Son Aldığınız ve Sipariş Listenizdeki Kitaplar

Umarım kitaptan sonra “yapmamayı tercih edeceğiniz” şeyler konusunda bakış açınızda bir değişiklik olmaz. Benim ağzıma dolandı. Bazen çok da keyifli oluyor. :smiley:

4 Beğeni

Saolasın hocam,hepsi övülen çizgi romanlar bakalım cidden okadar iyilermi :=)

Gelince görsel eklermisiniz? Özellikle çocuk kitaplarını.

1 Beğeni

İdefix 20. Yıl siparişim öncesi gelen kitaplarım:

Notlar

• Dorian Gray’in Portresi’nin ekstradan 2 fotoğrafını koydum. Çünkü muhteşem bir baskısı var. Cilt, şömiz, sayfa renkleri bir harika. (Işıktan dolayı sayfa renkleri beyaza yakın çıkıyordu. Doygunluk ve kontrastla oynayıp gerçek rengine yaklaştırmaya çalıştım. Sayfalar göründüğü üzere sarı renkte. Nostaljik bir havası var.)
  • Kırmızı Özel Kitaplar Serisi’nden bulabildiğim kitapları aldım. Baskıları “Mehmed Akif” kitabında olduğu gibi çok iyi. Ayrıca “Tevfik Fikret Hayatı ve Bütün Şiirleri” kitabını günümüz Türkçesine uyarlayan kişi, Mehmed Akif kitabında olduğu gibi yine Refik Durbaş.
  • Kuvayı Milliye kitabı, Nazım Hikmet’in yazdığı aynı adlı destanın Nuri Kurtcebe tarafından uyarlanan çizgi roman hali. Bugün veya yarın eleştirisini yaparım, çizimleri merak eden olur diye de eleştirinin altına çizgi romanın resimlerini de atarım.
  • Bu arada Tolkien dışında ilk defa fantastik bir seriye başlıyorum. Bakalım benim için de zaman çarkı dönecek ve çağlar gelip gidecek mi?
18 Beğeni

Bende Zaman Çarkı serisine başladım daha dün.Okuduktan sonra yorumlarını bekliyorum hocam :smiley:

2 Beğeni

Burada Zaman Çarkı’nı hatim etmiş forumdaşlar var. Onların yorumları daha sağlıklı olur. Zaten kitaba, seversem de serinin geri kalanına yazın başlamayı düşünüyorum.

2 Beğeni

Aklıma takılan bir soru var. Biraz aptalca olabilir ama sormazsam kendimi kötü hissedeceğim.

Bir süredir Vladimir Nabokov’dan Lolita var. İşlediği ahlakı konu ilgimi çekiyor. Yine de içime bir kurt düştü: Böyle bir kitap okumak, başımı belaya sokar mı? Basılmış ve satılmış, evet, yine de hakkımda işlem yapılacağını ya da dosyama yeni bir cümlenin ekleneceğini hissediyorum.

Buna açıklama getirirseniz belki sorunuz benim için daha anlaşılır olabilir ve kendimce bir yanıt verebilirim.

2 Beğeni

İnternet her salise izleniyor. Göze batan insanları takibe alırlar. Ondan bahsediyorum.

Paranoyakça davrandığımın farkındayım. :confused:

Kendinizi en iyi siz bilirsiniz, izlenip izlenmediğinize dair kuşkularınız için size “paranoyakça” diye bir yakıştırma yapamam.

Lolita kitabının size ya da bana “fişlenme” olarak bir sıkıntı çıkaracağını zannetmiyorum ama gerçekten birileri aldığımız kitapları takip edip fişliyorsa bizleri, Lolita ile vakit kaybetmezler, “devrim” “ihtilal” gibi " çok tehlikeli" kelimelerin olduğu Fantastik, bilim kurgu kitapları var, Hatta bir çoğumuz China Mieville okuyoruz, fişleyenler sırf Demirdenizi okudum diye beni Marksist olarak fişliyorlarsa, onlara kolay gelsin diyeyim, başka ne denilebilir :slight_smile:

6 Beğeni

Dünyaca ünlü bir kitap. Ülkemizde bu kitap hakkında bir yasak da yok. Ben aldım okudum bbu kitabı. Siz de gönül rahatlığıyla alıp okuyabilirsiniz.

3 Beğeni

Çok kısaca konuyu anlatmak gerekirse, bu roman Humbert Humbert’in Dolores’e, nam-ı diğer Lolita’ya, olan aşkını, tutkusunu, saplantısını konu alıyor. Ancak bu romanı, “orta yaşlı bir adamın, on iki yaşındaki bir kıza duyduğu aşk” Korkusunun nedeni bu heralde.Misal bundan 3-4 ay önce çocuk kaçırmaları ve tecavüzleri tavan yapmıştı ülkemizde maalesef.Bunun sonucu sokakta insanlar çocukları görünce masum bir gülümseme bile atmaya çekindi.Belki bunun için arkadaşın dediği gibi ya biri bizi gözetliyor ve fişliyorsa?

4 Beğeni

Hayatım boyunca hiç böyle bir şeyden endişe duymadım. Üstelik anksiyete hastası olmama rağmen. :smiley: Hadi beni fişlediler diyelim. Bir de takibe aldıklarını varsayalım. Ben bile kendimi takip etsem sıkıntıdan geberirim. Bir şeyler okuyorum diye kalkıp manyakça davranacağım anlamına gelmiyor. Ayrıca madem takip ediyorlar. Cami katliamını gerçekleştiren adam aleni paylaşımlarda bulunurken neredeydi bu takip eden devletler? Onu bile önemsemedilerse bizi neden önemsesinler ki?

6 Beğeni

Öyle mi? Ben daha önce hiç okumadım. İlk defa okuyacağım. Beğeneceğimi umuyorum

1 Beğeni

Korkuk tam da bundan. Kin besleyemeyen biri olsam bile çocukları “eşleri, sevgilileri, küçük hanımları, küçük beyleri” olarak gören kansızlardan tüm benliğimle nefret ediyorum. Bizi izleyenler kişilere de “bu tip fantezilerden hoşlanan hayvanat” izlenimi vermekten korkuyorum.

1 Beğeni

Yanlış anlaşılmasın fişlenmediğimizi ya da işaretlenmediğimizi söylemiyorum. Devlet kurumları ya da şirketler hatta mahalledeki bakkal bile bizi fişliyor, işaretliyor.

Çin ile ilgili Black Mirror başlığında bir haber paylaşmıştım, aylar önce…

Bunun için işaretleme yapıyorsa birileri, kitap okurlarını değil de önce neredeyse her hafta gazetelere konu olan tarikat ve cemaatleri fişlemeleri gerekmez mi?

2 Beğeni

Neyse efendim, ben cevabımı aldım. Vaktini ayırıp rahatlamamı sağlayan herkese teşekkür ederim. :slight_smile:

2 Beğeni

Vector arkadaş eğer “erk” sizinle uğraşacaksa, tıpkı Ergenekon kumpas davalarında olduğu gibi Atatürk’ün Nutuk kitabını bile suç delili sayarlar.

Bu nedenle ben basılı her türlü merak ve ilgimi çeken ne varsa alıp, okuyorum. Birileri bunun için benimle uğraşacaksa zaten onlarla yarışamam, gizlenemem.

7 Beğeni

Doğrudur, haklısınız. Bu tip konularda biraz hassasım o yüzden ufak bir korku yaşıyordum. Biraz da düşünmeden yazmış olabilirim :smiley:

Bu konularla alakalı az çok bilgi verebilirim. Sizin düşündüğünüz gibi bir durum söz konusu değil. Ama ülkemizde son dönemde yaşayan birisi olarak bunları düşünmeniz normal. En kolay yolu sizin yaptığınız kanunlar önünde suç teşkil etmeyen bir eylemse gerisini çok umursamayın. Bu konular konuşmayı yada birbirini korkutmayı insanların sevdiği konular. Ayrıca bu takip sistemi herkes için kullanılacak bir sistem değil değmesi lazım. Ünlü düşünürümüzünde @Agape dediği gibi bizi takip edip napacaklar :joy: Ama tekrar söylüyorum bu kadar kurmanız maalesef ülke şartlarında normal hale geldi yaşananlara bakınca.

Bu arada ben takip sisteminden sürekli izlenmekten bahsettim. Yoksa her kurum herkes hakkında sürekli bilgi topluyor. Bunada çoğumuz kullanıcı sözleşmelerinde izin veriyoruz.

2 Beğeni