Son Aldığınız ve Sipariş Listenizdeki Kitaplar

Denetmen Alper :joy: Bende dialog nasıl bir yere gidecek diye merakla okuyordum :joy:

9 Beğeni

Önce eski zamanlar da Babaannemle teyzesinin kızının konuşması geldi aklıma, ikisi de birbirleriyle diyaloglarında hayatta olan iki farklı akrabalarının öldüğünü birbirlerinden duyduklarını zannedip üzülmüşlerdi. :slight_smile: Sonra anladığımı anlamadım mı diye sorayım artık dedim :slight_smile:

3 Beğeni

İdefix 22. yıl alışverişimden, Bu paketle gelmeyen İthaki “Yakın” kitabının da bugün faturası kesilmiş, yarın o kitap da bana ulaşmış olur.

Chinuo Achebe’min Parçalanma kitabı Afrika üçlemesinin ilk kitabıymış. 1- Parçalanma 2- Artık Huzur Yok 3- Tanrının Oku. İthaki kitapları daha önce sırasıyla 2011- 2012 ve 2013’de basmış. Yine baş belam devam eden seri kitaplar :slight_smile: hepsi çıkmadan okumayacağım, umarım diğer 2 kitabın çıkması fazla uzun sürmez.

Unutmadan Kerem ile Aslı’yı ’ hepinize ayrı ayrı “şiddetle” değil ama ısrarla okumanızı önermekteyim.

: BKM ve Kitapyurdu siparişlerimde umarım ay bitmeden gelir.

19 Beğeni

Bana da bunlar geldi, diğerleri yok. :sweat_smile:

18 Beğeni

Her siparişin ayrı bir heyecanı var, ama bu seferki beni bu başlığa getirdi.

İstediğim kitapların çoğu çok iyi bir çeviri ve düşük bir fiyatla İş Bankası’ndan çıktığı için şanslıyım. Bir tek Rıfat Ilgaz’ın kitabı Çınar Yayınları’ndan.

Türk Edebiyatı Klasikleri de hem kitap isimleri, hem de kapaklarıyla seriye dadanıp hepsini alma, okuma, bağrına basma isteği uyandırıyor.

20 Beğeni

Ben Türk Edebiyatı’na ısıttı. Daha da ne söylenebilir, bilmiyorum. Ciddi anlamda yıllar sonra ilk kez Türk Klasiği alıyorum. Önyargısı olanlara tavsiye ederim.

6 Beğeni

15 Beğeni

Rozette kaç fasikül var acaba?

İki saattir Kara Prizma’nın sırtındaki o şimşek işareti ne diyorum. Halbusemki Flash’ın rozetiymiş o. Yani eğer o kahraman Flash ise.

3 Beğeni

@Husey 4 fasikül, Batman #21-22, The Flash #21-22

1 Beğeni

Bu Türkçeye çevrilmiş çizgi romanları okuyan varmı?

Bu çizgi romanlar içinde bir konusunda açılsa fana olmaz sanırım. Konunun müdavimleri tek bir yerde toplanmış olur.
Yanloş anlama kardeşim burada paylaşıyorsun diyerek yazmadım daha çok fikirimi dile getirdim :slight_smile:

3 Beğeni

Yanlış anlamadım ama hepsinin bir arada paylaşılması daha iyi bence,çizgi romanla ilgisi olmayanlar bile merak edip alıp okuma sanşı oluyor.Ayrıca forumda kitap katagorize etmek saçma bence bu,ben hem çizgi roman alıyorum,hem okuyorum,hemde yorumluyorum.Çizgi roman için ayrı ayrı mı bölüm açılsın :slight_smile:

3 Beğeni

Orda doğru söylüyorsun .alıp okuyasım gelir bezen :grinning:

Muhtemelen haberiniz vardır, sizden hiçbir şey kaçmaz ama yine de söyleyeyim istedim.
Az önce Demir Druid serisinin ilk altı kitabını aldım. Üçlü setler halinde hazırlanmış ve 27,90’a geliyor üç kitap. Altısını birden aldığınızda kargo da bedavaya geliyor.

Haberiniz olsun :slight_smile:

7 Beğeni

İlk kitabını okumadığın bir seriyi takım almak çok riskli iş, seriyi beğenmezseniz ağlarsınız ben niye aldım hepsini diye :sweat_smile: Naçizane düşüncem budur - ağlama kısmı dışında muhtemelen öyle birşey olmaz :nerd_face:

1 Beğeni

Seriye dair bilgim var:) İlk kitabı kurcalamışlığım da var:) Öte yandan altı kitap resmen iki kitap parasına geldi ki şu durumda aniden beğenmemeye karar versem bile birilerine hediye ederim.

2 Beğeni

Link istesen sakıncası olur mu? :blush:

Satış linklerini istiyorsanız şöyle vereyim.

İlk üç kitap: https://www.okuoku.com/urun/detay/kitap/demir-druid-gunlukleri-ilk-3-kitap-takim/1372713

Bu da devam seti:
https://www.okuoku.com/urun/detay/kitap/demir-druid-gunlukleri-devam-seti-3-kitap-takim/1375416

3 Beğeni

Kitapyurdu siparişimin bir kısmı bugün ulaştı bana…( BKM kampanyası nedeniyle iki ayrı hesapla sipariş verdim)

Şerafettin Turan’ın Türk Devrim Tarihi kitapları toplam 5 cilt ve 7 kitap, ben ilk 3 cilti ( 4 kitabı aldım) 4. ve 5. ciltler eski kapak olduğu için yeni kapakların çıkmasını bekleyeceğim. Yakın tarihimizi okumak istiyorsanız Şerafettin Turan Türk Devrim Tarihi, Doğan Avcıoğlu Milli Kurtuluş Tarihi ve Hikmet Bayur’un Türk İnkılap Tarihi ( Ne yazık ki TTK’nın 90’larda bastığı kötü bir baskı dışında baskısı yok ve çok fazla eski Türkçe kelime nedeniyle okurken ben çok zorlanmıştım) kitaplarını okumalısınız.

Can Yayınlarının yeni serisi Kısa Klasikler’in ilk 2 kitabını aldım,

Boyut kıyaslama için, forumda bir şekilde hepimizde olan İthaki BK kitapları ile boyut karşılaştırma için Yenilmez kitabıyla birlikte fotoğrafladım. Fotoğrafta gözükmüyor ancak genişlik olarak daha dar.

Historia 1923 dergisi ilk 5 sayı yayınlanmış, İlk sayı Kış 2016’da çıkmış, Böyle güzel bir derginin yayınlandığının geç farkına vardım ama çıkan ilk 5 sayının siparişini verdim… Yayın Kurulu kadrosunun olduğu sayfa ve ilk sayısının içindekiler sayfalarının fotoğraflarını aşağıya ekliyorum.

19 Beğeni