Satın Aldığınız Yeni Kitaplar

Bu seriden sadece Atlas (yeşil olan) kaldı eksiğim ama Amazon 230 TL diyor. Beklemedeyim bunlar gibi 100-150 TL bandına inerse alacağım yoksa o parayı vermeyi kalbim kaldırmıyor :pensive:

35 Beğeni

Kidega Bilgi Yayınevi alışverişi geldi.

@Agape bilgi indirimi için bilgi vermiştin sağ olasın :relaxed:

26 Beğeni

Ayn Rand kitaplarını bekleyeyim mi derken Amazon indirimleri bitmeden iki defa kod kullanarak aldım. Meğer beklesem Atlas Vazgeçti’yi tamamlayamıyormuşum bile :joy: . Artık ultra süper bir indirim olmazsa bu yıl kitap alışverişini bitirdim ben.

31 Beğeni

Küçük İdefix alışverişim. Özellikle merak ettiğim kitapları almaya çalıştım.

26 Beğeni

Power rangers aşkımı çizgi romanlarını alarak biraz daha genişletmek istedim. Araştırma falan yapmadan 13 Gezegen’den takılırken kapağında RPM rangerları olan bir fasikül görünce ki yayımlandığı dönem 2009 benim tam ilkokul dönemim olunca ilk izlediğim sezon olur ve 10 yıl sonra tekrar izlediğimde bile en iyi sezonlar arasında kendine yer buluyor hemen sepete attım da kendisi biraz tuzluydu itiraf etmem gerekirse. Bir tane daha yanında gelsin diye rastgele kapağa bakıp alma taktiği ile bir fasikül daha attım sepete ve sipariş verdim ve kalitelerine hayran kaldım. Kapaklarında bir tür kartonumsu kalın kuşe kullanılmış ve sayfaları da bir tık daha kapaklardan ince olsa da yine aşırı kalın bir kuşe kullanılmış. Yani Amerikalılar buna kuşe diyorsa bizdekilere tuvalet kağıdı derler herhalde diye düşünmeden edemedim.Kargonun içinden çıkan karta da ayrı aşık olduğumu söylemek istiyorum.

9 Beğeni

Modern Klasikler’den eksiklerimi tamamladım. Refik Halid Karay’ın 18 kitaplık Memleket Yazıları’nı da toplamaya karar verdim. Amazon’da %50 indirime girdikçe alacağım.

31 Beğeni

Sevgili forumdaş @emre.4’ten aldığım Jules Verne’ler geldi. Çok özenli bir şekilde paketlemişti. Tekrar teşekkür ederim. :slight_smile:

41 Beğeni

Refik Halid’i Atatürk’e olan tavrından dolayı sevmiyordum . Her zaman siyasi görüşleri kenara bırakarak yazarları okuma taraftarıyım. "Memleket Hikayeleri"ni okuduktan sonra kızdım kendime neden daha önce okumadın diye. Okumadıysanız tavsiye ederim . Aldıklarınız için de keyifli okumalar .

4 Beğeni

Amazon, Trendyol (koleksiyon kampanyası) ve Hepsiburada siparişleri

42 Beğeni

Valla tayfa kitap siparişi şov yapmış. :slight_smile: Herkese iyi okumalar dilerim. :four_leaf_clover:

6 Beğeni

Kitapyurdu alışverişim. Daha geniş kapsamlı bir Farsça sözlük almak istediğim için yaptım alışverişi. Ama yıldız kesinlikle Medeniyet Tarihinde Kütüphaneler oldu. Büyüyen Ay her ne kadar biraz pahalı bir yayınevi olsa da çok iyi işler yapıyor.

27 Beğeni

Bu dönemde İstiklal Savaşı’na karşı çıkmak nasıl garip ve mantıksız bir tavır olarak geliyorsa o dönem için şartları dahilinde farklı görüşlerin olması da normal geliyor bana. Halide Edip Hanım da kısa bir dönem kurtuluşu İngiliz örgütlerinde aramıştı. Bu tarz azınlıkta kalan görüşlerde ben azınlığı daha çok anlamaya çalışırım. Sonra yaşadıkları fikirsel dönüşümleri de iyi tahlil etmek lazım. Refik Halid Karay’ın Atatürk’e yazdığı mektuplarla, şiirlerle kendini affettirme isteğini de düşünmek lazım. Velhasıl ben okuduğum yazarların siyasi görüşlerini bir kenara bırakmamayı tercih ettim. Sadece siyasi de değil tabii. Dini, ahlaki, felsefi görüşlerini de dikkate alarak okumaya çalışıyorum. Bunu gerçek bir zenginlik olarak görüyorum. Özellikle ‘‘neden’’ ve ‘‘nasıl’’ sorularını soruyorum. Kendi düşüncelerimle kıyaslıyorum. İnanılmaz tat alıyorum okumalarımdan. Esasen Refik Halid Karay’ı okuma önceliğim, bu saydıklarımdan çok, Türkçeyi kullanışından ve dili özümseyiş biçiminden aldığım hazdan kaynaklı. Güzel dileklerinizi için teşekkür ediyorum :slight_smile:

7 Beğeni

Benden önce davranıp siz almışsınız, hayırlı olsun :slight_smile:

2 Beğeni

Size daha da iyisi denk gelir umarım, teşekkürler.

1 Beğeni

17 Beğeni

Efsane Cumaların birinde almıştım hepsiburada’dan 77 liraya gelmişti (40 lira da hepsipapelimi kullandım).
Kidega’dan PKD Toplu Öyküler’in dört cildini 150 liraya aldım, 1 gün sonra fiyat 180 liraya çıktı. Yani işin özü taktik maktik yok bam bam bam. Fırsatı bulunca alacaksın, daha sonra alırım diyen yanar.

35 Beğeni

Bugünkü Amazon siparişleri

25 Beğeni

Amazon gerçekten kitap kargolarini epey bozdu. Daha bir ay önce çıkan kitap nasıl ol halde gelmiş ve öyle yollamışlar.

2 Beğeni

Amazon, çoğunu %45-55 indirimle aldım. Pegasus’un yeni kitap fiyatlarını görünce sonra alırım dediğim kitapları toplamaya özen gösterdim. Aklım herkes gibi hâlâ almadıklarımda.

27 Beğeni

Ben de bu soruyu soruyorum sürekli. Tozlu ve kirli gelmesine alıştık ancak böyle bir kondüsyon kesinlikle kabul edilemez. Ancak hızlıca çözüyorlar neyse ki.