Türkiye İş Bankası Türk Edebiyatı Klasikleri

(Serhat) #62

Kitapyurdu Linki

Ömer’in Çocukluğu

(Umut Özak) #63

Arkadaşlar bu seride çıkan kitaplardan başlangıç için uygun olabilecek 3-4 Kitap önerebilir mi okuyan arkadaşlar? Biz de başlayalım seriyi toplamaya. :grinning:

(fatih çetin) #64

Hepsi çok güzel hocam. Hem maliyetli değil hem yeni eserler yayınlanıyor. Hepsini tavsiye ediyorum, ayıramam hiçbirini. :slight_smile:

Fatih Çetin’in yazdıklarına katılıyorum. Ben çıkış sırasına göre okudum / okuyorum. Özellikle birini yazın ondan başlayayım okumaya derseniz Efsuncu Baba’yla başlanabilir.

(Umut Özak) #66

Madem öyle diyorsunuz alayım o zaman rastgele. :sweat_smile:

Ben de çıkış sırasına göre okumaktayım seriyi, Mai ve Siyah, Kuyrukluyıldız Altında Bir İzdivaç ve Küçük Şeyler okurken en çok zevk aldıklarım oldu, tabi ki tamamen subjektif bir seçim bu, benim de tavsiyem sıradan okumanız olur hepsini.

(Umut Özak) #68

Mai ve Siyah’ı eklememiştim, onu da alıyım. Teşekkürler :sweat_smile:

(Can Tosun) #69

Benim en beğendiğim kitaplar:Felatun Bey ile Rakım Efendi,Mürebbiye,Refet,Mai ve Siyah oldu. Şu an okuduğum Turfanda Mı Yoksa Turfa Mı kitabı da güzel.

Küçük Şeyler’i okudum ve çok hoşuma gitti. İçinde kısa ancak oldukça etkileyici hikayeler var.
Bu Büyük Adam Kimdir?
Hiç
Kediler
İki Yüz Elli Kuruşa Bir Asır
Düğün
Bir Mezartaşı Yazıtı (Hikaye değil. Bir sayfa)
Arlezyalı (Alphonse Daudet’in bir hikayesinin çevirisi)
Pandomima

Samipaşazade Sezai dili, betimlemeleri, benzetmeleri, mizahı çok güzel kullanmış. Hem güldüren hem hüzünlendiren hikayeler var. Hepsini de çok beğendim. Son hikayenin son paragrafı ise beni benden aldı.

(fatih çetin) #72

Bununla birlikte son 4 eser ilk defa gördüğüm ve haliyle ilk defa okuyacağım eserler oldu. Böyle eserler çıktıkça bir yandan çocuk gibi seviniyorum, bir yandan da neden lise döneminde bunları okuyamadım diye üzülüyorum. Bu klasikler serisi umarım yaşlılığıma kadar devam eder :slight_smile:

Daha önce okumamamız büyük eksiklik. Bende kendime aynı soruyu soruyorum. En kısa zamanda okuyabilmek ümidi ile. :slight_smile:

sanırım 15. kitap hüseyin rahmi gürpınar- gulyabani, bandrol alınmış.

Evet dün yeni kitaplar alanında haberini vermiştik. Kapağı ne zaman göreceğiz bakalım. :slight_smile:

(fatih çetin) #76

Şükür kavuşturana. Beklediğim bir eserdi.

(fatih çetin) #77

@fortknoxt Serhat Abi, Gulyabani için bandrol alınmış sanırım ama çıkması ne kadar sürer? Bir alışverişim var. Fiyatlar düşmüş, alacağım sitede Şubat ayı kargo bedavayken kullanayım diyorum ama Gulyabani çıkarsa ekstra bir alışveriş daha yapmayayım şimdilik. Bekleyeyim mi yoksa siparişimi vereyim mi?

Bu arada Bkmkitap için indirim vs. bilgisi olan varsa mesaj atarsa sevinirim.

(Serhat) #78

Ortalama bandrol alındıktan 20-25 gün sonra satışa çıkıyor. Satışa çıkınca da ön sipariş olarak çıkıyor. Yani şubat ayı kargo bedava kampanyasına yetişmez diye düşüyorum. Acelen yok ise ay sonuna bekle derim.

(fatih çetin) #79

Bkmkitap Mart ayını da kargo bedava yapar belki. Dediğin gibi bekleyeyim. Belki İthaki’den takip ettiğim serilere ait kitaplar da gelir. Belli olmaz. Mart ortası gibi bakarım artık. Sağolasın Abi.

(Barış) #80

Yeni kitap

(Barış) #81

Sergüzeşt de çıkacak mı bu seriden acaba? Çıkmayacaksa Ayrıntı’dan alacağım. Bilgisi olan var mı?