daha değerli değil. Ama kendi adıma burada sizin gibi birini görememek büyük kayıp olur.

8 Beğeni

Ya niye ya :frowning: Eminim bu kararı almadan önce çok düşünmüşsünüzdür ama yine de üzücü oldu.

1 Beğeni

Tam benim mesajın üstüne geldi, halbuki sizin argümanlarınız üzerine çeviribilim üzerine bir şeyler okuyup diğer ülkelerde nasıl yapıyorlar diye araştırıp bir şeyler öğrenmiştim. Alınırım onun üzerine ayrılma kararı aldıysanız. :smiley:

2 Beğeni

Karar verirken iyice düşündüğünüze eminim ancak gitmenizi istemeyen, varlığınızdan memnun olan bu kadar insan varken kararınızı tekrar gözden geçirmeniz bizi gerçekten çok mutlu eder.

Gelelim Aslı Hanımın da bu kararı almasına yol açtığını düşündüğüm asıl sıkıntıya. En başından beri forumda basit yazım kurallarına dahi uyamayan, tartışma kültüründen bihaber, karşısındakilere veya onların düşüncelerine saygısızlık ve hatta zaman zaman hakaret eden kullanıcılara müsamaha gösterilmemesi gerektiğini söylüyorum. Ama nedense forumda bu kişilere karşı aman alttan alalım, hoşgörü gösterelim, onları da kazanalım gibi bir tavır var. Tahminimce aramızda 14-15 yaşından küçük kimse yok ve bu yaşa gelmiş bir insanın da az önce saydığım şeylere dikkat edilmesi gerektiğini bilmesi gerekiyor.

Neredeyse 10 yıldır okur olarak, üç yıldır da hem yazar hem de forumda aktif olmaya çalışan bir kullanıcı olarak Kayıp Rıhtım’ın parçasıyım. Kayıp Rıhtım’ın en önemli tarafı olarak gördüğüm forum her ne kadar şu an daha hareketli olsa da mümkün olduğunca görmezden gelmeye çalıştığım bu “toksik” kullanıcılar yüzünden gerçekten bir şeyler yazasım gelmiyor artık. Eğer forum yönetimi bu aşırı hoşgörü politikasını sürdürecek ve biz de nicelik uğruna Aslı Hanım gibi nitelikli kullanıcıları kaybedeceksek forumun geleceği konusunda maalesef pek umutlu değilim.

Umarım bizimle kalırsınız Aslı Hanım. Forumda sizin yazdıklarınızdan, düşüncelerinizden faydalanan birçok kullanıcı var.

18 Beğeni

Kararınıza saygı duyuyorum. Umarım belirtiğiniz tavırlardan birini almamamışımdır zamanında.

Yanlış bir söz söylediysem özür dilerim. Hayatta başarılar efendim, hoşça kalın.

1 Beğeni

Forum adına büyük kayıp olur, kararınızı tekrar gözden geçirmenizi bekleriz.

Zaman zaman görmezden gelmek gerekiyor.

Tartışma durumlarında forum yönetimlerinin yaşadıkları sıkıntıları biliyorum, farklı forumlarda gerektiği durumlarda (yeterli uyarılardan sonra hala saçma tavırlarında ısrar eden üyeler) ban tuşunu aktif olarak kullanmaktayım. Zaman zaman bu forumdan da süreli uzaklaştırma cezalarının verilmesi gerektiğini düşünenlerdenim.

@Agape ve diğer forum yöneticilerine sabır, kolaylıklar dilerim.

5 Beğeni

Sizi o kadar iyi anlıyorum ki. Kayıp Rıhtım’ı çok uzun zamandır takip ederim ama forumun şekli şemali değişince sanki birden her şey değişiverdi. Eskiden baktığınız konulardan, o konuyla ilgili bilgi, eleştiri gibi şeyler görürdünüz ama şu anda bir konuya göz attığımda saçma sapan tartışmaların, esprilerin, şakaların arasından bilgi edinmek istediğim şeyi bulamıyorum. İstisnasız her konuda bir ciddiyetsizlik, bir bayağılık bulunuyor. Bize, karşılığında hiçbir şey almadan bilgi vermeye gelen insanlara bile denmeyen şey kalmadı forumda. Buralar inanın eskiden böyle değildi. Bilmiyorum siz ne zamandır takip ediyorsunuz buraları ama o eski forumda yaşadığınız/mız şeyler ya yoktu ya da çok azdı. Saygı duyuyorum kararınıza, kişinin kendini mutlu hissetmediği bir yerde kalmak istememesi en doğalı.

7 Beğeni