Son Aldığınız ve Sipariş Listenizdeki Kitaplar

Shisubeki arkadaş iyi okumalar. Bu arada ben kitapları beğendim, yazdıklarınızın ikinci cümlesini değil

1 Beğeni

Özür dilerim. :sweat_smile: Buraya aldıklarımı atarken biraz utanıyorum çünkü alma hızım okuma hızımdan az. Keşke bunları bitirdiklerim diye atabilsem. O zaman içim rahat olurdu.

1 Beğeni

Bu başlığı zaten bu amaçla takip ediyoruz, bence o şekilde değerlendirmeyin. Forumun en faydalı başlıklarından birisi bu.

Babil kitaplığını bende toplamayı düşünüyorum.

2 Beğeni

Fuar kazancı ya da zaiyatı mı demeliyim. Sel yayınlarının kitapları internetten alırken hiç ilgimi çekmez ama elimde tutarken resmen kendimden geçiyorum. Seçerken zorlandım :smiley:

Mine Söğüt merak ettiğim bir yazardı ve en iyi kitaplarından değil herhalde ben daha çok Gergadan’ın adını duyuyorum. Nedense bu daha çok ilgimi çekti.

Vb kurulduğundan beri merakla bekliyorum nasıl kitaplar basacaklar diye. Stantlarına uğradığımda baya şaşırdım çünkü kitaplar baya kaliteli görünüyordu çevirilere de özenmişlerdir diye tahmin ediyorum ciltli olmadığı halde gördüğüm en kaliteli basımlar olabilir. Simone Weil de daha önce adını duymadım ve arka kapağı okurken duymadığım için utandım falan bu sebeple aldım.

11 Beğeni

CNR Kitap Fuar’ından aldıklarım bu kadar. Hem yayınevleri hem de ziyaretçiler bakımından çok sakin bir fuardı. Ankara Kitap Fuar’ında Sel yayınları 5 liraya güzel kitaplar satmış bu fuarda da olur diye gitmiştim ama 5 lira bölümü yokmuş, üzdü. Ama sahaf bölümünden 5 liraya Murat Gülsoy almak moralimi düzeltti. Yeğenim için de ilk kitaplarını aldım ve fuar bitti.

8 Beğeni

@Karahayalci iyi okumalar Beş Sevim Apartmanı Mine Söğüt’ün en bilinen ve en çok okunan kitabı galiba, Gergadan çok yeni lkitabı yine de @Firtinakiran’a sormak lazım…

Size de iyi okumalar @Gok_Smr

3 Beğeni

Beş Sevim Apartmanı yazarın en iyi kitaplarında biri :slight_smile: Yazara yeni başlayacak kişilere de genelde bu kitap tavsiye edilir.

Gergedan daha yeni çıktığı için adını sık duyuyorsunuz. Ayrıca hepsini okumuş biri olarak belirteyim, Beş Sevim Apartmanı çok çok daha güzel.

@alper doğrudur :slight_smile:

3 Beğeni

Güzel günlerde oku. Belgariad, Michael Ende, Babil Kitaplığı… :heart_eyes:

@Karahayalci Mine Söğü’ü ben de merak ediyorum ama tam olarak radarıma girebilmiş biri olamadı. Hep geri planlarda duruyor. :smiley: Fuar’a gitmeyi başarmış ve güzel kitaplar almışsın. Güle güle oku. :smiley:

@Gok_Smr Ya çocuk kitapları çok hoş oluyor ya. Fasülyeli adı olan bir kitap görmüştüm almaktan son anda vazgeçtim. :smiley: Çok güzeller… İyi okumalar dilerim.

3 Beğeni

Agape abla büyük ikramiyemi?

1 Beğeni

Ben buna büyük ikramiye demezdim. Ameliyat olduğum sene ailenin yarısı peşimde kitap taşıyordu. :sweat_smile: Tam da Zaman Çarkı’nı aldığım seneydi. Çok çile çektiler çok… Aşiret gibi gitmişim kitap almaya düşündüm de şimdi. :smiley: Üstelik özel doğum günü indirimi de almıştım ama o sene sanırım çektiğim acıyı kitaplardan çıkarttım. (Belki biraz da ailemden.)

1 Beğeni

Ben almaya değecek kitap bulamiyorum. Fiyatlar çok uçtu, gecen sene 20 tl’ye aldigim kitap 35-40lari görüyor. Artik sahaflardan almayi düşünüyorum, bazen kitap okuyucu almayi hevesleniyorum ama zevk almayacagim biliyorum. Alisveris sepetimde 4 kitap bos bos bekliyor. 100 tl’yi tamamlayamadim.

2 Beğeni

Ben geçen sene ve bu sene arasındaki alışveriş listemi kıyasladığımda çok büyük fiyat farkı göremiyorum nedense. 3 ya da 5 tl civarı bir zamlanma var. Belki tercih edilen yayınevi ile alakalı olabilir.

Bir-iki örnek yazacaktım ama D&R ve İdefix bakıma girmiş. :smiley:

3 Beğeni

Fuarın ilk kısmı bu şekilde,ikinci hafta bir daha gideceğim onda da kalanları alırım.
Ancak bir sorum var,halihazırda almadığım fakat listemde olan bir kitabı çıkarmam gerekiyor,fazla harcama yapmak istemiyorum yeterince yaptım sanırım :smile: Aşağıya yazacağım kitaplardan en az etkileyici olanı(acelesi yok sonra da okursun dedikleriniz varsa) yazar mısınız?
Bahsettiğim kitaplar
Zaman Çarkı 6-7
Yerdeniz
Kan Yemini

7 Beğeni

Kan Yemini :joy: Yerdeniz iyidir, Zaman Çarkı da iyidir. :slight_smile: Kan Yeminini sonra okuyabilirsin bence.

2 Beğeni

Keşke Dune’u tam set alsaydınız :grin:

Fazla bekletmeden tamamlamaya çalışacağım zaten hem eksik kitaplar vardı sanırım o yüzden böyle oldu :smiley: Zaten okuyup beğenirsem gözümu karartıp tün seriyi dizebilirim belki.

1 Beğeni

Kan Yemini :smiley: 20 karakter

1 Beğeni

İlknokta siparişi fuarda ithakiye uğramamıştım artık Orsinya Öyküleri’ndeki %50 bitmeden sipariş vereyim dedim. Bundan sonra ciddi bir kitap perhizine giriyorum ders kitabı ve ikinci el Calamity - almayı planladığım tüm doğan kitapları da olabilir- dışında kitap almayacağım. Kargo kutusundan çıkarmadığım kitaplar var bari okuyayım da öyle yer işgal etsinler.

6 Beğeni

Yaklaşık 2 aydır Zaman Çarkı Serisi’nden dolayı almak istediğim kitapları alamıyorum. Yeni Bahar ve 3 cilt kaldı, sonraki alışverişimde onları da alıp bu yükten kurtulmak istiyorum. Uzun ve pahalı serilere uzun bir süre girişmemeye karar verdim. Bu alışverişimde 1 cilt Zaman Çarkı eksik alıp bunun yerine Jules Verne kitapları aldım. Böylece çocukluğumun yazarlarından olan Jules Verne kitaplarını da toplamaya başladım. Umarım 3-4 ay içinde seriyi toplayabilirim.

5 Beğeni

Hocam bende Zaman Çarkı serisine başlamayı düşünüyorum 1-2 gün içerisinde.Çok merak ediyorum kitabı.Bu arada siparişlerinizi hangi siteden verdiniz ?