Son Aldığınız ve Sipariş Listenizdeki Kitaplar

Aslında evet haklısınız. Ama benzer bir iki yorum vardı diye ben de yorum yapmak istedim :slight_smile:

1 Beğeni

Nedense benim de aklıma direkt Cradle geldi :slight_smile:

Özensiz paketlemeye Aras Kargo farkı eklenince :-1:

2 Beğeni

Özensiz paketlemeyi geçtim zaten. Yani taşıma sırasında meydana gelmiş hasardan söz etmiyorum hocam. Kitapların uçları bayağı kıvrılmış ve Güneş ışığından sararmış kitap göndermişler.

İnat edip tekrar değişime gönderdim ama pek umutlu değilim. Yine hasarlı gelirse iade edeceğim. Serinin bir kitabını DR’den aldım, tertemiz kitap geldi

1 Beğeni

Sonunda dün elime geçti siparişlerim. İlk defa bir kitabı aldığım gün okumaya başladım.Okduğum kitabı bir önceki gün bitirmiştim, hemen başladım Son Eşik’e. Şimdilik ilk 25 sayfasını okudum. Çevirisi o pek güzel gelmedi, tuhaf cümleler var, bir de iki yerde yarım cümle vardı. Kitabın geri kalanı nasıl acaba?

Kitapların yanında da üniversite arkadaşımın yaptığı Nazım Hikmet portresi Kidega’nın hediyesi olarak geldi, imzayı görünce şaışrdım :grinning:

12 Beğeni

İyi okumalar o halde.Beyaz Zambaklar Ülkesinde çok iyi bir tercih :slight_smile:

Aynı şikayeti forumdan başka bir arkadaş da söylemişti. Çeviride mi hata var editörlükte mi anlamadım.

O tuhaf cümleler ilerledikçe azalıyor ama kaybolmuyor.
@narpal Görebildiğim kadarı ile her ikisinde de hatalar mevcut.

1 Beğeni

BKM kitap sitesinden aldığım kitaplar bugün elime ulaştı ;

Taht Oyunları hariç diğer iki kitabım gayet güzel geldi, fakat Taht Oyunları kabul edilemez bir hasarla geldi;

BKM kitap’a ulaştım ve ürün değişimi istedim.

7 Beğeni

Jack London külliyatı oluşturmak için çıktığım yolda elimde zaten olanlara ek olarak bu kitapları topladım. Öncelikle Oda Yayınlarının baskılarından bahsedeyim. Oda yayınları çok tercih edilecek bir yayınevi olmamasına rağmen geniş bir Jack London kitaplıkları var. Bu yüzden bazı baskılarının başka yayınevlerinden alternatifleri de yok. Burada gördüğünüz Oda yayınları baskıları kitaplar romanlardan. Öyküleri mümkün olduğunca Oda yayınlarından almanızı tavsiye etmem çünkü tüm kitabı çevirmeyip bazı öyküleri çıkarıp bazı öyküleri de başka kitaplardan ekliyorlar.

Cem yayınevi, Oda yayınlarından sonra en çok Jack London kitabı basan yayınevi durumunda. Ancak Cem yayınevinin baskılarının çok daha nitelikli olduğunu eklemeliyim. Öykü kitapları orjinal dilinde kaç öykü içeriyorsa aynı şekilde ve hatta aynı sırayla basılmış. Öyküler dipnotlandırılmış ve benim en sevdiğim kısmı her kitap başında bir “Sunu” kısmı ile kitabın yazılma hikayesini anlatıyor. Halen baskıları olan kitapları ilgilenenlere öneririm. Mesela Kızıl Veba ve Güney Denizi Hikayeleri kitabının baskısı kalmadı (belki cem yayınevi sitesinde bulabilirsiniz) ama geçen hafta Amazon’da 1 adet buldum ve hemen aldım. Nadirkitapta 40 TL seviyelerinden satılıyordu.
Bahsettiğim SUNU kısmına örnek verebilmek adına Ataların Tanrısı kitabının Sunu bölümünü atıyorum buraya;

Alfa yayınlarının öykü kitapları ile ilgili görüş belirtmek gerekirse yine Cem yayınevi gibi orjinali ile aynı öyküleri içeren birebir kitap basımı yaparak güzel bir iş yapmışlar. Yine sadece onlarda olan bazı öykü kitapları mevcut. Resimdeki benim aldığım Makaloa Hasırı Üzerinde bu kitaplardan biri. Cem yayınevinden farklı olarak kitaplarda bir Sunu yazısı bulunmuyor.

Jack London kitapları ile ilgili külliyat listesine şu mesajımdan ulaşabilirsiniz. Külliyatı geliştirmek için listede olmayan elinizdeki kitapların kapak ve içindekiler sayfasını ekleyebilirsiniz.

9 Beğeni

Sizi de şöyle 3. kitap kuyruğu’na alalım.

Edit: Övgü ve sövgülerinizi de hazırlayın.

9 Beğeni

Yalnız buradaki sıkıntı sayfa sayısı değil 3. kitabın uzunca bir süredir çıkmamış olması.
Seri tamamlanmadan okumak istemediğim için yaklaşık 4 yıldır başlamadım :slight_smile:

4 Beğeni

İnşaallah, en azından bizim temennimiz o yönde :joy::joy:

4 Beğeni

Bir koli daha var yarın gelecek ama paylaşsam mı :blush:

11 Beğeni

Gelsin artık büyük vurgun. Bir kule dikersin herhalde…:joy::sweat_smile:

Kule değil düzgün dizdim. Hadi paylaşayım neyse :slight_smile:

Yarınkini de gelince bu post a eklerim olmazsa.

İthaki indirimine kadar alıma ara verdim.(yani yarın :smile:)

12 Beğeni

Alfa’dan aldığınız kitapla ilgili bir kaç görsel paylaşabilir misiniz? Bu arada Güney Denizi Hikayelerini Alfa’da basmış.

1 Beğeni

Yaşasın Babil Kitaplığı… :heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes:

1 Beğeni

Evet Alfa’da Güney denizi hikayeleri baskısı var ama o kitabın içinde Kızıl Veba yok. İkisi bir arada baskı Cem yayınevinde vardı yalnızca. Alfa’nın baskısı da iyidir tavsiye ederim. Ben Pasifik Öyküleri serisinden Hawaii Öyküleri kitabını da almayı düşünüyorum.

5 Beğeni