Teknoloji Forumu | Sorular, Öneriler, Haberler

Sağ sol klik olayının spesifik bir ismi var mı bilmiyorum ancak ledli farelerin ışığı kapatılabiliyor, seçeneklerinizi daraltmanıza gerek yok.

Ekleme: Logitech farelerine biraz göz attım. Bazı modellerinde M705’te de olduğu gibi tekerleğin her iki yanında ok işareti var. Belki aynıdır.

2 Beğeni

Logitech M590 kullanıyorum ve dediğiniz gibi mouse tekerleği sağa sola klik yapabiliyor. Benim bu modeli alma sebebim sessiz mouse olarak geçmesiydi. Normal modellere göre sesi hiç yok değil ama oldukça az ve tok ses çıkarıyor, özellikle gece kullanırken fark yaratıyor. Bir de iki cihazda kullanılabilme özelliğinden dolayı tercih ediliyor sanırım ama denemedim. Bu modeli araştırabilirsiniz.

2 Beğeni

Yahu bu sağ sol klik olayı tam olarak ne? Orta tekerleği sağa veya sola yatırınca da orta tık olarak alması mı?

1 Beğeni

Özelliği onlara da ayrı görevler atayabiliyorsunuz. Logitech’in yazılımını kurunca orada atayabileceğiniz seçenekler çıkıyor, ses arttır azalt gibi.

2 Beğeni

Şuan acil android telefon önerilerine ihtiyacım var. Telefonumu yenilemek istiyorum. Elimde 4 yıldır Samsung s10 plus var. Şuana kadar kullandığım en iyi telefon oldu halen çok iyi durumda ama artık değeri geçmeden yenilemek istiyorum. Elimdeki telefon harici başka hiç telefon hakkında bilgim yok. Amiral gemi telefon alabilirim ama Apple almam. Ona göre tavsiyelerinize ihtiyacım var.

2 Beğeni

Akıllı telefon konusunda en iyi ve uzun süreli desteği samsung veriyor. Yok xiomi yok mayomisi genelde tek bir fabrikadan çıkıyor ve uzun ömürlü bir kalite anlayışı sunmuyor. Sistem sorunlarını saymıyorum bile. Şu an fiyatlar nasıl emin değilim her gün zam yiyorlar… Fakat büyük indirim günlerinde özellikel hepsiburada piyasa fiyatalarının altında ürün satıyor bildiğim. Amazon ise eski etiket fiyatından satabiliyor bazen. Türkiye pazarına sundukları modeller uluslararası pazara kıyasla daha düşük oluyor diye biliyorum. Ve ürünlere ne kadar süre yazılım desteği sunulacağı gibi konulara detaylı bakmanız gerektiğini düşünüyorum. Katlanabilen telefonları almayın ekranları hızlı deforme oluyor. Onun dışında en az 6 gb ramli ve microSD card destekli bir model ile en az 126gb saklama alanına sahip bir telefon işinizi 8 sene görebilir bence. Özellikle fotoğraf çekmeyi seviyorsanız belli bir yerden sonra microSD card hayat kurtarıyor. Bu kadar büyük bir saklama alanı ileride gelecek olan sistem güncellemelerinin büyüklüğünün zamanla artmasından dolayı yeterli olacaktır. MicroSD card ise iyi bir marka kullanıldığı taktirde rahat ettirecektir.

2 Beğeni

Samsung a52s telefonunu tavsiye ederim. Maalesef 7000 TL ile yazın arkadaşıma aldırdığım telefon şimdi 10.000 bandını geçmiş. Telefon qualcom işlemcili Samsung’un kendi işlemcilerini tavsiye etmiyorum. Turkcell’de bulabilirsiniz.

1 Beğeni

Yerli işletim sistemlerimizden Pisi Linux’ un ‘‘Nar’’ kod adlı yeni sürümü 2.3 yayımlanmış haberiniz olsun. :slight_smile:

Pisi Linux 2.3 ‘‘Nar’’

4 Beğeni

Elimde kutusundan hiç çıkmamış , kullanılmamış bir powerbank var. Ancak 5 / 6 senelik. 5-6 senedir öylece duruyor hiç ihtiyacım olmadığı için. Sizce kapasitesinde herhangi bir azalma olmuş mudur veya kullanılabilir midir? Sıfır olduğu için deprem bölgesine göndermeyi düşünüyorum.

1 Beğeni

Kutusundan hiç çıkmamışsa çok büyük bir kayıp olmayabilir @Pardus. Ancak bulunduğu ortamın sıcaklığı, yüzdesel olarak doluluk oranı ve hatta marka modeli bile bayağı etkiliyor. Siz yine de gönderin derim, güç kaybı varsa bile hiç yoktan işe yarayacaktır.

2 Beğeni

Telefonumu ios 15.7.3 güncellemesi yaptım ve fotoğraflarımın büyük bir çoğunluğu silinmiş. Bunun çözümünü bilen var mı?

1 Beğeni

Selamlar ahali
PlayStation 4 satın almayı düşünüyorum. Ancak pro ve normal model arasında kaldım. Her ikisinide deneyimlemiş yada PlayStation kompetanı varsa ilk defa video oyun dünyasına girecek bu kardeşinize tavsiyelerinizi bekliyorum.
Not: Bir nesil geriden başlamak konusunda kararlıyım. Bu sebeple 5. nesille ilgilenmiyorum. Lütfen 4. nesil özelinde önerilerinizi yazın.
Sevgiler, saygılar.

1 Beğeni

Bende ikisi de yok (PC/nintendo gidiyorum ben), ama ikisine de sahip olan arkadaşların söylediklerine bakılırsa 4k televizyon varsa pro mantıklı, full hd televizyonda pek fark yok diyorlar hocam.

2 Beğeni

Nintendo Switch mi kullanıyorsunuz?

1 Beğeni

Evet hocam. PC vardı, üstüne en büyük marjinal faydayı sağlayan konsol Switch gibi geldi ben de ordan yürüdüm. :roll_eyes:

(Gerçi ilk aldığımda PC de yoktu ama olacaktı hahah.)

2 Beğeni

Güle güle kullanın. Aslında Switchte ilgimi çekiyor ancak internette şarjının çok çabuk bittiğine dair yorumlar okudum. Sizin kullanımınız nasıl, ne kadar gidiyor?

1 Beğeni

Tosun gibi alet hocam, ellerinizden öper. Şarj cihazın tipine (lite-normal-oled), üretim yılına (sanırım 2018 sonrası daha uzun gidiyor), hapticleri ne kadar kullandığınıza, oynadığınız oyuna falan da bağlı tabi, 3 saate yakın witcher 3 oynadığım olmuştu. Lite ve yeni normal versiyonlar ile şarj ile şahsen bir problem pek yaşamadım ben şimdiye kadar.

Ek: Bu arada analog stickler zamanla problemli olabiliyor diyorlar hocam. Konsola yatırım yapmadan önce farkında olmakta fayda var. Ben daha bir sorun yaşamadım (bir lite bir normal versiyon var, genelde bayağı aktif kullanılıyorlar). Ama ben şanslıyım gibi duruyor ya da vaktim gelmedi henüz.

2 Beğeni

10 yıl önce çıkmış konsolu alcağınıza PC alın, hem playstationın exclusive oyunları artık PC için de çıkıyor. Ayrıca emülator ile nintendo oyunları oynayabilirsiniz.

Bir de xbox controller alırsınız konsol gibi olur.

4 Beğeni

Konsolu en azından on yıl kullanıcam. Şuanda toplayabileceğim 1080p kalitesinde bir bilgisayar beş yıl sonra 1080p için bile yorulmuş olucak. Ayrıca bir oyuna bastığımda sadece oynamak istiyorum. Yok grafik kalitesi, dikey eşitlemeyi kaç yapayım gibi şeyler düşünmek istemiyorum.

3 Beğeni

Motion sickness olmazsam görüntü kalitesi high mı olsun very high mı olsun dışında bir ayarla uğraşmaya gerek duymadım ama pc almak söz konusu değilse, “Xbox Series S” en f/p konsol hem de daha 2 yıllık.

https://www.amazon.com.tr/Microsoft-Xbox-Oyun-Konsolu-Beyaz/dp/B08K3BRFT3

2 Beğeni