Rüyalarınız

Youtube’daki "fmv"lere benzeyen bir rüya gördüm. Arkada saçma sapan bir müzikle, adını vermek istemediğim bir oyuncu saçma sapan bir dansla farklı gömleklerini deniyordu. Kendinden editli bir video gibiydi. Uyanınca çok utandım :d muhtemelen youtube izlemeyi azaltmam gerekiyor. :joy:

Rüya da değil mi? Yanlış mı kesin bilgi mi :smiley: Ona göre düzelteyim ama doğrudur herhalde denetmenler dokunmamış. Bilemedim şimdi :smiley:

Yani mantıken rüyada demek istemişsinizdir, de bağlaç olarak kullanılmamış, o yüzden birleşik olmalı bence.

Bu da “herhalde” diye biliyorum ben. :smile:

1 Beğeni

Ya o kadar takılmayın :joy: Tamam onu düzeltiyorum yine de :smiley:

Tamam onu değiştireyim ama yanlış mı yine de emin değilim :smiley:

2 Beğeni

Korona’nın rüyalarımıza bile etki ettiği çok net. Bu gece gördüğüm rüyamı kısaca anlatmak istiyorum. Bu rüya öyle bir rüyaydı ki beni sevindirdi. Çünkü nasıl olmuşsa bir zaman yolculuğu yapmıştım ve 2020’den 2013’e geri dönmüştüm.

Rüyam tam bir zaman yolculuğuyla başlamıştı. Bilmediğim bir andan bilmediğim başka bir ana gelmiştim. Karşımda askerlik arkadaşım vardı ve mahalleden birkaç arkadaş da bize eşlik ediyordu. Onlarla beraber yürürken birden aklıma Korona kelimesi geldi. İlk başlarda söyleyemedim. Yasak bir kelimeymiş gibi ne kadar söylemek istesem de o sihirli kelime ağzımdan çıkmamak için benimle mücadele ediyordu sanki. En sonunda Korona diyebildim ve 7 yıl sonraki salgını ön geren çok önemli bir şahsiyet haline geldiğimi düşündüm. Her yerde bas bas bağırıyordum. Ama kimse beni dinlemiyordu. Ben arkadaşlarımı ikna etmeye çalışırken mahalledeki bir arkadaşım da iş başvurusu için kapalı bir mekana girmişti. Onun ardından da biz girdik. Ama ben felaket tellallığı yapmaya devam ediyordum. İçten içe de böyle bir virüsün neden olduğu ölümleri gördüğümden, bu kurumdaki insanların nasıl da birbirlerine çok yakın ve bilgisizce durduğuna anlam veremiyordum.

Rüyam da çok uzun değildi (göreceli olarak) ne yazık ki. Başka saçma bir rüyaya geçince bu güzel zaman yolculuğum da sona erdi.

8 Beğeni

Şöyle ki son 1 haftadır rüyalarım baya garip, her neyse anlatayım.
Arkadaşım kedime dönüşüyordu ve benden kaçıyordu ben de onu yakalamaya çalışıyordum. Birden bire Ekrem İmamoğlu geldi ve miting yaptı.
Sanırım gördüğüm en saçma rüyalardan biriydi. :smile_cat:

3 Beğeni

Nedir bu rıhtımın benim rüyalarımla alıp veremediği :roll_eyes::unamused:. Rüyamda “Çizgi Roman” başlığı altında hararetli bir tartışma yaşıyorduk. Ben çizgi roman sektöründen memnun olduğumu ve bir kitabın çıkacağını umut ettiğimi söylüyordum. @BiblofilYouTube ise, yok babam dedem görürsünüz o iş yaş diyordu. Sonra düşündüm ben neden böyle bir garip rüya gördüm diye. Uyumadan önce başlığa bakmıştım. @Anita, @Who_Sametto, @Erdal_01 gibi çizgi roman fanlarına bir iki haftalık ziyarette bulunsam, okumam için benimle paylaşsalar koleksiyonunlarını, ne güzel olurdu diye uçuk kaçık hayal kurup uyuduğum için sanırım. Bu arada kitapları öyle bir okurum ki, matbaadan yeni çıkmış gibi. O konuda kendimden eminim. :buyucu:. Ah benim minnoş hayallerim.

7 Beğeni

Hay Allah çizgi romandan da hiç anlamam ama :smile:

1 Beğeni

Son birkaç haftadır yapmayı istediğim ama yapmaya çekindiğim bir şeyi yaptığını görüyordum. Aynı rüyayı iki kere gördüm ve aynı durum ile bağlantılı rüyaları sanki gerçekmiş gibi, hayatım ile bağlantılı bir şekilde görüyordum. Ve bunun bir işaret olduğunu düşünüyorum.

Neyse, geçen gece rüyamda kitap alışverişi yapmıştım, kitapları dezanfekte edip yerlerine yerleştiriyordum.

Aklımda kitap ismi olarak bir tek Argonautika kalmış.

3 Beğeni

Rüyamı hatırlamıyorum ama bir ara uyanmıştım ve kendi kendime konuşuyordum. Rüyamda “kitap hırsızı” tarzı birşey görmüşüm ve ona benzer birşey yazmak aklıma gelmiş. Diyorum ki şimdi başka şeylerle ilgilenmem lazım, bu fikri başka birine söyleyeyim de yararlansın dedim. :grin:

1 Beğeni

Bu geleceğe dair bir işaret olabilir. :hanci: Emin olamıyorum. Kütüphane HAY’dan o sektöre de kayabilir.

@Who_Sametto zaten sadece hayal. Ama masum olduğunu kabul edelim. :roll_eyes:

1 Beğeni

Forum Rıhtım öyle etkili ki, rüyalara bile giriyor. :joy:

@_Ged Tamam kabul ediyorum. :hanci:

3 Beğeni

Valla çizgi romanın öyle bir hakimiyet kurması imkansız ama HAY dan kayma durumu için bir şey diyemem :slight_smile:

Hay’dan gelen Huya gider düsturundan hareketle Hu diye bir seri olursa belki.

Bu espriyi blur içine almam lazım çünkü gençlerde beyin erimesi yaratabilecek kadar kötü.

4 Beğeni

Dün gece değil ama geçtiğimiz haftalarda
Hitler’in üstü açık arabasında idim saçma sapan bir kasılma hali içinde idim
Adolf beycigimde yaanimda birşeyler anlatıyordu
Uyandığımda aklıma ilk gelen Eva Braun idi :joy::joy:🤦🤦

3 Beğeni

:joy::joy: ben en çok HAY’dan geldim raydan çıktım repliğini her seferinde hatırlıyorum. Ama bununla da yaşarız.

3 Beğeni

@_Ged Tabi ki paylaşırım, neden olmasın :relaxed:

3 Beğeni

:smiling_face_with_three_hearts: Düşüncesi için bile teşekkür ederim.

3 Beğeni

Rüyamda tanımadığım kişilerle deniz kenarındaydım. Sahil fazla dikeydi, kumlu bir yamaçta oturuyorduk. Su ise hiç derin değildi. Ama denizin ortasında koca bir duvar vardı orası denizin sonuymuş. Duvarın dibine kadar gidiyorum orası da hiç derin değil ama deniz biraz bulanık, dibi pek görünmüyor. Sonra kıyıya dönerken denizde ayaklarıma bir şeyler dokunuyor. Bi de bakıyorum çevremde bir sürü insan cesedi var. Kıyı cesetlerle dolmuş, aralarından geçip kıyıya çıkmaya korkuyorum ve yine denizin sonu duvarının yanına gidiyorum. Cesetlerden birinin şapkası bana doğru yüzüyor. Şapkanın altında adam suratı var. Adamın suratı ölünce sakıza dönüşmüş. Burnu kırmızı biberdendi. Paten kayarak benden kaçmaya başladı.Onun şapkasını almaya çalışıyordum. Şapkasını alırsam denizden çıkabilecekmişim. Patenlerle suda kayıyordu. Ona yetişmeye uğraşırken deniz dalgalandı. Dalgalar büyüdü, duvar kayboldu. Ben de uyandım :smiley: böyle saçma bir rüyaydı. Uyandığım gibi unutmadan sakız suratı çizdim . Orjinal bi karakter oldu ahahah

7 Beğeni

Dün gece,
SS Tiger personeliydim epey bir hararetli gece muharebesinin ardından tam zafer naraları atmaya geçerken, 3 tane rus T34 ü kuytuda kıstırıp imha ettiler 🤦
Allah’tan sherman tarafından vurulmadıkta karizmayı çizmedik.

cCc waffen SS cCc

2 Beğeni

Bir rüya gördüm kabus desem değil ama kıl olduğum bir rüya. Uyanınca bir o kadar saçma ve komik geldi :smiley:

Bir yere gittim yer ismi veremiyorum çünkü öyle bir yer yok. Neyse telefonu kaybetmişim zaten moralim bozuk ama tuvalete gitmem gerekiyor. Etrafta ki insanlara sordum bana tarif ettiler gidiyorum. WC diye tabela var yönü gösteriyor ama gösterdiği yer inşaat halindeki bir binanın ilerisinde ama o binayı kullanmak zorundayım ve tehlikeli bir yol. Bina çok yüksek ve bina inşaat olduğu için demirlerin üstünden atlamam gerekiyor ve ne yapıyorum tabii ki başarılı bir şekilde atlıyorum. Ondan sonra bir kaç zorlu taşa atlama, taşa tırmanma kısmını yapıyorum ama varamıyorum. O kadar yol gitmişim vazgeçiyorum ama kayboluyorum ve tanıdıkları arayacağım ama bir sorun var telefonum yok. Neyse o yolu tekrar aşıp uyanıyorum.

4 Beğeni