Satın Aldığınız Yeni Kitaplar

Fiyatı oldukça pahalandığı için almayı düşünmüyordum normalde ama geçen günlerde hepsiburadada olan güzel indirimde denk gelince almaya karar verdim.

27 Beğeni

Dost Kitabevi :joy: 7 lira indirim uyguladılar ama bu sefer :smiley:

29 Beğeni

Atatürk’ün bu kitaplarını bilmiyordum. Kendisi mi yazmış yoksa yayınevi tarafından birkaç kaynaktan mı toplanmış? İlk iki kitap.

2 Beğeni

İçerisinde öyle bir şey yok; Mustafa Kemal Atatürk yazıyor sadece. Başka yazar, kaynak göremedim.

Arka yazıları şöyle:

Türkiye’nin İlk Yılları: Türkiye’nin İlk Yılları, Atatürk’ün 1924-1938 arasında yaptığı, büyük çoğunluğu meclis açılış konuşmalarından oluşan bir kitap. Yeni kurulan Türkiye Cumhuriyeti’ndeki tüm yenilikleri, eğitimden sanayiye, tarımdan şehirciliğe, ekonomiden diplomatik ilişkilere tüm gelişmeleri, kısacası bir ülkenin kendini var etme çabasını yıl yıl, adım adım kurucusunun ağzından dinliyoruz.
Mustafa Kemal Atatürk’ün 1 Mart 1924’te Millet Meclisi kürsüsünden yaptığı konuşmayla açılan bu kitap, 1 Kasım 1938’de Atatürk adına Celal Bayar’ın okuduğu nutukla son buluyor.

Türkiye’nin Geleceği: Mustafa Kemal Atatürk’ün, 2 Şubat 1923’te İzmir’de yaptığı bu konuşma, nutuktan çok bir liderin halkıyla sohbeti olarak okunabilir. İzmir’in kurtuluşundan kısa bir süre sonra yapılan bu toplantıda Atatürk, farklı kesimlerden insanlara hayalindeki Türkiye’yi anlatır, eğitimden kadın haklarına, dinden askeriyeye çeşitli konulardaki düşüncelerini halkla paylaşır.
İzmir konuşması, büyük badireler atlatmış bir halkın lideriyle samimi ilişkisini, liderin halkına hesap verebilirliğini göstermesi açısından da önemli bir belge.

1 Beğeni

Türkiye’nin Geleceği 2 Şubat 1923 senesinde İzmir’de yaptığı bir konuşmanın metni denebilir. İzmir’in Kurtuluşu sonrasına denk geliyor.

@MelihAntepli beyin attıklarının aynısını yazmışım :slightly_smiling_face: ama okumamıştım aşırı dikkatsizlik kusura bakmayın. :sweat_smile:

3 Beğeni

Benimde forumda öyle cevaplarım çok, sıkıntı yok estağfurullah :slightly_smiling_face:

2 Beğeni

En son Serhat beyin mesajı vardı bende. Ona cevap verdim. Aşağı indiğimde fark ettim :sweat_smile: ilk gafım olsun. :blush:

2 Beğeni

Daha önce de yazmıştım. Atatürk’ün yazdığı her şey için buna örneğin cephede yemek listeleri bile dahil okumak için ATABE ciltlerini edinip, okumanızı öneririm.

Bence paranızı ATABE ciltlerine harcayın. :slight_smile:

ATABE 15. ciltte mevcut bu “hasbıbal.”

2 Beğeni

ATABE’ler güzel kaynak ama hepsini toplamaya kalksak şu an servet :sweat_smile:

3 Beğeni

Kidega siparişim nihayet bugün geldi. Bu kez alışveriş biraz hayal kırıklığı oldu. Kitaplar çok tozlanmış, ayrıca 3-4 kitapta hasar var. Toz çok önemli değil, silersin. Ama hasarlılar canımı sıktı çünkü Kidega değişim yapmıyor. Bunun dışında öbür kitaplar gayet temiz.

Hançer ve Sikke serisinin devamının çıkmama riski var ama yine de almak istedim (biraz da çevirisinin @mit tarafından yapılmış olması nedeniyle).

Mary Beard’in Antik Roma Tarihi (Pegasus) güzel bir basım olmuş. Refik Halid Karay’ın üç kitabını aldım. İkisinin kapak tasarımı aynı ama Bugünün Saraylısı’nın tasarımı farklı. Sanırım eski kapak bu, hâlâ değiştirmemişler veya Kidega eski basımı gönderdi, bilemiyorum :slight_smile:

Peyami Safa’nın Server Bedi takma adıyla yazdığı romanlardan ikisini alıp okumak istedim. O döneme ait romanları okumayı seviyorum.

Bernard Cornwell’in Ölüm Süvarisi bu kez şömizsiz çıkmış. Ancak işin kötü tarafı asıl kapak, ilk kitabın kapağıyla benzer tasarımda değil. İlk kitabın eleştirdiğimiz şömiz resminin benzerini kapak yapmışlar :frowning:

Craig Russell, Petros Markaris ve Michael Dibdin zaten olmazsa olmaz polisiyeler.

36 Beğeni

Kitaplar Barnes&Noble, şömizler Juniper Books.
Herkese keyifli okumalar :slight_smile:

78 Beğeni

Muhteşem. Hayırlı olsun hocam.

2 Beğeni

Teşekkür ederim. :slight_smile:
9. kitaba kadar okumuştum Türkçe baskılardan. Fırsat olursa en azından 9 ve 10’a bu yaz zaman ayıracağım.

3 Beğeni

Vay be baskıya bak..

1 Beğeni

Juniperin efsane şömizleri :smile: Hayırlısı olsun, seriyi hızlıca bitirmeye vesile olsun :smile: .

5 Beğeni

Notos Dergi (Mayıs Haziran)

11 Beğeni

Amazon siparişim. Tanrı Yanılgısı ciltli ile karton kapak arasında fiyat farkı fazla olmayınca ciltli aldım. Kitaplar çok tozluydu ancak hasarsız olması sevindirdi.

28 Beğeni

Vay arkadaş ne hayatlar var be :open_mouth:

1 Beğeni

Hele bir dördüncü kitabı görelim de, 10. yu ciltli mi alırızı düşünmek için daha zaman var.

1 Beğeni

Sanırım yanlış kişiye cevap verdiniz. 10. Kitabı ciltli yada ciltsiz almak ile ilgili bir yorumum olmadı aksine bende sizinle aynı fikirde olduğum için 2.kitabı almadım bile ki, 4.kitabı çikarsa dahi benim şüphelerim devam eder. Totalde ithaki ile barışık bir insan değilim. Fiyat politikasina göre de almamayı düşünüyorum.

1 Beğeni