Son Aldığınız ve Sipariş Listenizdeki Kitaplar

Kardeşiniz Harry Potter dışında bir seriye daha sahip oldu. Narnia. Güzel alışveriş.

1 Beğeni

Teşekkürler. :slightly_smiling_face: Bir de okusa tüm kitaplığımı önüne yığarım ama okumuyor bizimki pek. :slightly_smiling_face: Hem haklısın okumuyorum diyor hem de bana karışma diye bağırıyor. :joy: Çok zorlamıyorum ben de iyice soğumasın diye. Neyse ki çizgi roman ve manga falan okuyor en azından arada. Ne yapabilirim bu konuda, tavsiyelere açığım. :joy:

2 Beğeni

Ben Avatar’ı okuturken şöyle yapmıştım; iki bölüm animasyonunu izletmiştim. Devamı için kitaba yönlendirmiştim. Baktım tutuyor bu yöntem, aynısını Harry Potter ve Narnia için de uyguladım.

3 Beğeni

Amazon siparişimde geç kaldım sanırım çünkü herkesin siparişleri gelmeye başlamış, benimkiler henüz kargoya bile verilmedi. :sweat_smile:

2 Beğeni

Benimki de öylece duruyor. İptal olacak diye korkmuyor değilim. :smile:

1 Beğeni

Aynı düşünceler içerisindeyim, umarım iptal olmazlar. Çünkü dün bütün gün ne alsam diye bakmakla geçti ve günün sonunda dayanamayıp üç ayrı sipariş oluşturmuştum. :joy:

2 Beğeni

Normal bir durumda uzun uzun yazardım ama hiç polemiğe giresim yok,ayrıca forumdaki üslup hoşuma gitmedi.Kaç tane alıp almadığım beni ilgilendirir.
Zamanında adını unuttuğum bir sitede çok güzel kitaplar indirime girdi,yetişememiştim alamadım.Şimdi alanları neden kıskanayım? Veyahut birisi o indirim yada kampanya esnasında bir kitaptan 4 tane aldıysa -ki alabilir kimseyi ilgilendirmez ne amaçla olduğu hiç ilgilendirmez- ben neden bunu garipseyeyim veyahut kibarca yorum yapmak yerine ‘sert’ şekilde eleştireyim :slight_smile:

Witcher’dan 4 tane aldım,birisi kendime birer tanesi arkadaşlarıma bir tanesi satmak üzere ki fazla para harcamamış olayım bunu açıklamak zorunda değilim ama sadece demek istediğim için diyorum,aynı şekilde Yüzüklerin Efendisi’in biri arkadaşa birisi satmak için,bu sayede hem daha uyguna geldi kitaplar,hem arkadaşlarımı hem kendimi mutlu ettim.
@isos81 4 kere okurken sıkılmayacağımı
:slightly_smiling_face:
Hayır işin garibi “istif edip gövde gösterisi yapmak” demiş birisi,2 yıldır forumdayım herhangi bir zaman bu şekilde birşey yapmadım sevmem de,ama üslup gerçekten fazla sert,yakıştıramadım.En azından belirli kişilerden beklemezdim,başlığı daha fazla meşgul etmemek için burada bırakıyorum,yorum yaparken ne için yaptığımıza,ne dediğine bir dikkat etmekte fayda var.

17 Beğeni

Kesinlikle güzel bir yöntem ama bizimki bunları çoktan izledi zaten. İşe yaramadı yani. Kendi canının istemesi lazım. Yine de teşekkürler. :joy:

1 Beğeni

Dünki Amazon kampanyasıyla aldıklarım geldi. Witcher Evreni’nin boyutuna çok şaşırdım. Dizüstü bilgisayarım ile aynı boyutta. :scream:

30 Beğeni

https://memegenerator.net/img/instances/51420406/what-if-i-told-you-this-is-only-the-beginning.jpg

33 Beğeni

Kampanya gecesi patladı bi anda ilanlar. :rofl:

2 Beğeni

İnsana sizin gibi arkadaş lazım :smiley:

2 Beğeni

Trendyol sitesinden Kırmızıkedi Kitapevi’nden dört adet kitap siparişi verdim. Dört adet kitaptan ikisi kusurlu birisi sararmış geldi. Bilindiği üzere Kırmızıkedi Kitapevi Arasta Bilgi Tenolojileri’nin şirketlerinden birisi, bir diğeri ise Eganba. Eganba firmasından yaşadığım sorunların hiç değişmeden aynı firmanın diğer markası ile yaşamamdan anladığım kadarıyla Arasta Bilgi Teknolojileri’nin markaları benzer şekilde hizmet veriyorlar. Arasta Bilgi Teknolojileri firmalarından kitap siparişi vermeden iki kere düşünmenizi öneririm.

1 Beğeni

Arkadaşlar şu an bu indirimi kaçırdığım için çok çok üzgünüm. Hayatımda zaten bir kez bile (evet cidden bir kez bile) indirime denk gelemedim. En azından büyük indirimlere. Merak ediyorum acaba bu indirimleri takip etmenin yolu ne? Amazona üyeyim ancak bildirim göndermedi herif bana. Foruma da her zaman giremiyorum. Üstelik tarayıcıdan bildirimleri açmama rağmen bildirimde gelmiyor nedense. Merak ettiğim bu amazonda özel bir bildirim yeri falan mı var da ben görmüyorum?

1 Beğeni

Onların hepsi aynı depodan yolluyorlar sanırım. Babil eganba gibi sitelerin stokları bile aynı. Babilden bir kitap alın eganba sitesinden de bir azalıyor :slight_smile:

Aslında günde bir iki kere Kitap Fırsat/Kampanya Alanı - yates232 tarafından #12875 sayfasına göz atın. Eğer çok fazla okunmamış mesaj var ise büyük olasılıkla indirim oluyor. Ben de yakaladım ama almayı düşündüğüm Rüzgarın On İki Köşesini sepete ekleyemeden kitap tükendi. Hem izlemek hem hızlı olmak gerekeiyor. Forumdaki arkadaşlar kadar sahaflarında bu sayfayı izlediğini düşünüyorum.

3 Beğeni

Arkadaşlar, bir kitap sitesinden hasarlı kitap geldiğinde bu kadar büyük tepkiler vermenizi anlamıyorum. Kitap hasarlı gelmiş olabilir, temin edilmesi uzun sürmüş olabilir, veya kargoda hasar görmüş olabilir. Eganba veya Babil’den sipariş vermeden neden iki kere düşünelim ki? Senin deneyiminle başkasının alışveriş deneyimi aynı olmuyor maalesef. Örneğin bu forumda BKM’den şikayet eden bir sürü insan gördüm ama sürekli BKM’den alışveriş yapan biri olarak çok memnunum. (Aynı şekilde Babilden de çok memnunum.) Her kitap sitesi için olumsuz yorumlar geliyor ne yazık ki. Deneyimler subjektif olduğu için kitap sitelerini kötülemenin mantıklı olduğunu düşünmüyorum.

2 Beğeni

Ben de ondan bahsediyorum. Hepsi Arasta Bilgi Teknolojileri firmasının deposundan geliyor. Birinden almak demek diğerinden almak demek. Kendileri dağıtıcı oldukları için böyle kampanyalara kitapçılardan satılmayıp dönüp gelen kitapları koyuyorlar. Kusurlu kitaplardan geri dönmeyen her kitap onlar için kar oluyor. Yoksa o kitapların yok edilmesi gerekiyor.

@Onuryigit Deneyimler öznel değil, nesnel. Aynı sitelerden çok alışveriş yaptım. Ufak tefek kusurlu gelen kitapları önemsemedim. Sizin gibi düşünüp olabilir dedim ama bu durum sürekli olmaya başlayınca firmaya telefonla ulaştım ve durumu anlattım. “Sizden gördüğünüz üzere bir çok kez sipariş verdim. Bir çok ürün kusurlarla geldi. Sorun etmedim ama son siparişteki kitaplar da kusurlu, değişim talep ediyorum.” dedim. Tamam dediler ürünü değiştirdiler. Daha sonra aynı firmadan yine sipariş verdim. Daha önceki siparişlerimi aratan bir sipariş geldi. Geri gönderdim, değiştirdim. Trendyol kampanyasına kadar bir daha da almadım ama gördüm ki hiç bir şey değişmemiş. Ben hiç kimseye almayın demiyorum ama kitapların bu kadar pahalı olduğu bir zamanda insanların verdikleri ücretin karşılığını alması için bir öneride bulundum. İsteyen indirimli kampanyadan alır, isteyen indirimsiz alır, isteyen kusurlu da olsa hem değiştirmez hem de kusurlu da olsa almaya devam eder. Buna kişinin kendisi karar verir.

2 Beğeni

Aslında herkes hasarlı kitabı geri gönderse bir süre sonra kendilerine çeki düzen vermek zorunda kalırlar, malum büyük iş yükü kitapların geri gelmesi fakat “amaan bişey olmaz, kim uğaraşacak” diyen malesef çok. Özellikle BKM’de baya baya imha edilmesi gereken hasarlı kitapları ayrı bir depoda tutup internetten alanlara yolluyormuş gibi bir durum var.

4 Beğeni

Bu biraz da şundan oluyor, okurlar olarak olumlu tecrübelerdense olumsuz tecrübeleri paylaşmaya daha yatkınız. Bunu hem bir hak arama mücadelesinin parçası olarak görüyoruz hem de olması gerekenin o sorunsuz alışveriş olduğunu düşündüğümüz için bu yola gidiyoruz. Bence burada yorumlanması gereken firmaların sorunları çözüm becerisi ve müşteriyi ortada bırakmaması. Örneğin BKM’nin işleri yokuşa sürdüğünü ve hukuka uygun olmayan biçimde whatsapptan mesaj beklediğini biliyoruz.

3 Beğeni