Son Aldığınız ve Sipariş Listenizdeki Kitaplar

Idefixten 1 Haziranda sipariş ettiğim kitaplar elime ulaştı. Paketleme çok iyi seviyede değildi ancak Merderan’ın Sırrındaki ufak bir yırtık harici bir sorun yok. IDE15M kodu olduğu sürece burayı kullanmaya devam ederim diye düşünüyorum :slight_smile:

26 Beğeni

Bitkilerin bildikleri’ni merak ediyordum :sunny: İçindekiler kısmı varsa çekip atabilir misin :pray:

benimkiler de öyle aynı hizada değil.

3 Beğeni

Bende de bazıları aynı hizada değiller.

3 Beğeni

Teşekkürler. Birkaç yere daha baktım, onlar da aynı hizada değil.

Çok sinir bozucu değil mi ya, çok zor olmasa gerek bunları aynı hizaya getirmek :slight_smile:

4 Beğeni

Evet estetik açıdan kütüphanede daha güzel dururdu :slight_smile:

3 Beğeni

Bendekiler de aynı hizada değil. İlk fark ettiğimde şok olmuştum nasıl olabilir bu diye… Can sıkıcı bir durum ama sadece benim kitaplarda sorun olmadığını görmek rahatlattı doğrusu…

4 Beğeni

Yani zor bir iş olsa anlayacağım da hepsi milimetrik üstte ya da altta. Her gördüğümde sinirim bozulacak ya neyse :slight_smile: Kendi numara sistemine bakmadan aynı hizada olanları birlikte sıralamak belki bir çözüm olabilir.

1 Beğeni

Evet bu şekilde daha düzgün görünebilir. Deneyeceğim, teşekkürler :blush:

2 Beğeni

kitap basmak epey aşamalı bir şey aslında, ben şaşırmadım şahsen böyle hizasız olmalarına. aynı basım kitapların hizası aynı olur belki ama iki farklı kitapta illaki kaymalar olur ki aynı basım kitaplarda bile hizalar her zaman eşit olmayabilir gibi geliyor :d

1 Beğeni

Sıcağı sıcağına geldiler. Ciddi anlamda sanki matbaadan şimdi çıkmış gibi sıcaktılar belki kargo arabasında ısındılar :grin:

Balonlu poşet küçük gelmiş ki kitapları içine koyup üst kısmına koymuşlar poşeti :joy:. Yine de saolsunlar çarşamba verdiğim sipariş bugün elime sapasağlam ulaştı
Ekleme: yan kısımlarına 2 tane hava baloncuğu koymuşlar biri patlamış.

19 Beğeni

Yani bilemiyorum tabi basım sürecini. Tasarımda eşitlemek çocuk oyuncağı. Belki tasarımda eşitlerdir de basarken kayıyordur. Yine de bence çok kolay halledilecek bir problemmiş gibi geliyor nedense :slight_smile: Belki yayın evi yetkilileri bu konuda bizi bilgilendirebilir.

Hayırlı olsun, sizinki de idefix sanırım zira birebir aynısı bana da oldu. Bana gerçi balonlu poşet kullanma zahmetine girmemişler. 2 tane hava baloncuğu vardı, birisi aynı sizinki gibi patlaktı :slight_smile:

1 Beğeni

Teşekkür ederim. Biri büyük olandı diğeri küçük işte küçük olan patlamış. Açtım baktım kitaplara sonra tekrar kutuya koyacam diye uğraşıp durdum.
Tek pişmanlığım karamazov kardeşler in ciltli olmaması kütük gibi kitap :joy:. İlk onu okuyup elden çıkarmayı planlıyorumç

1 Beğeni

Bkm siparişim. Şükür kavuşturana. Ben kargolarım hızlı ve sorunsuz, maksimum bir haftada geliyor dedim diye “Du bakalım biz şunu bi bekletelim” dediler herhalde :joy: Şaka bir yana çok da olmamış aslında, 24 Mayıs’ta vermişim siparişi.

Balonlu poşete sarıp yollamışlar, neyse ki 1-2 minik ezilme hariç problem yok. İlk Bkm siparişimdi, bundan sonra mecbur kalmadıkça tercih edeceğimi sanmıyorum.

Bu arada Lovecraft’ın hem roman hem de hikaye derlemelerini alan arkadaşlara bir soru yönelteceğim, Hikayeler’in içinde “İçindekiler” kısmı var mı? Romanlarını Alfa’nın sitesinden sipariş etmiştim, çok beğendiğim şekilde şeffaf jelatine basılı halde ekliydi içindekiler kısmı ama hikayelerinde yok maalesef. Benimkine eklemeyi mi unutmuşlar yoksa kimsede mi yok acaba?

22 Beğeni

Tüm romanlarında da hikayelerinde de içindekiler kısmı yok.(bende)

1 Beğeni

Bende romanlarında içindekiler kısmı var :hushed: İkisinde de olması mı lazım yoksa ikisinde de olmaması mı lazım… anlayamadım :thinking:

7 Beğeni

Bir ara bunu kendileri ayrı olarak basmışlardı diye hatırlıyorum. Kendiniz ekleyin mi diyorlardı? Sanırım seninki yeni baskı. Bende alayım bari.

1 Beğeni

Yeni baskı değil bize gelen folyo ile aynı, folyo yu kendileri uygulamış.

2 Beğeni

Bendekiler birinci baskı, romanlarında da hikayelerinde de içindekiler kısmı yok. Bir ara forumda çokça konuşulmuştu ama hangi konuda hatırlamıyorum. Alfa kendi sitesinden alanlara ayrıyeten göndermişti sanki. Daha sonraki baskılara eklenmiş olmalı.

1 Beğeni

Bu durumu açıklıyor gibi, çünkü romanlarını Alfa’nın sitesinden, hikayelerini Bkm’den aldım.

İkisi de birinci baskı :frowning:

2 Beğeni