Son Aldığınız ve Sipariş Listenizdeki Kitaplar

@SJack Balonlu poşetlerle kitapları karıştırmış da olabilirler. Balonları korumak için kitapları destek sağlamışlar. İdefix çalışanlara kitap ve balonlu poşet arasındaki fark eğitimi vermemiş galiba.

7 Beğeni

Kargo konusu artık şans işi benim gözümde. 10 kere alışveriş yaptığım Kidega belki de bir sonrakinde bana hasarlı kitap gönderecek. Bilemeyiz. Ama 10 alışverişimin üçü ya da dördü hasarlı geliyorsa ve ben hala aynı yerden alışveriş yapıyorsam sorun bende derim.

3 Beğeni

Benzer bir durumu deneyimledim. eganba.com sitesi alışkanlık haline getirmeye başlayınca bıraktım. Son bir deneme ile Kırmızı Kedi’den sipariş vermiştim. Baktım o da aynı. Arasta’nın bütün şirketlerinden uzak durmaya başladım. Artık kusurlu mu geldi hemen gönderiyorum, çoğu zaman ödeme alıyorum. Şöyle bir durumda söz konusu; eğer alacağınız kitaplar eski baskı ise kusurlu gelme olasılığı daha yüksek çünkü sadece kargo değil rafta bekleme süresi de yıpranma oranını arttırıyor. Bir de kargo kusurlu olunca kitapların kusursuz gelmesi olanaksız oluyor. Geri gönderip ödeme almak daha mantıklı oluyor. Çünkü değişimde yıpranmamış gelmiyor, bir önceki gelenden daha az yıpranmış olan ürün geliyor.

1 Beğeni

İdefix siparişlerim kodla birlikte yüzde elli üzerinde indirimlerle aldım

9 Beğeni

İdefix 75₺ üzeri alışverişlerde geçerli indirim kodlarım kullanmak isteyenler 30 Eylüle kadar geçerlidir 15₺ indirim kodlarım
9829DF04
9955EC1F

1 Beğeni

Ben de kitap alacağım zaman Kırmızıkedi’den alıyorum ama pek sıkıntı yaşayacak bir durum olmadı. Sanırım biraz şans işi.

Bir yıl kadar eganba’dan aldım. İlk başlarda gerçekten sorun yaşamadım. Normalde sürekli bir üye ounca sorun yaşamazsın diye düşünüyorsun. Mesela Diskdünya kitaplarını hep buradan aldım, neredeyse her kitapta ufak kusurlar vardı. Bazısının sırt kısmında ezilmeler, bazısının arka kapağında zedelenmeler veya sararmaya yüz tutmuş kitaplar gibi. Aradım sordum notta belirtin dediler, not satırı yüz karakter, sığmıyor. Artık her siparişte aynı cümleyi yazıyorum. Not satırı karakter az diye de söyledim, yazılım servisi bakacak dediler. Yine bir şey yok. En son kantarın topuzunu kaçırdılar. Çok kusurlu bir kitap geldi. Değişime gönderdim, az kusurlu kitap geldi. “Tamam, bunlar beni şikayet ediyorum diye kara listeye almışlar. Buradan artık kitap almamak gerekir.” deyip bıraktım. Trendyol’dan Kırmızı Kedi Kitapevi’de aynı kusurlulukta kitap gönderince Arasta’nın kara listesi var şüphelerim daha da arttı ve bir daha da onlardan kitap almamaya karar verdim.

Çok ilginçmiş. Şu ana kadar 4 kere falan alışveriş yaptım, memnun kaldım. İleride sorun yaşamam inşallah.

Anladığım kadarıyla sürekli bir yerden almak sorun oluyor. Garanti diye mi görüyorlar bilmiyorum zaman geçtikçe durum kötüye gitmeye başlıyor. Başı sonu aynı, sürekli sorunlu olan sitelerden zaten uzak duruluyor. Diğer siteleri ise alıştırmamak gerekiyor, onu anladım. Mesela Kitapyurdu’ndan gelen siparişim onlardan beklemeyeceğim kadar iyiydi. Bir siteden kitap aldıysam, bir sonrakini başka yerden almaya çalışıyorum. Genelde ücretler çok büyük indirimler hariç çok fark etmediği için ücret farkı da çok olmuyor ve daha az sorun yaşıyorum.

1 Beğeni

Burada da görüyorum. Bir arkadaş x firmasından kitap alıp hasarlı geldi diye buraya yazıyor. Başka bir arkadaş yine aynı x firmasından kitap alıyor ve hasarsız geldi diye yazıyor. Kitabı kutuya koyan çalışanlara göre mi değişiyor bu durum acaba?

1 Beğeni

Eganba.com’dan yapmış olduğum 6.alışveriş oldu bu…

16 Beğeni

Geçmiş sohbetler üzerine bir kaç detay;
Geçen ay kitapyurdundan AGT kargo seçeneği ile ürün aldım. Bırakın ertesi gün gelmesini kargoya ulaşabilmem 1 haftamı aldı. Onu da kuryeyi takip edip dağıtım yaptığı bölgeye giderek sokakta teslim aldım. Zaten adamların eğitimli kuryeleri yok. Alper’in dediği gibi taşeron sistem. Siz şirkete gidip “benim arabam var. Verin kargo dağıtayım” diyorsunuz. Size kargoları veriyorlar ve dağıttığınız kargo başına parça başı ödeme yapıyorlar. Yani o gönderi ertesi gün teslim olacakmış, adrese teslim olacakmış vs vs vs. Ertesi gün ben işi bırakıyorum deseniz çıkar gidersiniz , öyle bir firma. Müşteri hizmetlerine ulaşması ölüm. Ulaşsanız bile kargonuzun durumunu, yerini ,teslim tarihi sorduğunuzda “bizde paketi şubede görüyoruz, daha fazla bilgiye sahip değiliz” diyorlar. Aman diyim teslimat seçeneği olarak AGT varsa uzak durun. Ben 1 hafta peşinden koşup adresimden alakasız bir yerde paketimi başı gözü sağlamken alayım diye mücadele verdim.

3 Beğeni

Dün bu kitabın iadesini istedim, kitabı geri göndermeme gerek kalmadan aynı gün para iadesi yaptılar. Amazon parçalanmış kargo bile gönderse ilk tercihim olarak kalacak gibi görünüyor :slight_smile:

7 Beğeni

Doğum ginü hediyem aslında arkadaşımdan :sweat_smile: Ben almadım.

23 Beğeni

Arkadaşlarınızla tanışmak isterim :smiley:

2 Beğeni

Of of. Ne kendine ne de yaptığı işe saygısı olmayan terbiyesiz insanlar bunlar yahu. İdefix veya D&R dan ne zaman alışveriş yapmaya mecbur kalsam muhakkak hediye pakedi istiyorum seçeneğini tıklıyorum. Başka türlüsü sıkıntı hakikaten. İade prosedürü ayrı dert. Geçmiş olsun

3 Beğeni

Zaten bence de önemli olan hasar değil, o her firmada çeşitli nedenlerden olabiliyor ama çözüm süreci çok önemli, çünkü hasar durumunda can sıkıcı olabiliyor prosedürle uğraşmak. Bu yüzden Bkm gibi kendi kanunları olan (24 saatte wp bildirimi ve bildirime cevap alamama) ya da idefix gibi iade özürlü firmalardan uzak durmak gerek.

3 Beğeni

Amazon’un şöyle bir sistemi olsa; satın aldığımız ürünleri bekletebilsek, biz istediğimiz zaman siparişlerimizin kargoya verilmesini sağlayabilsek ne güzel olurdu. Böylece tek kitap için kargo beklemek zorunda kalmazdık ya da zarf şeklinde kargolarla karşılaşmazdık.

1 Beğeni

Teşekkür ederim, maalesef söylediğiniz gibi müşterisine hiç değer vermediğini son iki siparişimde ısrarla hasarlı kitaplar yollayarak kanıtlamış oldular. D&R da aynı şirketin olduğu için bir daha o siteyi de kullanmayacağım. Zaten Amazon yetiyor da artıyor, iade konusunda bile yardımcı oluyorlar. İlla belirttikleri kargo şirketiyle yollamamızı istemiyorlar, hangisi yakınsa ona gidip karşı ödemeli bir şekilde gönderebiliyorum. Idefix sadece Yurtiçi Kargo kabul ediyor ve ben evime uzak olmasına rağmen virüs döneminde gidip ikinci kez iade kargosu göndermek zorunda bırakılıyorum.

1 Beğeni

O imkansız. Sizin aldığınız siparişin depo maliyeti de olacak. Bin kişi bekletse 1000 kitap demek ki bunu tek bir kategoride yapamazlar. Şirkete aşırı masraflı olur.

3 Beğeni