Son Aldığınız ve Sipariş Listenizdeki Kitaplar

Keşke ben de alsaymışım. Bakış açısını beğendim.

Ben Pegasus’u %50 indirimle bile kıyıp alamıyorum :disappointed:

1 Beğeni

Tabi isteyen istediği fiyatı koyar ama insan yayıncılık gibi bir sanata veya kültürel birikime aracı olan bir meslekten nedense daha çok sağduyu bekliyor. Pegasus istediği fiyatı koysun kitaplarına, buna ben karışamam ve alan da alıyor ama Can daha uygun bir fiyat politikası izleyince insana daha sempatik geliyor. Boşu boşuna Türkiye’nin en çok övülen yayıncısı olmuyorsunuz yani.

Buna da katılıyorum. Yayıncılıkta Telif Hakkı ister istemez bir tekelleşmeye yol açıyor. Sonuçta siz ikinci el alıyorsunuz fakat yüksek fiyatlar ikinci elin de fiyatını yükseltiyor. Bunun en bariz örneği de otomobil sektörüdür herhalde. Forumda İthaki gerçekten çok eleştirildiği için “bir taş da ben atayım” durumu olmasın diye pek bir şey demiyorum ancak İthaki ve Pegasus diğer yayıncılara göre gözle görülür biçimde pahalı ve yüzde 50 indirimle normal seviyeye geliyor kitapları. Kitapçıdan alınacak noktayı çoktan geçtiler.

6 Beğeni

Malum ergen fantazilerinin çoğunlukta olduğu kurgu kitapları tartışmaya açık ama Pegasus’un kurgu dışı kitaplarının fiyatları %50 indirimle, başka yayınevlerinin benzer kalitedeki kitaplarına kıyasladığınızda gayet iyi denebilecek bir seviyede kalıyor.

SPQR, Uyurgezerler, İpek Yolu, Kudüs, Kırmızı Çizgi, Jared Diamond, Karen Armstrong, Irvin Yalom kitapları vs. hem içerik hem basım olarak %50 indirimli fiyatlarını bence fazlasıyla hak eden kitaplar. Misal İthaki’de Kızıl Mars gibi kitaplarını aynı fiyatlara satıyor. Kitabın yarısında elinizde paramparça oluyor.

7 Beğeni

Aynen katılıyorum size. Bugüne kadar okuduğum tüm Pegasus kitaplarında kalite farkı buram buram hissediliyor. Bu piyasada ne kitaplar ne paralara gidiyor. Fiyatlar biraz yüksek ama indirim ile alınabilir boyuta iniyor bence.

2 Beğeni

Çıktığından beri kozmosta görüşürüz için indirim bekliyorum ama olmuyor. :slightly_frowning_face:

İndirimli fiyatı 24 lira gözüküyor. Asıl tuzlu fiyatlı kitaplar (etiket fiyatı 60-70 lira) n11 de %50 indirime hızlıca düşüyor. Geri kalanı kovalamak lazım, satış sitesi kuponlarıyla alınabilir.

1 Beğeni

İlknokta’dan dün saat 12’de sipariş ettim bugün elime ulaştı. Aslında alışveriş listemde daha gerilerdeydi ancak bin tane basıldığını öğrenince sipariş ettim hemen. Okuyacağım ilk çizgi roman olacak kendisi.

9 Beğeni

24 Beğeni

Alfa’nın kendi sitesinden aldım. Bir gün içerisinde İstanbul dışına geldi. Kitaplara zarar gelmesin diye öyle paketlemişler ki hayran kaldım. :slight_smile:

29 Beğeni

İyi oldu bu bende bunları mutlaka alacağım.Alfa nın sitesi iyiyse oradan alayım.

1 Beğeni

Güle güle okuyun harika kitaplar. Alfaya bulaşmak istemiyorum şimdilik :smile:

1 Beğeni

Alfa’Anın sitesinde birde taksit imkanı olsa neler neler alacağım bende ama yok mecburen tek tek az az gideceğim. :frowning:

1 Beğeni

ilk görüşleriniz nedir? Ben de ilk defa çizgi roman aldım sayılır(sahaftan aldığım 3-4 death note saymazsak ilk)

Ciltli mi tercih etmeliydim bilemedim.

Sizin bütçenize bağlı ama bence ciltli varken normal kapak almayın

Aldım bile ama pişman olayım mı diye araştırıyorum :smile:

Pişman olmazsınız cilt çok güzel kullanılan kağıt kuşe değil ama kaliteli kağıt normal ithaki kitapları gibi değil

1 Beğeni

Tamam. İlk fırsatta bir elime alıp inceliyim bakalım, olmazsa elimdekini kapağını açmadan burada satacağım, alıcı varsa şimdiden pm pls :smile:

1 Beğeni

:joy: Ozaman stoklar bitsin önce yoksa kimse almaz sizden

1 Beğeni

İndirim oranı %30 ancak siparişi verdiğiniz gibi işleme alınıyor. Siparişin her adımında bilgilendirme maili geliyor. Kitapların dışına baloncuklu poşet sarılmış ve sonrasında biraz daha sert bir baloncuklu poşete sarmışlar. Kutunun içinde kıpırdamıyordu kitaplar.

Farklı sitelerden alışveriş yaptım ilk defa bu kadar korunaklı bir paket aldım. Ayrıca @alper in daha önce belirttiği gibi minik bir defter gönderilmiş hediye olarak. :slight_smile:

6 Beğeni