Satın Aldığınız Yeni Kitaplar

Şimdi sırada 3. kitabı da alıp okuması var. :slight_smile: @Ozgur bu kitaplar seri olup da seri değilmiş gibi davranan kitaplardan galiba. Forumda yazılmasa, kitap kapaklarından, künyeden seri olduğunu anlamayız.

23 Beğeni

1 ve 2 yani Son Çağrı ve Süresi Dolanlar bildiğim kadarıyla belli belirsiz bağlantılı. Ayrı da okunabiliyor diye biliyorum (emin olmamakla birlikte redditte öyle gördüm diye hatırlıyorum. ) ama üçüncü kitap 1 ve 2 ye devam niteliğinde. O bağlantılı. Alfa bence koyabilirdi wn azından künyeye. Üçüncü kitap icin gerekli gerçekten.
Ilk kitap Gollancz’ın Fantasy Masterwork’ünde yer alıyor. Zaten çok kitabı var hem Scifi Masterwork hem Fantasy Masterwork’de.

Ilk kitap için çeviri hataları var demişler ama bilemiyorum açıkcası.

Sırada Declare vardır umarım. O pek fantastik değil alternatif tarih türünde. Gizemli Denizlerde de basılırsa en azından en iyi kitaplarını Türkçe görmüş oluruz.

Sen Anubis Kapıları’nı bitirmiş miydin?

5 Beğeni

Çok az bir bölümü kalmışken bıraktım kitabı ama kitapla ilgili değildi sıkıntı, o ara pek kitap okuyamadığım için elimde sürünmüştü. Kitabı hak ettiği şekilde okuyamadığımı düşündüğüm için yeniden okumak için bırakmıştım.

2 Beğeni

Bugünkü ilk kargom Prestij’den çıkan ve bizi biraz bekleten Ciltli Star Trek ve Yargıç Dredd ile Özel Baskı Mercy. Hemen paylaşmak istedim. Baskılar yine çok güzel, Mercy’nin cilt dokusu, baskısı, renkler, çizimler hepsi çok güzel. Beklediğimize değdi. Yine de aklım Varyantta kaldı belki onu da alırım sonraki siparişte.

Bir de satın aldığım özel edisyonlarda ben numara yazmayı unutsamda aynı numarayı göndermeye çalışıyorlar. İşlerine gerçekten önem veriyorlar. İsteyenler varsa tükenmeden almalı.

18 Beğeni

Declare’in hakları Gerekli Şeylerdeydi, seneler önce çevircez demişlerdi en son ama kaldı öyle. Alfa’da zaten hakları bizde değil demişti Declare için.

Gizemli Denizlerde basılır umarım.

1 Beğeni

Gizemli Denizlerde de normalde Gerekli Şeyler’de idi. Ama son baskısı 2011. Ben düşmüştür diye düşünüyorum telif. 10 sene olmuş ondan bu yana.

@Strenergy müsait olursan Tim Powers’ın Declare kitabını Alfa’ya sorabilir misin? :heart:

3 Beğeni

Umarım düşmüştür de Tim Powers gibi çok iyi bir yazarın daha fazla kitabını okuruz.

1 Beğeni

Yine sahaf mahaf işlerine girdim :slight_smile:

P. D. James’in kitaplarına Türkiyede pek ilgi yok. Children Of Men’in filmi çıktığında dahi kimse kitabı Türkçeye kazandırmaya yanaşmamış. A Teste For Death, Devices And Desires ve Original Sin isimli kitaplarının bir arada bulunduğu Omnibus baskısını buldum.

Seeds Of Time, John Wyndham’ın Bilimkurgu hikayelerinden oluşan bir öykü derlemesi kitabı. Kitaplarını Delidolu basıyor ama bence kesinlikle gerektiği ilgiyi görmeyen bir yazar. Kitapları da çok güzel.

Alive, 1972’deki meşhur And Dağları uçak kazasını konu alıyor. And dağlarına düşen uçakta sağ kalan insanların, arkadaşlarının ölülerini yiyerek hayatta kalabildikleri yaşam mücadelelerini anlatıyor. Soğuk Ölüm adı aldında 1975 yılında Uycan Yayınları tarafından Türkçeye kazandırılmış bir daha dönüp bakan olmamış. 1993 yapımı bir filmi de var.

Poseidon Adventure ise lüks bir geminin denizaltında gerçekleşen bir deprem sonrası alabora olması ve yolcuların hayatta kalma mücadelesini anlatıyor. 1972 ve 2006 yapımı film uyarlarlamaları mevcut.

Exorcist’i herkes biliyordur :slight_smile:

Ayrıca Alive ve Poseidon Adventure kitaplarının sahaflarda çoğunlukla kısaltılmış baskıları var. Olur da alıp okumak isterseniz, bu iki kitabın da ortalama 300 sayfadan oluşan tam metinler olmasına dikkat edin. Fiyat olarak da P. D. James Omnibus’ın fiyatı 40TL’ydi, diğerleri 5TL-10 TL arası değişiyor.

23 Beğeni

İmge Yayınevi ve Prestij Çizgi Roman’dan siparişlerim elime ulaştı. Prestij in hem kitapları hem paketlemesi harika gerçekten. Tebrikler…

33 Beğeni

Presstij Çizgi Roman alışverişim.

25 Beğeni

Abd Halklarının Tarihi’nin içindekiler kısmını ve kaça aldığınızı paylaşabilir misiniz?

1 Beğeni

İmge’nin kendi sitesinden 70 TL ye aldım. 4 al 3 öde kampanyası ile aldım. Hapishanenin Doğuşu ücretsiz gelmiş oldu.

7 Beğeni

İlk kitap tomarı bölümümle alakalı kitaplar,gerisi ise annem bari bana kitap alıyor,araya ucuz birkaç kitap atayım onu da zorlamayarak bazı isteklerimi aradan çıkararak.Ama Cam Büyücüsünün 3. kitabı varmış ama basılmamış Türkçe.Acaba Dünya’da mı çıkmadı çünkü 3. kitabı ingilizce de bulamadım,bir bakayım ben ona.(Hayır varmış da Tr’de basılmamış.Sağol Altın Kitaplar)

16 Beğeni

Bugünün ikinci kargosu Babil’den Kronik kitaplarım.

33 Beğeni

Amazon’ dan aldığım Halka Dünya serisi de geldi.

31 Beğeni

Napolyon ve Savaşta liderlik kitaplarının içindekiler bölümünü rica etsem atabilir misiniz?

1 Beğeni

Zahmet olmazsa Samuraylar kitabının kağıdı hangi tür ve çizimler, grafikler v.s var mı, söyleyebilir misiniz?

1 Beğeni

Kronik sanırım bu yeni seriyi farklı boyutlarda çıkarıyor :confused:

1 Beğeni

Napolyon;

Savaşta Liderlik;

@Prenscukas Samuraylar ciltli, kuşe kağıt ve çizim, resim vs. mevcut.

@yates232 Kronik kitaplarını serileri kendi içinde aynı boy ama farklı serilerde boyut farkları var. Osprey Büyük Komutanlar ciltsiz ve kuşe kağıt. Boyut olarak kastın oysa onları daha çok dergi gibi basmışlar. Resimlerle, haritalarla desteklendiği ve açıklamaları olduğu için kitap boyutunda çokta güzel olmazdı diye düşünüyorum.

8 Beğeni

Amazon siparişi. Biri Prime diğeri normal hesap olacak şekilde iki farklı hesaptan sipariş verdik ancak ikisi de aynı zamanda geldi. 3 kitap hasarlı maalesef. Müşteri temsilcileri ile görüşüp hallettik.

22 Beğeni