Son Aldığınız ve Sipariş Listenizdeki Kitaplar

Ben uzun süredir bekliyordum kaçırmış oldum witcher evrenini. Bir daha da bu fiyata düşeceğini sanmam.

Sözüm meclisten dışarı herhangi birilerini hedef almadan söylüyorum bu dediklerimi ama bu tarz kampanyalarda satılan kitapların olabildiğince fazla insana ulaşabilmesi açısından herkesin istediği kitaplardan birer tane alması taraftarıyım.Uygun olduğu için fazladan alıp eşe dosta dağıtırım diyen kişiler dışında alıp fazladan satarım diyenlerin yaptıklarını etik bulmuyorum.Sırf piyasada baskısı kalmadı diye 20 tl etiket fiyatı olan kitapları üç haneli fiyatlara satmaya çalışan sahaflardan bir farkı yok bunun benim gözümde.

41 Beğeni

:thinking::angry: Etik ve hoş bir davranış değil.

12 Beğeni

Sözüm meclisten içeri/dışarı istif edilen kitapları burada gövde gösterisi yaparak paylaşmanın manası nedir?!

10 Beğeni

Sakin olun arkadaşlar. :slight_smile:

1 Beğeni

@Anita ve @Alperen07 önce kişinin hangi maksatla alıp almadığını bilmek gerek. Belki hediye etmek için almıştır. Bilemeyiz sonuçta. Satmak için almış olsa bile bunu daha uygun sözlerle dile getirmek yerine daha agresif bir dil kullanmak kimseye yarar sağlamaz.

4 Beğeni

Buna katılmıyorum. Daha önce de belirtmiştim, ben bu ve Kitap Kampanya başlıklarından bir sürü öneri aldım ve sipariş verdim. Siparişlerin nasıl ulaştığı, baskıların nasıl olduğu gibi konularda paylaşılan fotoğrafların gayet yararlı olduğunu düşünüyorum. Aynı zamanda gövde gösterisi gibi algılamak yerine öneri olarak görülmeli bana göre.

2 Beğeni

Katılıyorum,paylaşılan fotoğraflarda çok fazla detay çıkıp karşılıklı konuşarak bu detayla da güzel bilgilendirici geri dönütler sağlanabiliyor.
Genel itibari ile forum kullanıcıların aldığı kitapları paylaşmasında bir sıkıntı görmüyorum.Sadece bookstagram ve booktuber’ların, “okuyorum” diyerek aldığı binlerce kitabı okumadan, sadece insanlarda “okuyorum” havası yaratmak için paylaşan ve kitap aldırmaya yöneltmeye yönelik paylaşımlarına karşıyım.Örnek ;
Ben : Kaç kitabınız var?
Bookstagram : 3000 +
Ben : Kaçını okudunuz?
Bookstagram : 850.
:slight_smile:

2 Beğeni

1-Çarpıtmaya gerek yok, elbette yararlı elbette
paylaşım yapılacak, yapılsın.

2-1 karede 4 Witcher Evreni’nin bendeki algısı budur.İsanların yetişip bir tane alamadığı,üzüntülerini ifade ettiği bir ortamda bunlara gerek yok daha duyarlı olunabilir şahsi görüşüm.

6 Beğeni

Uygun fiyata kitap bulmanın daha bir önem kazandığı dönemdeyiz. İkinci el bile fiyat namına el yakıyor. Stokların tükenmesi ve yeni baskıların gecikmesi, okurları endişelendiriyor.

Doğal olarak, kampanyalarda bir kişinin aynı baskının birden fazla nüshasını satın alması ister istemez fazla dikkat çekiyor.

12 Beğeni

@yates232 tamamen katılıyorum

@Alperen07 çarpıtmak istemedim ama bir önceki yorumunuzdan durumu yanlış anladım sanırım, çünkü şu an size hak verdim. Ben farklı algılayıp başka bir şeyden bahsetmişim, şimdi anlıyorum.

2 Beğeni

Tabii kimsenin niyetini okumak kimseye düşmez. Haddimiz de değil. İsteyen kendince bir nedenle istediği kadar adet alır bir kitaptan. Aldığınız kitapları paylaşın tabii. Bu konu onun için var, mutlu da oluruz. Ama bir kitaptan birden çok adet alıp (hele bir de çok sıkı bir kampanyadan alınmışsa) bunu paylaşmak biraz görgü kurallarına aykırı bence de. Diğer insanları da üzebilir bu. Çok açık bir şey. Ha stokçuluk, ucuza alıp pahalıya satma vs. onlar ayrı konu. Oralara girmiyorum. Arkadaşın daha o nedenle alıp almadığı da belli değil. Ben burada paylaşılmasına değindim sadece.

6 Beğeni

Amazon kampanyası

9 Beğeni

Dünkü Amazon siparişim geldi. Diğer fantastikler elimde olduğu için başkaları yararlansın mantığıyla almadım. Bunu da arkadaşım ile ortak alıp indirimi katlamış olduk.
Merak eden arkadaşlar için; deri cilt hissiyatı gayet güzel, beklendiği gibi yazılar azcık ufak ve sayfalar gerçekten ince, sert kapak olsaymış çok küt olup okumak imkansız olurmuş.
Ben genel olarak beğendim :slight_smile:
Boyut karşılaştırmalarını da ekledim. jbc ayraç taşmadan sığıyor.

41 Beğeni

Amazon indirimi benim oğlana yaradı :blush:

18 Beğeni

Ya dikkatimi bir şey çekti. Şu George R. R. Martin logosu, Epsilon ciltli baskılarında da var ama yanlış hatırlamıyorsam kendilerinin tasarladığını söylememişler miydi? Yoksa ben mi yanlış hatırlıyorum. Bu arada keyifli okumalar.

Logo konusunda bilgim yok maalesef. Bu setin basımı Bantam Books’ a ait. Teşekkür ederim.

Türkçede de böyle ufak baskısı olsaydı keşke. Ciltli olmasa da olurdu.

1 Beğeni

Idefix ve Bkm siparişim. İki siparişten de memnun kaldım fakat Idefix 10 gün geçmesine rağmen bir kitabı hala yollamadı. Müşteri hizmetlerini aramak zorunda kalacağım gibi görünüyor.

Artık her ay 1 kez maksimum 150 tl’lik kitap alışverişi yapmaya karar verdiğim ve Ağustos kotam dolduğu için kendime verdiğim sözü tutup Amazon indirimden yararlanmadım. :slight_smile: Zaten yağmalama olduğu için kitap da kalmamıştır diye kendimi avutmaya çalışıyorum. İyi mi ediyorum kötü mü henüz bilmiyorum tabii. :slight_smile:

24 Beğeni

Başka Dünyalar dışında hepsi almak istediğim kitaplardı. O kitabı da araştırınca almaya karar verdim, ilgimi çekti. Aslında Narnia almak da aklımda yoktu ama ilk iki kitabı alıp bir giriş yapma fırsatını kaçırmak istemedim.
Harry Potter’ı kardeşim için koydum. Ben İngilizce topluyorum, o da Türkçe topluyordu. Şimdi tamamlanmış oldu onunki. Ayrı bir siparişte de diğer HP kitapları var ama henüz kargoya verilmedi onlar.

24 Beğeni