Rıhtım Kamarası

Anneanneniz ile ilgili mesajı görmüştüm, tekrar geçmiş olsun. İnsanlar çok kötü maalesef. Daha da kötü olan ise bu kişilerin hiç ceza almaması.

Geçmiş olsun. Uzun süre önce mi oldu bilmiyorum ama yeni gördüm.

İki sene geçti ama yaşadığı şok onu hasta etti maalesef.

@Tobizume Polisler çok ilgisizdi gerçekten. Bizi arabaya bindirip dirft yapar gibi o sokaktan o sokağa soktular. Kadın adını söylerken zaten 2 dakika düşünüyor bir de bu sokak mı diyene kadar başka sokağa sapıyorlar. Bir sürü dalavere yani. Adamlar yakalanmadı haliyle. Zaten bulamayız dediler. Halbuki kamera filan da var. Bindiği araç belli. Plaka okunmuyormuş. Eğer 30 cm daha ileride olsaymış bulunurmuş falan filan. Zaten araba o yöne doğru gidiyor. Mantık almayan açıklamalar ve işler. İşin fenası yan apartmanda kendimi bildim bileli komşumuz olan teyze var. Onun da kapısını zorlayıp içeri giriyorlar. Kadın bir boşluk bulup bağırmasa neler olacak acaba. Yine siyah bir jip binanın önünden kaçıyor ama polis yine bulamıyor. :blush: Garip… Siz siz olun yaşlılarınıza göz kulak olun. Mahallede tanıdıklarınıza bile.

1 Beğeni

Benim karakolla bir kez işim düştü adli olarak. Lisede okurken 2 arkadaşımla dolaşırken başımıza geldi. Polis tek seferde illallah ettirdi.

Bizim lisenin kökeni, köy enstitülerine kadar uzanıyor. Bu okullar kurulurken devlet zamanında çok geniş bir alana kurmuş okulu ve okula yüzlerce dönüm tarla, bahçe gibi arazi hibe edilmiş. Köy enstitüleri kapanınca bu araziler geri alınmamış. Bizim okul yönetimide artık işlerine yaramadığı için bu arazileri kiraya veriyor çiftçilere. Bizde okulun öğrencileri olarak bu arazilerden geçen yoldan dolaşıp okula doğru yürümeyi çok severdik. yine birgün yine arkadaşlarla dolaşırken arkadaşlarımdan birisinin telefonu 3 kişi tarafından gasp edildi. Telefonun sahibi arkadaş kavga çıkarmayınca bizde diğer arkadaşla müdahale etmedik.

Polise gidince polis bize kavga edip telefonu neden geri almadığımızı, neden o arazide dolaştığımız içkici mi yoksa keş mi olduğumuz konusunda imalarda bulundu. Anlayacağınız polis neredeyse bizi suçlu çıkaracaktı. Bu arada polis bu elemanları direkt teşhis etti, bu elemanların 20-30 tane ayrı vukuatı olduğu halde hala dışarıda olduklarını ağzından kaçırdı.

İşin sonunda polis suçlulara bir şey yapmadı bizim ifademizi alıp karakoldan yolladılar. Gasp edilen arkadaş en sonunda bizim okulun yanında bulunan meslek lisesinin Reisine başvurdu. Reis de elemanlardan telefonu alıp arkadaşa teslim etti.

Polis bir şey yapmadı ama ortada bir suç olduğu için kamu davasına dönüştü. Bir de bunun için gidip mahkemede şahitlik yapmak zorunda kaldım.

4 Beğeni

Diyecek sözüm yok. :persevere:

Ne zaman haber sitelerine girmeyeceğim, gündeme bakmayacağım, şunu bunu görmezden geleceğim desem elim dursa beynim durmuyor, gerçi elimi de beynim kontrol ediyor ama neyse. Sabaha güzel başladık yine:

Çarptı diye komşusunu döven öğrencilerini haliyle dövüyordur.

1 Beğeni

Pdr öğretmeni olması da daha iyi olmamış mı? Daha iyi döver :d

1 Beğeni

:joy::joy::joy: Oha. En dövmeyecek hoca dövmüş. Neyse en azından öğrencilerini dövmüyodrur o zaman, çünkü PDR’cilerin öğrencileri olmuyor.

Vay be şu kitap sadece Kitapyurdu’nda toplam 20 bin satış rakamına ulaşmış, çok sevindim.
Keşke diğer siteler de satış rakamlarını açıklasa.

Buna sanırım önceki tübitak baskısı da dahil, kitapyurdunun öyle bir huyu var yeni edisyonlar çıktıkça birleştiriyor satış rakamını. Yoksa hala 1.baskı olup da 20.000 satması pek mümkün değil.

TMÇ’ in Tübitak versiyonunun kendisine ait sayfası var.

Niye mümkün olmasın ki ? 1. baskıyı belki 50 bin yaptılar veya daha fazla :slight_smile:

Sanmıyorum dahil olduğunu bu kitabı bekleyen büyük kitleler vardı.

Bu okuduğunu hatırlamama durumu tam bir zehirli ok. Elime yeni bir kitap alıyorum, tam okumaya başlıcam gözüme kitaplıktan daha önce okuduğum bir kitap çarpıyor. "Bu kitabın konusu neydi lan? " diye kendi kendime soruyorum ve elime alıp incelemeye başlıyorum. Böyle böyle derken 4-5 kitap inceliyorum.

2 Beğeni

13 Beğeni
  • Aldığı kitabı geri vermeyenler
  • Aldığı kitabı aldığı şekilde getirmeyenler
7 Beğeni
  • Aldığı kitabı hasarlı şekilde geri verenler
2 Beğeni
  • Kitap okumamayı erdem sayanlar.
  • Cahilliği ile övünenler.
2 Beğeni
  • Kitap okumayı erdem sananlar
  • Bilgisi ile övünenler