Türkiye İş Bankası Türk Edebiyatı Klasikleri

Sergüzeşt de çıkacak mı bu seriden acaba? Çıkmayacaksa Ayrıntı’dan alacağım. Bilgisi olan var mı?

Her iki serinin kitapları da mevcut bende, bu seri ile Ayrıntı seri arasında şöyle bir fark var. İş Kültür eski kelimeleri günümüz Türkçesiyle yazmış, Ayrıntı ise eski Türkçe kelimeyi koruyup yanına parantez içerisinde günümüz Türkçe kelimeyi yazmış. Her ikiside deyim, gazel, beyit vb olduğu gibi yazıp, dipnotta açıklamış.

Seri alıyorsanız bekleyin derim ben, er geç mutlaka çıkar. Seriyi toplamıyor ve beklemek istemiyorsanız Ayrıntı tercih edilebilir.

2 Beğeni
8 Beğeni

Kapak konusunda yayınevleri bu aralar çok iyi iş çıkarmakta. Daha önceleri sadece kitap içeri ile kitapları satmaktaydılar. Şimdi Her şey değişti. Kapak tasarımından ciltli olmasına, çeviriden baskı kalitesine kadar herşeye bakar olduk. :slight_smile: . Kapağı görünce aklıma süt kardeşler geldi.

6 Beğeni

Evet Ayrıntı’dan Eylül’ü okumuştum. Eski eserlere bir rağbet var bu ara seviniyorum bu duruma. İş bankasını bekleyeyim ben en iyisi. Cevap için teşekkürler :slight_smile:

4 Beğeni

Arkadaşlar, bir arkadaşımın doğum günü yaklaşıyor. Ona kitap alıcamda hangi kitabı önerirsiniz ?
*11.sınıf

2 Beğeni

Bana kalırsa 25tl lik bir hediye kartı al. Kendisi ne istiyorsa seçip alsın. D&R kartları vardı böyle hediyelik.

3 Beğeni

Ben, Robot ya da Su Adamı almanı tavsiye ederim. Hediye olarak serilere bulaşmamak, tekil kitapları değerlendirmek gerek. Çarpıcılık ve rahat okunabilir oluşları açısından bu ikisi aklıma ilk gelenler.

Not: Başlığı hiç okumamışım. :rofl: yeni farkettim.

2 Beğeni

Bu başlığa yazdığınıza göre muhtemelen İş Kültür Türk Edebiyat klasiklerden öneri istiyorsunuz;;

Ben ilk aklıma gelen şekilde okumaktan hoşnut kaldıklarımı sıralama olmadan yazıyorum , kitaplardan seçim / seçimler sizin:.

• Efsuncu Baba
  • Dolaptan Temaşa
  • Mai ve Siyah
  • Felatun bey ve Rakım Efendi
  • Refet
  • Kuyruklu Yıldız altında bir izdivaç
  • Gulyabani
  • Şair Evlenmesi ( çok güzeldir ama oyun olduğu için belki tercih etmezsiniz)
6 Beğeni

Sonunda hepsini sipariş verebildim .En kısa sürede okumam dileğiyle :smiley:

3 Beğeni

Güzel bir seri oluyor, umarım böyle devam eder. Bu seriye Müşahedat yakışır, Acımak güzel olur.

Reşat Nuri’nin eserlerinin telif hakları 2026’da bitiyor.

2 Beğeni

Yeni kitap yolda.

11 Beğeni

Bende merak ile beklemedeyim bakalım.

2 Beğeni

Şuan için bir gelişme yok haftaya bekliyorum ben yeni kitabı. Bir gelişme olursa en hızlı şekilde haberiniz olur. :slight_smile:

2 Beğeni

Kapak göründü. :slight_smile:

12 Beğeni

Kapak çok güzel. İş Bankası bu işi biliyor.

Kadın Helena Bonham Carter’a benzemiyor mu? :grin::grin:

6 Beğeni
5 Beğeni

Sen iyi durumdasın başlayamayanlar var daha bu seriye. (çaktırma) :joy:

3 Beğeni

Kapağı görür görmez kalkıp yağlı boyaya girişesim geldi. :heart_eyes:

Ben de daha bir tane okuyabildim. :persevere:

3 Beğeni