Satın Aldığınız Yeni Kitaplar

Çok başarılı baskılar olduğunu söyleyemeyeceğim. İkisi de bildiğiniz mukavva kapak ve üzerinde bez ya da sıvama olmadığı için açıkça mukavva görülüyor yanlardan. Sayfa sayıları düşük kitaplar olduğu için mukavvanın ortasında biraz garip duruyor. Hediye çekim olduğu ve indirim kodu ile uygun geldiği için sonradan almadığıma pişman olmayım diye aldım ben.

3 Beğeni

Eylül ayında yordam ve amazon’dan aldıklarım. The Raven çok hoşuma gitti, indirim başlığında görüp sepetime eklemiştim.

26 Beğeni

Cevabınız için teşekkür ederim

1 Beğeni

Ressamlar en ve boydan kısa. Alfa yine Alfalığını yapmış.

14 Beğeni

Çok ilginç cidden. Neden böyle yapar Alfa bir türlü anlamıyorum. Bendekiler dediğim gibi aynı boy.

9 Beğeni

Yeni baskıda maliyetleri düşürmek adına enden ve boydan kısmışlardır. Diğerleri de yeni baskı yaptıkça aynı boya inecektir. :confused:

5 Beğeni

Gramajı düşürüp gizli zam yapanlar gibi bunlar da muhtemelen boyutu düşürerek gizli zam yapmışlardır.

6 Beğeni

Biskremleri de böyle yapmışlardı. :frowning:

9 Beğeni

Hayatımda ilk kez bir manga okuyacağım. Lilo ve Stitch animasyonunu da çok keyif alarak izlemiştim. Sevdiğim bir karakteri mangada görünce direkt almak istedim. Umarım güzel bir başlangıç olur benim için.

20 Beğeni

27 Beğeni

Amazon’un tanımladığı kuponu bunlarda değerlendirdim.

20 Beğeni

Birkaç gün önce gelen İdefix siparişim. Biri dışında kitaplar hasarsızdı, onu da bugün değişime gönderdim. HOPI40 kodunu kullanınca kitaplar nispeten uygun fiyata gelmiş oldu.

23 Beğeni

Amazon.

“Babalar ve Oğullar” ı bu kez de Günay Çetao Kızılırmak çevirisiyle okumak için Doğan kitap baskısını aldım.

İthakiler yüksek indirimleri olduğu için forumda paylaşılmıştı öyle görüp aldım.

Ve…
Belki 2-3 yıldır Alfa şu kapakları “eşitler” diye bekliyordum ama bu baskının biteceği Alfa’nın eşitleyeceği yok.
Zaten karton kapak okurken bile yıpranıyor, Mark Twain toplu öykülersiz kalmayayım, :slight_smile: beklemenin bir anlamı yok diye düşünerek "Twain Toplu öyküler"i de aldım.

27 Beğeni

Soruldu mu bilmiyorum, ama kaç kitabınız var, @alper ?

1 Beğeni

60-70 girilecek kitap ile 2900 civarı kitabım var.

Bazı çeviri kitapların 3-5 farklı çevirisi oluyor ben de.

Belki bu kitapların 500-600’u farklı baskı ve çeviriler olabilir. Örneğin Tolstoy, Dostoyevski’nin çoğu kitabının 5-6 farklı çevirisi var kitaplığımda.

Şu an kitaplığımda olan kitapların çok büyük kısmı son 9-10 yıl içerisinde basılan kitaplar. Eskiyen kitapları evde tutmaktan pek hoşlanmıyorum hem koku ve toz olayları nedeniyle hem de her zaman daha iyi baskıları yapılabiliyor. 2021 Ocak - Şubat gibi 4500- 5000 civarı kitap vardı. Bunların 3000 civarını sahaf bir arkadaşıma vermiştim. 7-8 yılda bir büyük temizlik yapıyorum. :slight_smile:

21 Beğeni

Afişe çıkmak hep yakında :v::v:

2 Beğeni

Ara ara bakıyorum o kitaba. :slight_smile: Keşke daha yi bir cilt ile çıksaymış.

1 Beğeni

22 Beğeni

Eskiden bu konuya girince, okunmamış sürü ile mesaj gözükürdü. Şimdi buralar hep dutluk kalmış. Hey gidi hey. Herkesin beli bükülüyor.

11 Beğeni

Sonunda kavuştuk. BKM 10 günde getirebildi ancak.

27 Beğeni