Son Aldığınız ve Sipariş Listenizdeki Kitaplar

Ebatları farklı galiba. Sizin paylaştığımız galiba Kürk Mantolu siyah bez cilt ile aynı ebat olan baskı.

Bu baskılar daha çok x kitap şu yaşında baskıları.

1 Beğeni

Tezer Özlüleri ve Edip Canseveri ekledim listeme. Sabahattin Aliden İçimizdeki şeytanı alırım muhtemelen. Hatta ilk alışverişte. Çok sevdim baskı ve cilt kalitesini.

1 Beğeni

@alper @Alladierre bir de böyle birkaç kitap daha var diye biliyorum.

Kazuo İshiguro baskısı, can ciltlilerinin bence örnek alındığı baskı olabilir :slight_smile:

11 Beğeni

Kazuo Ishuguro’yu sadece internette görmüştüm ebatı gerçekten farklıymış.
Bende büyük ebatlarda ciltli sadece şunlar var.

Bir kitabın yıldönümü baskısı değil hiçbiri. 10 Kasım Yas Günü kitabını forumda çok kişi almıştı ancak baskısı bitmeden almayanlara da almalarını öneririm.

7 Beğeni

Ben de gezerek almayı çok seviyorum. D&R ortamı da açıkçası bana rahat geliyor. Büyük sahaflarda insanın üzerine dikiyorlar gözleri mesela bundan rahatsız oluyorum, ama DR’de geniş geniş bakabiliyorum kitaplara ve gerçekten çok güzel yazarlar tanıdım gelişi güzel kitapları inceleyerek ama maalesef her incelediğimi direkt yerinden alamıyorum. En azından internetteki indirimler kadar indirim olsa yeterli zaman zaman.

Şu an kasım 16ya kadar ikinciye yüzde elli var. Her zamanki gibi birkaç yayınevinde değil her şeyde. İngilizce kitaplarda dahil geçerli. Yani yüzde 25 indirimli oluyor esasen.
İnternette ortalama yüzde 30 40 arası indirimde almak yerine tercih edilinebilir. Ben 3 lira fazla olsun keyifle gezerek alışveriş yapayım istiyorum.

4 Beğeni

Mavi Saçlı Kız evet. Kara Kitap 25 yaşında baskısı vardı bir de, ama bunlarla aynı ebat ve baskıda mı biliyorum.

1 Beğeni

Teşekkürler haber için, Pazartesi oradayım ve evet 3-5 fazla olsun ama o kitap hemen olsun bence de:)

1 Beğeni

Bende karton kapak var, aynı boyutta değil. Kazuo da çok az büyük normal yky baskılarından.

YKY özel baskılara biraz daha eğilse çok daha güzel olacak. İyi işler çıkıyor çünkü.

6 Beğeni

Yıldönümü baskısı değil ama Orhan Veli - Beni Bu Güzel Havalar Mahvetti ve Nazım Hikmet - Ne Güzel Şey Seni Sevmek’te aynı baskı ve boyutta.

1 Beğeni

Evet. Ben de onlara bakıyordum. X kitap X yaşında dışında ebat, baskı, kağıt aynı olan başka kitapları da varmış YKY’nin 17- 22 /17,5-23,5 ebatlarında.

Örneğin Sabahattin Ali’nin Dağlar ve Rüzgâr – El Yazısıyla Şiirler kitabını da X yaşında kitaplarından zannediyordum, değilmiş.

@BiblofilYouTube Kara Kitap 25 yaşında ciltli değil mi?

Öncelikle şunun yeni baskısını yapsalar diyeceğim ama…

images

2006 ’ da basılmış.

2016 - 60 yaşında baskısı olmadı, hedef 2026 70 yaşında baskısı. :slight_smile:

4 Beğeni

Ciltlisi de var karton kapağı da. Bendeki karton kapak.

@alper Yaşar Kemal’in o baskısı gerçekten muhteşem ama bir daha gelmedi güzel bir baskı. Delta var işte.

1 Beğeni

Oradayım derken Kayseri’den mi bahsediyorsunuz aceba :sweat_smile: Öyleyse hoş gelirsiniz efenim.

@BiblofilYouTube klasik toplamıyorum ama bir gün YKY sarı kapaklıları toplarım. Renk kapak önemli değilde sayfaları yşne çok garip bir şekilde çok güzeller. Bu mu oluyor delta? Hiç fikrim yok açıkçası. YKY kitaplığımda Potterlar hariç 5-6 kitap falan var sanırım.

Son kitabı alan sensin demeeeek. :)) @foundyou
İlk ciltliyi almıştım, 2. ciltliyi alacakken birkaç saat sonra stoktan düştü 20 yıl sonra. :slightly_smiling_face: Neyse ki yabancıya gitmemiş, affettim. :smiley: İyi okumalar efem!

1 Beğeni

Hahaahahahah çok teşekkürler :slight_smile: ancak ben bayağı önce aldım ya bunları hatta aldıktan sonra Yirmi Yıl Sonradan 3 adet daha kalmıştı stokta. Sizin alamamanıza üzüldüm :frowning:

1 Beğeni

Yky sarı kapaklılar ( Kazım Taşkent Klasikler serisi) güzel olsa da maalesef kapaklarında renk tonu uyumsuzluğu var. Bana yanyanayken bakımsız bir ağıza bakıyorum hissi veriyorlar. Şurada da değinmiştim.

[Kazım Taşkent Klasik Yapıtlar Dizisi - BiblofilYouTube tarafından #67]
(Kazım Taşkent kapak tonu uyumsuzluğu)

Delta serisi şu ufak boyutlarda, deri kapaklı, şamua kağıtlı kutulu özel seri.

Tıkır

Serilerin içerikleri muazzam ama işte Kazım Taşkent’i ben almıyorum açıkçası.

1 Beğeni

Şimdilik şunları aldım. Eganba, Kitapyurdu ya da Kidega’dan alacaklarım da var daha. O yüzden AlfaKitap’tan minik bir alışveriş yapmış oldum.

8 Beğeni

Kesinlikle kaçırma al derim. Ben aldım kaliteli bayağı.

@alper Kürk Mantolu Madonna 70. ve 80. yıl baskısı, Kuyucaklı Yusuf 80.yıl baskısı varmış. Onları kaçırmışım. Hiç haberim yoktu o baskılardan :disappointed_relieved:

1. yıl değilmiş ama yine özel baskı diyor.
    Adsız
1 Beğeni

Bende bu seriden 2 adet var. Gerçekten çok kaliteli baskılar, bulduğunuzda kaçırmayın derim. İçimizdeki Şeytan’ı da bu hafta içinde alacağım.

2 Beğeni

Kürk Mantolu 70 yaşında kitabını kaçırdım. 80. yıl 2023’de belki 80 yaşında baskısı yapar YKY.

Kuyucaklı 80. yaşında baskısı 2017’de çıktı, onu aldım. Ayrıca Sabahattin Ali için X yaşında baskısı olmayan ama aynı kağıt, cilt ve ebatlarda olan Dağlar ve Rüzgâr - El Yazısıyla Şiirler baskısı da var.

Sabahattin Ali baskıları.

daglar-ve-ruzgar-kapak-400x526 icimizdekiseytan80yasinda-400x518 kurk_mantolu_madonna_ozel-2325 kuyucakli-yusuf-ozel-kap-400x526

5 Beğeni