Son Aldığınız ve Sipariş Listenizdeki Kitaplar

Benim elimdeki baskı da aynısı.

1 Beğeni

Bende olan hem ciltli hem daha öncesinde basılan karton kapakta bu şekilde. Baskıda bir hata varsa tüm hepsinde vardır zaten.

Karton kapaklar, ciltli baskı olarak basılırken bunlar kontrol edilmemiş, olduğu gibi basmışlar tekrardan.

1 Beğeni

Alfa’nın her zaman yaptığı diyelim… Kaç kez yazdım kendilerine. Eleştirileri dikkate alsalar ya da en azından cevap verseler razıyım. Forumda da çok dile getirildi.

İnternetten almakla D&R dan almak arasında 9 lira oynuyordu. Görünce dayanamadım aldım. Ben iflah olmam… Ah be alfa… anubis Kapıları’nı ve Yüksek Satodaki Adam’ı da çıkarsan bu ay keşke…

27 Beğeni

41WgGvGh0nL.AC_SY400
Poe, Lovecraft vb. yazarların dehşet saçan ifadeler, korkunç hikayeler, doğaüstü unsurlar, karanlık manzaralar içeren gotik eserlerini okudum/okuyorum. Gotik korku kurgularında merak ve korku öğelerinin bileşimi tam istediğim gibi oluyor. Merak duygusu korku duyguma galebe çalıyor. Korku öğesini merkeze alan eserleri ise okumuyorum.
İthaki karanlık kitaplık serisine forumda olan ilgi, özellikle Clive Barker kitapları hakkındaki övgüler modern korku kurgularını da okumaya karar vermemi sağladı. Seriden bir kaç kitap da edindim ama bir türlü okumaya elim varmadı.
Kemal Tahir üzerine okuduğum bir yazıda, her ne kadar ciddi edebiyat eleştirmenlerinin dikkatini çekmeyi başaramasada Stephen King’in iyi bir roman yazarı olarak anılması ve Amazondaki King indirimi korku kurguya türün üstadı ile baslamam gerektiğini fark etmemi sağladı. 25 sene önce bir lise öğrencisi olarak Ejderhanın Gözlerini okumuştum. Ama o da korku eseri sayılmaz. King severlerin çok övdüğü “Mahşer” kitabını aldım. Kargo gelsin umarım hemen başlayacağım. :grinning:

8 Beğeni

Alfa için ne indirimi var acaba?

İkinciye yüzde 50 vardı.

İkinciye yüzde elli olan yayınevlerinin listesi de bu.

6 Beğeni

Babalar Günü kuponunun gazıyla geçen hafta N11’den verdiğim Pegasus siparişi gelmişti birkaç gün önce, paylaşmak bugüne kısmet oldu. Bu siparişle beraber Witcher kitaplarını tamamladım, bir ara başlayacağım artık.

Diamond zaten sosyal bilimler okuyan, ilgisi olan herkesin mutlaka kitaplığında bulunması gereken bir isim; onun kitaplarını da yavaş yavaş toparlıyorum.

Yüksek lisans tezim için yapay zeka çalışacağım gibi görünüyor, Tegmark’ın kitabı bir başlangıç oldu. Koç’un yayınladığı Nick Bostrom imzalı Süper Zeka ile Roger Penrose imzalı Kralın Yeni Aklı ve İstanbul Bilgi Üniversitesi Yayınları’ndan çıkan Ray Kurzweil imzalı Bir Zihin Yaratmak şu an için listemde yer alan diğer YZ kitapları. İlerleyen aylarda bu liste epey genişleyecek muhtemelen. (Bu arada teknik değil de teknolojinin daha çok sosyolojik, felsefi ve özellikle de politik taraflarına odaklanan yapay zeka kitapları tavsiyelerine açığım, Türkçe olmasına gerek de yok)

17 Beğeni

Nereye yazacağımı bilemedim ama en uygun burası gibi geldi.
İnternet üzerinden kitap satışı sitelerinden hangilerinin Garanti BBVA POS kullandığını bilen var mı acaba ?
Alışverişin %20’si toplam 30Tl bonus verecek ama hangi site şartları sağlıyor bilemedim.
Alfa’dan alacağım kitaplar vardı telefon açıp sordum garanti pos kullanıyoruz dediler kitapları aldım ama baktığım zaman kampanyaya dahil işleminiz bulunmuyor diyor.
Daha önce ucuzkitapal sitesinden bu şekilde bonus kazanmıştım ama başka hangi siteler var ki?

1 Beğeni

Hugh Howey - Kum %50 indirimde olunca dayanamadım ilknokta’dan sipariş verdim. Yanınada Ayda İlk İnsanlar’ı ekledim. Yedpa teslim noktasından teslim alacağım.
Bu arada “Ayda İlk İnsanlar” ın Laputa ve İthaki baskılarının kapakları aynı. Sadece Laputa kapak görselini çerçeve içine almış.

Düzenleme : Kitaplar temin edildi gözüküyor. Birazdan almaya gideceğim.

6 Beğeni

.idefix, d&r kullanıyor

kitap365 için ind. kuponu vermişti garanti, belki posları vardır

1 Beğeni

Idefixten aldım geçenlerde mesaj geldi bonus kazandınız diye. D&rda da vardır sanırım.

1 Beğeni

Cevaplar için teşekkürler. İdefixten kuponla birlikte güzel şeyler olabilir :slight_smile:
@ESO
@arthwen

2 Beğeni

Sonunda aklımı bir kenara bıraktım ve kalbimi dinledim.

38 Beğeni

Baktıkça bakasım geliyor.Koleksiyonunuza mükemmel bir kitap eklemişsiniz tebrikler.

4 Beğeni

İdefix siparişim… Fiyatlar gayet uygundu.

33 Beğeni

1984’ün %50’ye girdiği gün sipariş vermiştim, dün elime ulaştı. Söz konusu Bkm’nin poşetli kargosu ve kitaplar da ciltli olunca, korkuyordum ama kitaplar temiz/hasarsız. Önceki ay kitap almama diyetine girmiştim :grin: geçen ay da kendimi kitaba boğdum, bu ay site site gezip indirim aramıyorum her gün :grin: ayın ilk ve şuan için tek siparişi. En üstte ki kitap 100tl üzerine hediye edilen kitaplar arasındaydı. Okumayanlara ve türü sevenlere ısrarla tavsiye ederim, Zweig’in gölgede kalmış fakat okuduğum en iyi kitabı.

23 Beğeni

Alfa’dan aldıklarım. Ufak tefek hasarlar var ama çok önemli değil. Lovecraft’ın “Bütün Romanları” kitabını daha önce almıştım. İçindekiler kısmı olmadığı için, kendilerinden bu siparişe eklemelerini rica ettim. Onu da göndermişler. Benim için, son zamanlarda en iyi alışverişti.

22 Beğeni

Güle güle okuyun. Bez çanta gönderdiler mi?

1 Beğeni

Teşekkürler. Bez çanta ve defter gönderdiler.