Türkiye İş Bankası Türk Edebiyatı Klasikleri

Eserlere genel bir bakış

9 Beğeni

Genel bir şey diyeceğim :slight_smile:

İş Bankası’nın yaptığı bu seri benim için çok değerli. Şu sıra pek çok yayınevi bu tür seriler oluşturuyor olmasına rağmen hem seçtiği kitaplar hem de yer verdiği yazarlarla evladiyelik bir seri çıkarmış durumdalar.

Bu serinin İş Bankası’ndan çıkıyor olmasının okura verdiği güven, aynı zamanda edebiyatımızın mihenk taşlarına dair de merak uyanmasını sağlayacaktır.

Şimdiden her yaştan kişi "seriyi tamamlamak"tan bahsediyor ve bu benim çok hoşuma gidiyor. Uygun fiyatları da bunu destekler nitelikte ki, İş Bankası ve YKY bu alanda güzel birer örnek.

Ne diyeyim, bu serinin gidişatını heyecanla takip ediyorum :slight_smile: Fatma Aliye’yi gördüğümdeyse bu heyecan daha büyük bir coşkuya dönüştü.

21 Beğeni

Şuan için satışta yok sitelerde. Satışa çıktığı zaman konu içinde paylaşım yapıyorum zaten. :wink::wink:

Bende bekliyorum satışa çıkmasını.

Sosyal medyadan ulaşmış olabilir kitaba.

Yeni Kitap geldiii.

9 Beğeni

Babil’de satışta link paylaşıldı.

1 Beğeni

Kitapyurdu Linki

Ömer’in Çocukluğu

3 Beğeni

Arkadaşlar bu seride çıkan kitaplardan başlangıç için uygun olabilecek 3-4 Kitap önerebilir mi okuyan arkadaşlar? Biz de başlayalım seriyi toplamaya. :grinning:

Fatih Çetin’in yazdıklarına katılıyorum. Ben çıkış sırasına göre okudum / okuyorum. Özellikle birini yazın ondan başlayayım okumaya derseniz Efsuncu Baba’yla başlanabilir.

1 Beğeni

Madem öyle diyorsunuz alayım o zaman rastgele. :sweat_smile:

Ben de çıkış sırasına göre okumaktayım seriyi, Mai ve Siyah, Kuyrukluyıldız Altında Bir İzdivaç ve Küçük Şeyler okurken en çok zevk aldıklarım oldu, tabi ki tamamen subjektif bir seçim bu, benim de tavsiyem sıradan okumanız olur hepsini.

1 Beğeni

Mai ve Siyah’ı eklememiştim, onu da alıyım. Teşekkürler :sweat_smile:

Benim en beğendiğim kitaplar:Felatun Bey ile Rakım Efendi,Mürebbiye,Refet,Mai ve Siyah oldu. Şu an okuduğum Turfanda Mı Yoksa Turfa Mı kitabı da güzel.

1 Beğeni

Küçük Şeyler’i okudum ve çok hoşuma gitti. İçinde kısa ancak oldukça etkileyici hikayeler var.
Bu Büyük Adam Kimdir?
Hiç
Kediler
İki Yüz Elli Kuruşa Bir Asır
Düğün
Bir Mezartaşı Yazıtı (Hikaye değil. Bir sayfa)
Arlezyalı (Alphonse Daudet’in bir hikayesinin çevirisi)
Pandomima

Samipaşazade Sezai dili, betimlemeleri, benzetmeleri, mizahı çok güzel kullanmış. Hem güldüren hem hüzünlendiren hikayeler var. Hepsini de çok beğendim. Son hikayenin son paragrafı ise beni benden aldı.

5 Beğeni
8 Beğeni

Daha önce okumamamız büyük eksiklik. Bende kendime aynı soruyu soruyorum. En kısa zamanda okuyabilmek ümidi ile. :slight_smile:

2 Beğeni

sanırım 15. kitap hüseyin rahmi gürpınar- gulyabani, bandrol alınmış.

2 Beğeni

Evet dün yeni kitaplar alanında haberini vermiştik. Kapağı ne zaman göreceğiz bakalım. :slight_smile:

1 Beğeni

Ortalama bandrol alındıktan 20-25 gün sonra satışa çıkıyor. Satışa çıkınca da ön sipariş olarak çıkıyor. Yani şubat ayı kargo bedava kampanyasına yetişmez diye düşüyorum. Acelen yok ise ay sonuna bekle derim.

1 Beğeni

Yeni kitap

16 Beğeni