Sherlock Holmes Hangi Yayınevi Daha İyi?

Alfa’dan alırsam eğer ciltsiz almayı düşünüyorum ama ciltsizleri İş Bankası gibiyse dayanıklıysa sıkıntı değil ama Alfa dağılma sorunu yaşatır mı acaba :thinking:

Çok kalın 1-2 kitap dışında okurken kolay parçalayabildiğim karrton kapak Alfa kitabım olmadı ama ben yinede bir Azer Bülbül şarkısı ile cevap vemek istiyorum.

“Her an her şey olabilir” :slight_smile:

1 Beğeni

Şu an Alfa ile Cem arasında gidip geliyorum hocam. Sizce çeviri olarak hangisi iyidir? Bugün büyük gün artık alacağım :joy:

Cem Yayınevi kitaplarını toplayan birisi olarak araya girmek istedim. Çeviri konusunda içiniz rahat olsun gerçekten güzel iş çıkarmış Cem Yayınevi. Tabii ki Alfa hakkında yorum yapamayacağım ama Cem alacaksanız bu konuda güvenebilirsiniz. Fiyat olarak da daha uyguna geliyor sanırım :slight_smile:

2 Beğeni

Cem kutulu olarak benim kitaplığımda var ama bu baskıları okumadım . Almadan önce baktığımda olumsuz bir yorum da denk gelmemişti

Çeviri konusunda her zamanki iyi mi kötü mü ben bilmiyorum. :slight_smile:

2 Beğeni

Cem almaya daha yakınım gibi. Zamanında @alper hocam da Cem tavsiye etmişti. Sanırım dümeni Cem’e kıracağım. Teşekkürler @foundyou @alper :slight_smile:

2 Beğeni

Cem Yayınlarından aldım ama @foundyou kitaplar sende varsa bana okuma sırasını söyleyebilirsen sevinirim :slightly_smiling_face:

1 Beğeni

Kutulu almadın mı? Üzerinde yazıyor zaten.

Bilmiyorum ki valla 9 kitap takım yazıyordu ama kutulu demiyordu.

:slight_smile:

Kutuludur bence. Hayırlı olsun, iyi okumalar.

2 Beğeni

Teşekkür ederim :slightly_smiling_face: Kutuluysa şahane olur hocam ve okuma sırası için de ayrıca teşekkürler :slightly_smiling_face:

@foundyou okuma sırasına gerek kalmadı hocam, boşa yormayayım seni :slightly_smiling_face:

2 Beğeni

Öncelikle hayırlı olsun, pişman olmayacaksınız :slight_smile: kusura bakmayın bugün pek bakamadım foruma o yüzden görmemişim. Neyse ki @alper yardımcı olmuş :slight_smile: şimdiden iyi okumalar dilerim.

2 Beğeni

Yok ya pişman olmam :slightly_smiling_face:

Olur mu öyle şey :slight_smile: @alper başkan yazdı sağ olsun. Alfa’yı beklesem zaten daha çok beklermişim ön sipariş tarihi 7 Temmuz’a uzamış :joy:

Teşekkür ederim :slightly_smiling_face:

2 Beğeni

Gittigidiyor’da Idefix satıcısından satın aldığım Sherlock Holmes (Cem Yayınları) seti bana kutusuz gelmişti. Cem Yayınevleri ile görüştüm bu konuda, biz kutulu veriyoruz, size kutusuz gelmiş diyince siparişimin üzerine 1 aydan fazla zaman geçmesine rağmen ayıplı mal kapsamında iade etmiştim. Tabii öncesinde Idefix ile kutu tedarik edilir mi diye de görüştüm, edemiyoruz dediler. Direkt Cem Yayınevi’nden satın alımlarda Sherlock Holmes’lar kutulu olarak gönderiliyor, bilginize.

Kutulu olup olmadığına dikkat etmedim, o yüzden kutusuz da gelse dert değil ama kutulu gelirse güzel olur tabi :sweat_smile:

Martı Yayınları’nın özel baskısının kutusuyla boy ölçüşemezler.:grinning:

Martı Yayınlarının özel baskısı pek okumaya elverişli değil. Sadece alıp kitaplığa koymalık, estetik, kitaplıkta hoş gözükecek bir kitap. Kitabı okumak için ise çevirisi iyi, rahat okunabilecek, eli fazla yormayacak bir kitap olması daha iyi.

Rahatlık açısından okumaya elverişli aslında,beni yormadı.Çantaya atılıp otobüste okunacak bir kitap değil tabii ki. Ben kutulu özel baskılar arasında değerlendirme yaptım.Çeviri olarak da başarısız olduğunu düşünmüyorum Everest baskısını da okumuş birisi olarak.

1 Beğeni

Kitap bende yok ama youtuberlardan baktım. Yazı fontları çok yoğun ve küçük gibi geldi izlediğimde. Çeviri olarak çok belirsiz kimisi memnun kimisi değil o belirsizlikten dolayı Martı tercih edemedim. Everest ise hem detaylıymış hem de tuzluydu biraz o yüzden araştıra araştıra ki 2 yılı buldu alabilmem :grin: En sonunda Cem baskısını aldım.

1 Beğeni

Cem baskısını okumadım,bilemiyorum. Ben zamanında orjinal dilde okumuştum çevirileri bu şekilde kıyasladım.Martı da Everest ten pek aşağıda değil o bakımdan.Kağıt kalitesi çok iyi,cildi sağlam,yazı fontları da YKY deltalardan daha büyük.Evde kucakta gayet okunabilir ama dışarda taşımak zor.Bir de sarı yaldızlı olması bana pek hoş gözükmüyor.Almayı düşünüp merak eden arkadaşlara bilgi vermek açısından yazdım.

1 Beğeni