Satın Aldığınız Yeni Kitaplar

sıcak sıcak

32 Beğeni

İlk kitabı uzun süredir kütüphanemde duruyordu. Küçük bir kitap olması nedeniyle de hemen bitirdim. Serinin diğeri kitaplarını da hemen sipariş ettim. Kitaplar Amazon’dan.

21 Beğeni

Uzun süredir Patti Smith leri almak istiyordum. Amazon’da indirimli görünce dün gece aldım. Kargo az önce ulaştı. Kitaplar hasarsız, temiz geldi.

22 Beğeni

Illustrated Man BKK’dan çıkan Resimli Adam.

Excavation, James Rollins’in İndiana Jones ayarındaki Gerilm-Macera türünde olan romanı. Pegasus James Rollins’in Sigma Force serisinden ilk üç kitabı basmış. Bu o seriye dahil değil ama belki basar.

Schindler’s List’i herkes biliyordur diye tahmin ediyorum.

Elizabeth Peters (gerçek adı Barbara Mertz, Mısıroloji profesörü) Crocodile On Sandbank ise Mısır Piramitlerinde yapılan arkeoloji kazılarını konu alan, bol mumyalı bol hiyeroglifli Gizem-Macera romanı. Amelia Peabody serisinin ilk kitabı oluyor. Oğlak yayınları tarafından Kumsaldaki Timsah olarak Türkçe’ye çevirilmiş.

22 Beğeni

James Rollins sevdiğim bir yazar. Gizem-macera türünü seviyorum zaten. Sigma serisini almıştım. Diğer kitapları Amazon’da sürekli karşıma çıkıyor, ben de umarım Pegasus diğer kitaplarını da basar diye içimden geçiriyorum.

Aslında gizem-macera türünde kitaplar ülkemizde özellikle 2010’lardan önce çokça basılıyormuş. Clive Cussler, Douglas Preston, Lincoln Child, Wilbur Smith vs. Fakat son 10 yıldır çok basılmıyor.

4 Beğeni

hocam arkada müzik odaklı çok tatlı popüler kültür kitapları var. baskıları bittiği için alamadıklarım da var :slight_smile: ancak bazıları görünmüyor, müsait bir zamanda tüm popüler kültür (müzik dışı da olur) kitaplarınızın fotoğrafını atabilirseniz çok sevinirim :slight_smile:

2 Beğeni

15 Nisan gecesi Amazon’dan aldıklarım bugün elime ulaştı. AGT firması ile geldi. Stephen King kitapları forumda da paylaşılmıştı %60-70 civarı indirimdeydi. Sadece PKD’nin Elektrikli Düşler kitabı sanki ikinci el gibi hasarlı geldi,üzülerek iade edeceğim.

Amazon’u neden bu kadar çok sevdiğimin kanıtı😄

21 Beğeni

90’larda ve 2000’lerde bu türde özellikle Altın Kitaplar ve İnkilap Yayınevi salak saçma isimlerle ve çeviri bile diyemeyeceğimiz işlere o kadar kalitesiz kitaplar yayınladı ki tür niteliğini kaybetti. Halbuki Clive Cussler, Dean Koontz, Michael Crichton gibi yazarların çok güzel kitapları var. Zamanında yapılan sözde Türkçeleri çevirileri yüzünden çoğu okunmayacak durumda.

4 Beğeni

Çok doğru. Keşke özellikle Cussler ve Crichton kitaplarını yeniden çevirip basacak bir yayınevi çıksa ortaya. Tabi telif durumları nedir bilmiyorum. Cussler kitaplarını tek tük de olsa bulabiliyorum ama Crichton’ın sadece bir kitabını bulabildim. Sahaflar dışında tabi.

2 Beğeni

Crichton bence de büyük bir kayıp. Wilbur Smith’i de iyi bir yayınevinden görmek nasip olur mu diye dua ediyorum. Clive Cussler’ın sonradan başkalarıyla yazdığı kitapları beğenemeyen bir tek ben miyim acaba? :slight_smile:

4 Beğeni

Cussler’ın o serilerden sadece iki kitabını okudum, evet diğer romanları çok daha başarılı. Ancak yine de okunur bence.

2 Beğeni

Merhaba, müzikle ilgili olanlar bu şekilde :slight_smile:

14 Beğeni

Çok teşekkür ederim bilmediklerimi not aldım. :slight_smile: Şu kitabı göremedim, bir süredir indirimde. Belki ilgilinizi çeker diye bırakıyorum linki:

https://www.amazon.com.tr/dp/6050946809/ref=asc_df_60509468091618664580000?smid=A1UNQM1SR2CHM&linkCode=asn&creative=380341&creativeASIN=6050946809&tag=kitabinabaktr-21

Kitapyurdu’nda da indirimde.

1 Beğeni

Foruma en son bir yıl önce mesaj attığımı fark ettim.Yeni siparişim gelmişken paylaşmak istedim.

38 Beğeni

Teşekkürler not alıyorum :slight_smile:

1 Beğeni

Merhaba konu ile alakalı değil kusura bakmayın gazetelerden hangisi kitap eki veriyor bilginiz var mı? Forumda konu başlığı bulamadım :see_no_evil:

1 Beğeni

Benim bildiklerim:

Perşembe - Cumhuriyet kitap
BirGün kitap hala öyle mi emin değilim ama iki haftada bir Cumartesi günleri.
Her Cuma- Hürriyet kitap sanat

Ayrıca gazete Duvar’ın online kitap eki var.

Yeni sayı şuradan okunabilir.

3 Beğeni

Ben de sorayım o zaman bildiğiniz kitap dergisi var mı?

1 Beğeni

Çok teşekkürler hocam :slight_smile:

2 Beğeni

Uzun zamandır genel anlamda bazı aylar birikim, ayrıntı dergi, berfin dışında basılı dergi almıyorum. Ben 3-4 senedir daha çok dergileri Türkcell Dergilikte takip ediyor, okuyorum.

Türkcell dergilikte olan daha çok polisiye kitaplara yoğunlaşan 221B dergiyi ara ara okuyorum.

Türkcell dergilikte yok ben de uzun zamandır satın almıyorum ama YKY kitap-lık dergisi var. Başka da bildiğim şu an hatırladığım kitaplar üzerine yoğunlaşan dergi kalmadı… Son 5-10 senede özellikle kültür, sanat, kitap dergilerinin çoğu kapandı.

3 Beğeni