Sissoylu

Efendim şimdi hem ağır spoiler hemde ağır s poilere girmeyecek bir bilgi vereceğim bu bilgi tam bundan 30 yıl sonra brandonun yazacağı dragonstell kitabı ile ilgili

efendim kozmerin ilk başında sadece yolen ( ismini yanlis yazmis olabilirim) adli bir gezegen vardi bu gezegen bizim hoid abinin yaşadığı gezegendir . Benim bildiğim kadarıyla hemen ozetleyeyim bu gezegende admalsiyum ( adını kesin yanlış yazdim) adında bir tanrı var hoid bu tanrıya bir suikast düzeliyor bu tanrının ölümüyle pareler ortaya çıkıyor . Bu pareler alan kişiler gidip kendi gezegenlerin kuruyorlar her parenin kendine ait bir özelliği var mesela harap ve muhafaza metal pareletidir .Ayrıca pareler büyünün temelidir . Ayrıca pareler onu alan kişiye duygusal baskı yapıyor. Eğer hafızam beni yanıltmıyorsa Elantris o hale getiren şeyde pareler dir

Lütfen hatam varsa beni düzeltin arkadaşlar .hafızam bazı konularda beni yanıltıyor olabilir.

1 Beğeni

okumamam gerektiğini biliyordum :frowning:

2 Beğeni

İlk birkaç kelimeyi okudum.Sonra aradan bir cümle gözüme ilişti kapattım :joy: 30 yıl kaç yılda geçer :joy:

1 Beğeni

100 200 300 400 aaaaaa bilmiyorum sanki zaman durmuş gibi .

2 Beğeni

elantrianlar ile pare arasındaki bağlantıyı tahmin edebiliyordum kuzenime soracaktım o açıdan iyi oldu hoidin gezegeni de ama parelerin ortaya çıkışını filan kitaptan öğrensem daha iyiydi

1 Beğeni

30 yıl sonradan kastın kitabın çıkış tarihi bildiğimiz 2038 mi olacak yani?

1 Beğeni

Yaklaşık olarak öyle . Brandon fırtına serisini bitirmeden yamazam diyor.

2 Beğeni

Buralar çok haketlendi.Ben kitabı okumaya devam edeyim orasıda hareketli şuanda ikinci kitap spoiler

Kralı seçemedik suikastçılar bastı :scream:

2 Beğeni

kendimi geçtim o yaşasa bari o kadar .s

1 Beğeni

Ölecek diye o kadar korkuyorum ki. Her gün tanrıya ölmesin diye dua ediyorum ( şaka tabi ki) :slight_smile:

got yazarı ölürüm diye şu an beş altı kişiyi eğitiyormuş sanırım tam olarak doğru finali yapabilecek hale gelmeleri için bizimki de öyle bişeyler yapmayı düşünse iyiydi

Madem buralar hareketlendi bende bir tartışma başlatmak istiyorum
3. Kitabın sonu hakkinda spoiler ; insanı kumara ,alkole , uyuşturucuya başlatabilir haberiniz olsun

Harap ile vinin dövüş kısmı ,
Ikisi de pes etmiyordu . Büyük bir güç patlamasıyla vin dünyaya veda etti ve ardindan Harapı kendisiyle birlikte tamuya cekti .
Evet sevgili forumdaslar sizin bu tamu hakkında teorilerinin nelerdir ? Benimle paylasirsaniz memnun olurum. Şahsen ben çok büyük bir etkisinin olacağını düşünüyorum kozmere.

1 Beğeni

Bak bunu ilk kez duyuyorum. Cidden yapsa iyi olur .

wohohoho o zaman üçüncü kitabın sonunda görüşmek üzere diyorum gerçi ne yazdığnı tahmin edebiliyorum kuzenim kitabın sonunu söyledi çok sağ olsun ama doğru olmama ümidi ile kitabı okuyana kadar açmasam daha iyi

1 Beğeni

Sende mi spoiler yedin benim gibi

steelhearth için aynı şeyi söylemişti ama tersi çıkmıştı o yüzden sana sorıyım direk vin ile elend ölecek mi sonunda.O bana kitabın sonunda ana karakterler ölüyor o kötü oluyor demişti ben okumadan ve almadan çok çok önce. bir umut kelsieri kast etti demiştim birinci kitapta ama başkasından başka bir spo daha aldım kız ile oğlana yazık oldu demi diye o yüzden merak ediyorum cevabın evet ya da hayır desen yeterli :frowning:

Ne yazıkı evet . Ama merak etme brandon insanı her türlü şaşırtmaya beceriyor .

yok onu biliyorum okuduğum her kitabının sonundan ötürü.O yüzden içimde bi tereddüt yok sonunda yüzde doksan ağzım açık kalıcak hepsinde olduğu gibi.Özellikle ikinci kitabın sonunda küfür etmek ile övgü yağdırmak arasında kalmıştım gecenin dördünde bitirmiştim anlatcak kimse de yok yerimde duramıyordum ya.Klasik hep yaptığı şeyi biliyorsundur “bütün kitap boyunca doğru sandığın şeyi yanlış veya iyi sandığın kişiyi kötü göstermek” hafiften alıştım buna derken o ikinci kitabın sonunda az çok tahmin edilebilir olmasına rağmen çok sinirlendirdi beni ya her şeyin tam tersi çıkması durumu.Büyük ihtimalle o kadar fazla sayfa okuduktan sonra bunu yaşattığı içindir ama ne kadar sinir etse de kendine fena halde YİNE hayran bıraktı bana sorarsan Tolkienden Rowling’den ve adı çok met edilen bir çok yazardan kesinlikle çok daha iyi yazıyor ve bu fikrimin değişme ihtimalinin olduğu tek başka serinin de zaman çarkı olduğunu düşünüyorum okuyunca görücez artık

1 Beğeni

Benim yediği spoiler öyle bir soiplerdiki anlatsam kalbin durur . Oyleki 2. Kitabın sonunu okumasanda olur o derece yani.

Malszan >stormlight >zaman carki

Malazan kitabını Tabiki de okumadım ama herkes çok iyi diyor onlar öyle diyorsa öyledir.

malazan ilk kez duydum ben biraz bakınayım ama stormlight zaman çarkından iyi olduğunu düşünmen içime su serpti. Anlarsın ya Brandon üstüne adam koymak istemiyorum biraz fanı oldum kendisinin. Yazdığı evrenin kendi kaleminin ırkların vs vs her şeyin diğerlerinden o kadar detaylı ve daha ustaca olduğunu düşünüyorum ki -okuduğum kadarı ile- Tolkien’den filan daha iyi olduğunu söylediğim zaman okumadığı halde inatla red edenler sinirlendiriyor. Tamam yazıldığı zaman göz önüne alınırsa hem o zaman hem günümüz için fazla muazzam bir baş yapıt -ağır lotr fanıyımdır yani yanlış anlaşılmasın- ama yine de Brandon bana kat ve kat daha iyi geliyor ondan