Türkiye İş Bankası Modern Klasikler Dizisi

1984 ve Hayvan Çiftliğinden 2şer adet vardı kütüphanemde.Can normal baskılar ve ciltli özel baskılar. Anlaşılan seri eksik kalmasın diye 3 er tane olacaklar .

14 Beğeni

Ufak bi göz illüstrasyonu dışında çekici gelmedi bana.

1 Beğeni

George Orwell çok gerekli miydi diye düşünüyorum piyasada zaten çok iyi çevirileri var keşke baskısı bitenler basılsa

1 Beğeni

%90 indirimle yüzlerce kitap alırız. Okurlar da bir gün indirimsiz etiket fiyatına alsa keşke diyen bir yayınevi buldunuz mu? Yayınevi bunlar. Telifsiz eserden para kazanılacaksa her yayınevi basar.

1 Beğeni
11 Beğeni

Alice Harikalar Diyarında’nın devamı olan Aynadan İçeri de dizi kapsamında yayımlanacak mı, bilgisi olan var mı bu konu hakkında?

Yayımlanacak ama tarihi belli değil.

3 Beğeni

Teşekkür ederim. Araya bu kadar zaman koymasalardı iyi olurdu aslında.

1 Beğeni

Hocam atalarımızın sözüdür. “Her güzelin kusuru vardır”. Bu güzel serinin de kusuru devamlı kitapları çıkarmada ki ağırlığı olsa gerek. En bariz örneği John Dos Passos’un A.B.D. üçlemesinin üçüncü kitabını çıkarmadan telifini kaybettiler. Sherlock Holmes serisinin de devamı gelmedi tabiri caizse arada kaynadı sanırım. Alice 'de bunu yapmazlar inşallah. :slight_smile:

4 Beğeni
4 Beğeni

Hocam merhaba. Ben bu siteyi henüz çok yeni keşfettim ve keşfetmemdeki en büyük etmem siz oldunuz. Yayınevlerinin serilerini veya yazarların külliyatlarını derlemiş bi yer arıyodum ve sizi ve burayı böylece keşfetmiş oldum. Bu yüzden çok teşekkür ediyorum. Listeleri gördükçe insanın okuma hevesi daha da artıyor. Sizden şöyle bir istekte bulunabilir miyim? Müsait olduğunuz zamanlarda ya da yapmasanız da olur siz bilirsiniz tarih, evrim, jeoloji, filoloji, din, felsefe vs. konuları konu konu ve kitapları listelediğiniz listeler oluşturabilir misiniz buradaki arkadaşlarımızla beraber? Muhakkak bu konularda çok kitap okumuş arkadaşlarımız vardır. Kitapları epey bi araştırıyorum ama bu konulara nası girmeliyim hangi kitapları okumalıyım vs. pek bilemiyorum. Yaparsanız çok minnettar kalırım. Şimdiden teşekkürler. Forumda yeni olduğum için bunu nereye yazmam gerektiğini bilemedim :smiley: kusura bakmayın.

7 Beğeni

Özel Seri İstekleri başlığına yazabilirsiniz.

Onun haricinde daha önce ciltli basılan bir Modern Klasik oldu mu? Ciltler nasıl olacak bir bilgimiz var mı?

Evet oldu. Seri ilk başladığında tıpkı HAY gibi karton ve ciltli kapaklar olarak basılıyordu. Serinin tam hatırlamıyorum ama 30’lu kitaplarında kapaklar değişti ve ciltli baskılarda yapılmamaya başlandı. Yeni yapılan baskılarda herhalde seriye başlarken olduğu gibi bez cilt (bundan emin değilim eski baskılar ve HAY nedeniyle öyle olur diye düşünüyorum) ve karton kapakla aynı kapağa sahip şömizler ile olacak

Şu mesajda eski ciltli modern seri kitabından 1-2 fotoğraf paylaşmıştım.

1 Beğeni

Çok teşeküür ederim düşünceleriniz için. Okuma hevesini arttırdığım ve aramıza yeni arkadaşların katılmasını sağladığım için ne mutlu bana. :relaxed: :relaxed: :relaxed:

İstek konusuna gelince tahmin edersiniz ki bir konu üzerine başlık açmak ve o konuya ait kitapları takip etmem neredeyse imkansız. Çünkü konular o kadar geniş ki. Dikkat ederseniz sitemizde ne Dostoyevski ne Tolstor ne de diğer klasik yazarların konuları mevcut. Çünkü o kadar çok yayınevi ve o kadar çok kitap mevcut ki bunun takibi listeye eklenmesi benim açımdan başlı başına bir sorun.

Şuan site içerisinde 260 civarı konu başlığı var ki bunlar benim oluşturduğum. Diğer üyelerin açtıkları ile birlikte sayı 300-350 rakamını buluyor. Biz sürekli bu konu başlıklarını hergün araştırıyoruz. Yeri geliyor üyeler yardımızyla yeni kitapları ekliyoruz. Çok geniş kapsamlı bir iş anlayacağınız üzere.

Kendim için üzülerek belirteyim ki konular nezdinde isteğinizi cevaplandıramayacağım. :cry: :cry:

Eğer başka isteğiniz olursa Özel Seri İstekleri konusu üzerinden istekte bulunabilirsin.

4 Beğeni

Hocam merhaba sizi bir gün kaybedeceğim diye çok korkuyorum, çok güzel işlere imza atıyorsunuz eğer sorun olmayacaksa numaranızı alabilir miyim? :slight_smile:

1 Beğeni

Kesinlikle haklısınız. Yaptığınız iş gerçekten çok değerli. Yani bu foruma üye olmayıp sizin ve daha buradaki birçok ismini görmeye alıştığımız kişilerin oluşturduğu listelerden kitap fikirleri alan veya serileri takip eden çok kişi tanıyorum gerçekten. Umarım bu bir gelenek gibi uzun yıllar boyunca devam eder. Çok sağ olun tekrardan.

3 Beğeni

Keşke Hayvan Çiftliği ve 1984 kitaplarını Can’dan alıp okumasaydım. İş Bankası baya iyi geliyor

Can çevirileri de gayet iyi bence. Tekrar okursunuz İş baskılarını, keşkelik bir durum yok bence. :smiley:

3 Beğeni

George orwell’in ciltli baskılarını alan var mı?
karton kapak versiyonu ile aynı boyutta mı?