Sissoylu

Direk kitabin sonuna atlamak da nasil birşey öyle. Sandersonda onu yapmak cok sey kacirmak demek olur

Okurken bir tek ben mi sıkılıyorum diye düşündüren seri. Belki de bu aralar içinde olduğum ruh halinden kaynaklı.

İkinci kitap için katılıyorum ben de. Başta bir gizem, kim acaba falan diye sorduruyor. Kitabın sonunda büyük olaylara kadar çok sıkıyor,Elend’den insana artık gına geliyor.

1. Kitabı bitirdim şimdi. Aynen katılıyorum, kitap da kocaman bitmiyor. Bu arada one piece çıktı mı korsanfanlı :smiley:

One Piece bu hafta arada, gerçi gerçek bir korsanfanlı bunu bilirdi :stuck_out_tongue_winking_eye: .
3. kitap daha iyi gene, tek sıkıntı çevirmen değişikliği.

Değilim zaten :smiley: valla 2 o kadar baydı ki 3. Kitabı ne zaman okurum bilmiyorum bile :frowning:

Matem Bantları’nı bitireli bir kaç gün oluyor? Kafamda birkaç soru kaldı onları burada sormak istedim.

Kitabın sonunda Hoid’in Wax’e verdiği paranın aslında bir anı olduğu ortaya çıktı. Bu anı büyük ihtimalle güneyli scadrialılara yardım eden kişinin Kelsier olduğunu gösteriyor değil mi? Lord Hükümdar olabileceği düşünülüyor zaten herkes tarafından kitapta.Nasıl olur Kelsier yardım etmeye gelebilir? Bunu anlamadım. Secret History’de bunndan hiç bahsedilmiyor sanırım.

O olay benim de kafamı karıştırıyor doğrusu, nasıl yorumlamam gerektiğini çözemedim. Hatta dönüp bir daha okudum ama koca bir anlamsızlık dışında bir şey gelmedi aklıma.

Özet

Kelsier Sazed ile konuşurken hayata dönmenin bir yolu olduğunu öğreniyordu, direkt olarak değil ama ima edilerek öğrendiği bir bilgiydi bu. Daha sonra da Kelsier Spook’a gidiyor zaten Physical Realm ile bağlantı sağlamak için. Kelsier bir Cognitive Shadow’du Sissoylu 2 ve 3 boyunca. Mesela Fırtınaışığı’ndaki Elçiler de Cognitive Shadow ve onların da Oathpact gereği ölüp dirildiklerini biliyoruz. Kelsier Honor’ın Elçiler için kullandığına benzer bir yolla (Fiziksel Aleme Dönüş Scadrial Edisyonu :joy:) geri dönmüş olabilir. Tamamen düşüncesel olarak sallıyorum tabii ki. Sorunuzun net cevabı: Kitabın sonunda anıdaki karakter yüzde doksan dokuz ihtimalle Kelsier, nasıl Fiziksel Aleme döndüğü (veya dönmediği) ise henüz açıklanmadı. Benim bilgim bu yönde, hatalıysa bir Cosmere uzmanı düzeltsin lütfen :slight_smile:.

3 Beğeni

teşekkür ederim. açıklamamız bana mantıklı geldi açıkçası. olabilir sanırım. lost metal yayınlanmadıkça cevabını bulamayız gibi geliyor.

Yorumunuza yurekten katiliyorum.

Spoiler

Sanirim secret history sonundaki sahnede kelsier oldugu ima ediliyor zaten. Ayrica Spook’un basina bela olup hemalurgy konusunda ortaligi karistirmasi da buna guclu bir kanit. Hemalurgy Kozmer buyu sistemlerinde bir hack/hile olarak kullanilabilen buyu sistemi. Cok ilginc yerlere kapilar acabilecek ozelliklere sahip. Kelsier de bunu gorup oraya odaklaniyor.

2 Beğeni

Elantris’ten sonra Sissoylu’ya başladım.118 sayfa okumuşum.Bazı şeyler yerine oturdu (metallerin nasıl kullanıldığı falan süper bir olay.).Not alıyorum deftere ya :grin: Bir sayfasında bile sıkılmadım kalan bölümler nasıl heycandan ölüyorum resmen.Uykusuz geceler beni bekliyor. :sweat_smile:

2 Beğeni

Not tutmaya gerek yok arkasında sözlük var.:slight_smile::blush:

1 Beğeni

Biliyorum ama nedense yazıyorum yaptıkları tahtaya yazdıkları planları falan aynısını yazdım.Herkesin görev belli :joy::joy::joy::joy::joy:

2 Beğeni

ben de aynı şekilde sıkılmadan ilerliyorum okuduğum diğer kitaplarına göre daha akıcı ve bunun sebebi de sanırım diğer kitaplar hep 3 karakteri baz alıp ayrı ayrı bölüm bölüm ilerletirken karakterlerin akıcı bölümlerinin gelmesi 200 300 sayfa sürüyordu bu süreç de bazen çok sıkıcı olabiliyordu özellikle kralların yolunda ilk 250 sayfayı 1 ayda okuyup kalan 750 sayfayı 4 günde bitirmiştim ama sis soylu da iki karakteri çok hızlı buluşturup sahnelerini hep beraber tutarak konuya direk dalış yaparak ilerlemiş akıcı konu içinde keşfediyoruz karakterleri bu da tek sayfada sıkılmamızı sağlıyor bence özellikle kralların yolunun 10 kitaplık bi seri olcağı için 250 sayfa kalana göre normal ve az görünebilir ama 2. kitap da aynı ilerliyor diye duydum okuyup görcez artık

1 Beğeni

Sissoylu ilk kitap bitti.Çok iyiydi yaa.Giriş gelişme final muhteşem.İkinci kitabı düşünemiyorum.Yarın ilk iş 2. Kitaba başlamak olacak :smile:

4 Beğeni

sen bide onu ikinci kitabın sonunda bi gör :frowning:

Biraz okudum 27. Sayfaya geldim fakat şimdiden beni kendine bağladı gayet güzel bir kitap

Biraz durağanlaşacak ama pes etme

ben bi durgunlaşma göremedim ama 3 kitabı arka arkaya okuyunca bazı kısımlar hafif sıkabiliyor sanırım ben aralıksız okumuştum ikisini bazı yerlerde baymıştı