Son Aldığınız ve Sipariş Listenizdeki Kitaplar

Teşekkür ederim.(20)

1 Beğeni

Amazon’un kodu ile edindiğim kitaplar. 2001 A Space Odyssey’i biliyorsunuz zaten. The Medusa Chronicles ise bu ay okumuş olduğum Arthur C. Clarke’ın A Meeting With Medusa öyküsünün devamı :slight_smile: Stephen Baxter ve Alastair Reynolds, Arthur C. Clarke’ın bu sevilen hikayesini devam ettirmişler.

24 Beğeni

Bilimkurgu eserlerde bu tarz kapaklar mükemmel duruyor (The Medusa Chronicles).

3 Beğeni

Ben de en son bunları sipariş verdim.
Zamanında okuduğum, okumadığım klasikleri de almaya başladım.
Özellikle Hasan Ali Yücel Dizisi ile devam edeceğim sanırım.

14 Beğeni

Evet, şu meşhur “Never judge a book by its cover (Bir kitabı kapağına bakarak yargılama)” kisvesi altında kitap kapaklarının hiç bir öneminin olmadığını savunup sigara paketi gibi tek tip olmasından yana olan bir kesim olsa da, özellikle bilimkurgu ve fantastik kitapların yıllar içerisinde değişen stillerdeki kapakları bence ayrı bir kültür mirası örneği teşkil ediyor. 60’lar 80’ler 2000’ler hepsinin yeri ve hissettirdikleri çok farklı.

5 Beğeni

Örneğin Dune’un ne güzel baskıları var… Bizdeki o bahsettiğiniz sigara paketi versiyonu oluyor. :neutral_face:

1 Beğeni

Sigara paketinden kastettiğim düz bir rengin üzerine sadece yazarın ve kitabın isminin yazılmasıydı :slight_smile:

Ben bizdeki Dune kapaklarını beğeniyorum. Seriye yeni başladıklarında Minimal Flat bir tasarım stili seçmişlerdi ki Dune kapakları bu sitlin güzel örneklerinden biri bence. İllüstrasyonlar sticker yapıştırmış gibi kapağın ortasında olmasaydı, kapağın tümüne yayılsaydı çok çok daha güzel olurdu.

Malesef sonradan kapaklar da serinin kalitesi gibi stilinden tamamen kopup yerin dibine geçerek İşkencenin Gölgesi ve Ben Efsaneyim kitaplarının kapaklarından da görebileceğimiz baştan savma, saçma sapan bir şekle büründü malesef.

3 Beğeni

Anladım zaten ama eleştiri yapasım geldi. :joy: Benim çok beğendiğim baskılar da şunlar;

16 Beğeni

İdefix siparişlerim sorunsuz bir şekilde geldi (baskısı olmayan bismarck’ın gelmesini beklemiyordum )

28 Beğeni

Üstteki gri verisyonun adı nedir acaba ve nereden aldınız. Çok güzel gözüküyor da.

1 Beğeni

Üstteki baskıyı poster şeklinde bulabilir miyiz?

İstanbulkitapçısı sitesinden aldığım kitaplarım. :slightly_smiling_face:

@MrAliveDeath https://www.foliosociety.com/row/dune.html
Bu siteden satılıyor diye biliyorum. :thinking:

28 Beğeni

@MrAliveDeath maalesef, fotoğrafları Google’dan buldum. :neutral_face: Yanılmıyorsam ilk fotoğraftaki Dune Folio Edition diye geçiyor. Diğeri de Dune Deluxe Edition. :upside_down_face:

@gozubocek hiçbir fikrim yok ama fotoğraf yüksek çözünürlüklü bir şekilde bulunursa baskı yapan yerlerde bastırılabilir. :slightly_smiling_face:

2 Beğeni

Folio Society baskısı cidden muazzam aynı fiyatı gibi…:pleading_face:

4 Beğeni

Uzun bir aradan sonra Sandman 9, Vaiz 8,9 ve Swamp Thing Efsanesi’ ni aldım. Hazır elim değmişken Saga’ları da almak istiyorum ama güzel bir indirim bulamadım. Saga’larla ilgili iyi bir indirim gören bilen olup yazarsa sevinirim. Umarım sorunsuz teslim alırım kitapları.

2 Beğeni

IMG_20200928_193940-01

Amazon siparişim.

21 Beğeni

Kırmızıkedi siparişim. Jack London kitaplarını epeydir alıp okumak istiyordum. Sadece Kızıl veba temin edilemiyordu o yüzden alamadım. Kara Çınar serisi yine merak ettiğim bir seriydi ve almışken hepsini tek seferde alayım diye düşündüm ve gözü karartıp aldım ama biraz tuzlu oldular :sweat_smile:

27 Beğeni

İdefix’ten verdiğim 2 ayrı siparişin ilki bugün geldi. Siparişi verdiğim akşamın sabahında ürünlerin paketlendiğine dair mail attılar, ilk defa bir siparişimin ertesi gün hazırlanmış olduğunu haber almış oldum ve buna şaşırdım doğrusu. Kitaplar sorunsuz, hasarsız geldi.

@Anita’nın önerisiyle ilk kez Ursula K.LEGUIN’in bir kitabını aldım. Mülksüzler’i beğeneceğimi düşünüyorum. Teşekkürler @Anita :slight_smile:

Birkaç polisiye kitap da siparişlerimin olmazsa olmazı elbette.

28 Beğeni

Bugün arayıp konuştum, değişime yolladım. Ufak bir sorun olsa göndermekle uğraşmazdım ama sert kapak komple yırtık.

@Tamer Kusura bakmayın biraz geç gördüm sorunuzu. Şimdi kontrol ettim. Yordam Kitap ingilizcesinden bir çeviri yapmış fakat ayrı bir çevirmende rusçasından kontrol yapıp karşılaştırma yapmışlar. İki çevirmen çalışmış kitap üzerinde.

2 Beğeni

Teşekkür ederim. Bir Avukat amcanın çok ısrarcı davranmasından dolayı eski baskılarını almıştım. o nedenle sordum. Avukat amcanın dediğine göre, yeni basım kitapların çevirisi iyi değilmiş. Bendeki kitaplar şöyle;

4 Beğeni