Rock Paylaşımları 🤘🏼

Dinlemeni tavsiye ederim. Alice Cooper albümleri arasında görece daha az bilinir (örneğin Trash çok daha fazla ünlü) ancak müthiştir. Alice Cooper’ın tarz olarak benzediği Neil Gaiman ile birlikte bu albüm için yaptıkları çizgi roman projesi de var. Ona da bakabilirsin. Albümü çizgi romanı okurken dinlemek keyifli oluyor.

Bu da albümden bir şarkı.

3 Beğeni

Geçenlerde babil.com da çok uygundu fiyatı sepete 50 tane kitap ekledim çıkardım almayı unuttum. İlk fırsatta almayı planlıyorum. Ayrıca Last Temptation albümünde en kısa zamanda dinleyeceğim. Teşekkürler bilgi için.

1 Beğeni

Efsane olmak böyle bi’ şey, klibin detaylı analizi yapılmalı.
1 Beğeni

Paylaşıldı mı bilmiyorum ama şu efsaneyi buraya bırakayım :slight_smile:

5 Beğeni

Tam da Led Zeppelin dinlemekten sıkıldığım bir zamanda keşfetim. Bir grubu yada şarkıyı ardarda dinlemek bir zamandan sonra çok sıkıyor. Starwair to heaven sarkısını 1 yilda en az 100 kere dinlemisimdir.

1 Beğeni

Bulmak o kadar zor oldu ki… sozde bir de internete herşey var diyorlar.

4 Beğeni

Sonunda albümü dinleyip bitirdim. Ancak içimde bir kuşku oluştu. Bir yerlerde albümün gerçek hali ile Reamester hali arasında fark olduğunu duydum bu konuda bilgisi olan arkadaş varsa yardımcı olabilir mi?

Zaten albüm You Tube de hep telifli. Niye yayımlanmasına izin vermiyorlar niye?

3 Beğeni

Birkaç ay önce The Who Next albümüyle the who dinlemeye başladım. Ancak şarkılarında bir gariplik vardı. Ilk başta bunu kendi kulaklarımın suçu olduğunu düşündüm. Ta ki dün eksi de şü yorumy görene kadar:

“senelerdir çok iyi ve bilgili bir müzik dinleyicisi olmaya çalıştım. ne zaman the who ile ilgili bir şey görsem tekrar bir şans verip dinlemeye ve anlamaya çalışıyorum ama yok. şarkılarda inişi çıkış yok, başından sonuna dek aynı tempoda ve ritimde gidiyor.”

Dogru. üstelik bu duru paylastigim sarkida
daha da belirgin.

1 Beğeni

Robert Fripp (King Crimson’ın asıl ve başından beri değişmeyen tek üyesi) albümlerin dijital ortama verilmesine başından beri karşıydı. Ama grubun 50. yılının yaklaşmasından mıdır nedendir kısa zaman önce tüm albümler spotify’a ve Apple music’e yüklendi.

4 Beğeni

Ben bu haberi nasıl kaçırmış olabilirim! Hatırlatma için çok teşekkürler.

Niye karşı acaba,Birde albüm remmastert edilmiş bazi kısımlar değiştirilim bunun hakkında bilginiz var mı? Bu Rock albümlerinin remmastert edilmesinden nefret ediyorum. Bazı yerleri değiştiriyolar filan acayip sinir bozucu.

Bende asıl kayıtları da var. Misal aslında the court of the crimson King 9:22 saniye spotify’daki ise 10 dakika. İlk 9 dakikalık kısım aynı gibi geldi. Sonda da ufak bir ekleme var.Bana o da stüdyo zamqlanına ait gibi geldi.

Anladım. Asıl kayıtları nereden buldunuz? Bu arada epitaht şarkısının altyazılisi var internete.

Usteki yorumu görünce şarkınin bazı yerlerini ve davularını değistirdiler sandım. Değistirmişlerde galiba harmoni hatalari varmış.

Dediğiniz YouTube videosu için geçerlidir. Yorum 9 ay önce atılmış. Şarkılar 2 ay önce kondu sanırsam. Koyan KC iken böyle bir şey yapmazlar diye düşünüyorum. Yine de kendiniz bakın.
https://murodoclassicrock4.blogspot.com/2010/11/king-crimson-discografia.html?m=1
Sayfanın dili önemli değil. Altta indirme seçeneğini bulursunuz .zip formatında.

1 Beğeni

4.40 dk’da işe dahil olan keman mükemmel olmuş

1 Beğeni