Satın Aldığınız Yeni Kitaplar

Başkomserleri toplamaya başladım. İdefix’ten geldi ama Tapınak Fahişeleri’nin ucu biraz hasar görmüş. O paketlemeye yine sağlam geldi diye dua etmek lazım.

23 Beğeni

İlknokta alışverişim geldi. Resmi çektikten sonra gördüm ki kutunun altında da bolca Neil Gaiman ayracı eklemişler. Ayrıca bez çanta ve ajanda eklemişler. :kalp:

@_Ged Merdivenler kentini senden görüp aldım.
@dieter Sandman konusunda yakında sana yetişeceğim gibi duruyor. :slightly_smiling_face:

30 Beğeni

Keşke benim zamanında D&R’dan 9 lira gibi bir fiyata aldığım gibi alabilseydin. Bu arada keyifli bir okuma olur umarım. Ben gerçekten sevdim. :slight_smile: Neyse çıtayı çok yükseltmeyelim. :krs:

2 Beğeni

Küçük Özgür Adamlar
Eric
Piramitler

Bu 3 kitabı Çek Kazan hediye çekleri ile 6,60 TL’ye aldım. Sonunda ben de giriş yaptım Disk Dünya’ya.

5 Beğeni

Kitapyurdu 5 adet 20 lira kampanyasından aldıklarım bunlar. Melankolik Komedi kitabını biraz okuyayım dedim, çok zorlandım, çevirisi çok kötüydü. Maalesef aynı çevirmen Sanat Yok romanını da çevirmiş. İndie kitaplardaki çeviri sorununu buradaki herkes biliyor zaten anlatmaya gerek yok. Güray Süngü’nün kitabının ciltli olması güzel, içeriği de güzelse oradan kurtardım demektir bu alışverişi.

18 Beğeni

İyi okumalarr. Beni geçeceksin. Nazar değdirmek istemem ama Sonsuz Gecelerde gözüm kaldı. :smiley:

2 Beğeni

bu başlıkta yeni gelen kitaplar genelde en az dörder, beşer paylaşılıyor, biliyorum ama, bugün uzun zamandır istediğim bir kitaba kavuştum. “theoden king stands alone” edasıyla yalnız başına fotoğrafını paylaşıyorum:

14 Beğeni

Hocam çizgi roman mı oluyor arkadaşlar, içerikten bir kaç fotoğraf paylaşırsanız fikir verebilirsiniz.

1 Beğeni

Evet hocam çizgi roman. Şurada paylaşılmıştı.

2 Beğeni

22 Beğeni

Genelde tarihi belgelerden çok kişi üzerinden anlatım yapmış, günümüzedeki kişilerin araştırmalarını da baz alarak tarih okunmasından çok biraz hikayemsi olmuş. İkinci cildini okumaya başladım pek istediğim gibi değil açıkçası… İkinci cildi bin küsur sayfa daha hacimli, okuyacak kişiler bir kere daha düşünsün derim belki onlara hitap ediyordur lakin ortaya koyduğu metodu ben beğenmedim…

2 Beğeni

İki üç gün önce Alfa Yayınlarının tarih bölümündeki kitaplarına bakıyordum gözüme çarpmıştı…İyi okumalar dileriz…:relaxed::relaxed:

2 Beğeni

Ben tarih kitabı gibi olduğunu düşünüyordum. Ama dediğiniz gibiyse hikaye okumak değil amacım. Teşekkürler.

2 Beğeni

Icehenge, Kim Stanley Robinson’ın Arkeoloji-Bilimkurgu türünde olan bir romanı. Adından ve kapak görselinden anlaşılacağı üzere, Pluton’un kuzey kutbunda bizdeki Stonehenge’in buzdan bir kopyası olan Icehenge’in bulunmasını konu alıyor.

Psycho herkesin bildiği Psycho :slight_smile: En son İthaki Karanlık Kitaplardan Sapık adıyla yayınlanmıştı.

Along Came A Spider ise hakkında sürekli olumlu yorumlara denk geldiğim Gizem-Gerilim-Polisiye türünde bir roman. Morgan Freeman’ın başrolünü oynadığı 2001 yapımı bir filmi de var.

18 Beğeni

Satın almadım, burs çıktı. Liberus Yayınları lise ve lisans düzeyindeki öğrencilere liberalizm, liberteryenizm, ekonomi, hukuk, insan hakları konulu kitaplar şeklinde burs vereceğini duyurmuştu Twitter’dan. Yayınevini ilgiyle takip ediyor ve takdir ediyordum. Böyle bir şey olduğunu görünce de hemen başvurdum. Açıkçası oldukça mutlu oldum kazanınca çünkü Türkiye’de bu konulardaki kaynaklar pek pahalı oluyor.

37 Beğeni

Idefix siparişim. 14ünde sipariş verdim 16sında teslim edildi. Yalnız Kadınlar Arasında’nın sayfalarında sorun var. Konuyla ilgili Can Yayınlarına mail attım, bekliyorum bakalım. Darwin’le Akşam Yemeği de yeni basım gelir diye düşünmüştüm ancak 1.basım geldi. Bendeki diğer Kolektif kitaplarına göre daha büyük.

22 Beğeni

Kolima Öyküleri’ni Hepsiburada’dan, diğerlerini de Amazon’dan aldım. Eumeswil’i de D&R’dan sipariş verdim geliyor. En uygun fiyatlar bunlardı.

20 Beğeni

Kendilerine e-posta atarak stok durumunu doğrulamalarını istedim. Ellerinde son bir tane varmış hemen aldım. Çok ama çok teşekkür ederim.

2 Beğeni

Burada paylaşılan indirimden almıştım, Amazon’dan.

16 Beğeni

3 Nisanda verdiğim İdefix siparişim nihayet bugün geldi. Yaşar Kemal’in ikinci cildinini temin edemedikleri için olsa gerek göndermemişler, çünkü iptal de edilmemiş. İdefix ilk kez kitapları karton kutuya koymadan, baloncuklu poşete ve kargo poşetine koyup göndermiş, şaşırdım. Hep kutuda gelirdi.
Babil Mitolojisi’ni 8 tl gibi çok uygun bir fiyata bulunca kaçırmadım. Bu seriden Hint ve Çin mitolojilerini de almayı düşünüyorum.

28 Beğeni