The Witcher Serisi

Son oyundaki hikaye kitaplarda yok maalesef, 5. kitap da bir tık daha iyi ama sonradan o ilk tempoları kaybediyorlar. Ben çok severek bitirdim, pek sıkılmadım. Bence bir şans daha verinn

5 güzel ilk iki kitaptan sonra en beğendiğim kitaptı benim. 6-7de 3-4teki haline geri dönüyor seri. Oyunların tadını 1-2den başka veren kitap yok seride. Çizgi romanlarını okuyabilirsin.

Aynen öyle. Bir ve ikinci kitaplar muazzam ama 3-4-7 benim zevkime uymadı. 5-6 güzeldi

Arkadaşlar çıkacak son kitap için dizinin 2. sezonu mu bekleniyor?

Dizinin kitaplara bir faydası olduğunu sanmıyorum. Ama indirimli fiyatının 50₺ olacağı zamanda çıkabilir :slight_smile:

Ciltlisini bekleyim diyorum ama fiyat konusundan emin değilim.

1. Oyunu oynadım ama kapaklardaki sahneleri beğenmiyorum. Ciltliyi farklı kapak yapsalar bir farkı olsa.
2 Beğeni

Kapaklar hep sıkıntılı, ben de beğenmiyorum. Yurtdışında da bu tarz kötü kapaklar kullanılmış genelde.

Kapakta hafif kabartmalı Witcher madalyonu olsa bana yeter ama bundan sonra Henry Cavill’in kaslı fotoğrafları olur gibi geliyor bana.

Bu kapaklar bizdekinden daha kötü bence.

Şuna tamamın. Çok iyi değil ama bundan daha iyisi de zor gibi. Ekleme: Netflix logosunu farketmemişim. O olmasında düz beyaz kapağa da razıyım.

images (10)

2 Beğeni

Üstteki kapaklar stok modellerden devşirme fotoşok kapaklar :joy:

İlk kitap kapağından olayların nereye gideceğini belli ediyor zaten :expressionless:

Witcher serisini sırf kapaklarından dolayı almayanlardan biri de benim :slight_smile:
Nasıl olsa okuyacak çok kitabım var, acelesi yok, daha sonra farklı bir kapak tasarımıyla basılsın alırım diye düşünüyorum. Ancak bir yandan da fiyatlar neredeyse katlanarak artıyor. İyi mi yaptım kötü mü bilemiyorum…

2 Beğeni

Ben en son dayanamadım ilk kitabını aldım sadece ama gerisi için bir süre daha beklerim. Pegasus beni şaşırtmazsa yeni kapaklarda Henry Cavill olur.

1 Beğeni

Ciltli konusu ciddi mi bahsedildi mi bundan?

@Everfever ciltlisi için çalışmalar devam ediyor dedi diye hatırlıyorum geçenlerde. Mesajı bulursam ekleyim.

1 Beğeni

Kapak için bekleyenler için ilk iki kitabı okuyup beklemek yeterli bence. Ben özellikle son kitabı beğenmemiştim. Yazar kendi kurduğu evrende belirlediği kurallara uymuyor. Çok gereksiz hareketler oluyor bence. Beşinci kitap güzeldi. Üç ve dört çok hareketsizdi. Altı idare ederdi benim için.

2 Beğeni

O zaman eskileri (şu ankileri) toplarım :slight_smile:
Aslında paylaştığınız ikinci gruptaki kapaklar fena değil.

@Everfever Kemal bey siz “Son Dilek” ön söz de yanlış aktarmışsınız, :slight_smile: doğrusu Sapkowski’nin ajansı Lehçe çeviriye izin vermemiş. Ayrıca süslü bir dil olan Lehçe yerine “suyuna tirit” Almanca çeviri nedeniyle sizi protesto ediyorum ve ciltli baskılar çıktığında hemen almayacağım bir hafta bekleyeceğim…

Lehçe çevirmemize izin vermediler diye bir şey yok diyorsanız. Sizden duymuş yorum yazan okur. :slight_smile:

4 Beğeni

Bazen okuma yazma bilmeyenler için kitaplar hazırladığımızı düşünmüyor değilim :slight_smile:

Şaka bir yana bu tarzda kulaktan kulağa lafın aktarılırken bozulması bence çok hoş, romanlik durumlar. :smiley:

6 Beğeni

Keşke kitabı Lehçe yayınlayıp yanında sözlük verselerdi. Ajans böyle izin verdi deselerdi çok daha romantik olurdu. Yalnız sözlük de Lehçe- Fransızca ve Fransızca-Türkçe olarak verilsin. Düşününce böyle kitap okumak zorunda kalsak çok acayip olurdu.

4 Beğeni

Son Dilek kitabında Ehvenişer başlıklı öykü, Geralt’ın Blaviken kasabasında Renfri ile olan mücadelesi sonrasında Blaviken kasabı olarak anılmaya başlayacağı olayların öncesi yani Renfri’nin hikayesinin başlangıcı hepimizin bildiği Pamuk Prenses masalının karanlık bir yorumu.

Üvey anne, büyücüler, sihirli ayna, ormana öldürülmeye götürülen genç prenses, avcı, 7 cüceler vs.

4 Beğeni