Unutulmuş Diyarlar Okuma Rehberi

Forumda birkaç kez önerilmişti. Emin değilim ama büyük ihtimalle @Pyrewrath önermiş olabilir. :smiley:

Diğerlerini okumadım maalesef.

2 Beğeni

Evet, şimdi de kesinlikle okumamı önerdi. :slight_smile: Okuyacağım. Hatta belki beraber okuruz bir zaman sonra.

Edit: Yıldızışığı ve Gölgeler’le karıştırdım. Öncelik bunda.

3 Beğeni

Herhalde çok eskiden okuduğum için olsa gerek aklımda gayet güzel kalmış. :slight_smile: Drizzt okumalarına sen de katılmaz mısın? @isos81 ve @Abraxas Archmage’i bitirdiler, yakında Maestro’yu okuyacaklar, sonra son kitabı beraber okuyacağız.

@Abraxas Erevis Cale ile ilgili yorumlarını bekliyor olacağım.
@isos81 böyle giderse tüm FR kitaplarını elden geçiricez. :slight_smile:

4 Beğeni

Ben seriye en baştan başladım, 2-3 ayda bir kitap okuyarak devam ediyorum. İthaki güncele geldiğimde hala yeni kitap haberi olmazsa İngilizce devam edeceğim artık :slight_smile:

2 Beğeni

Denedim. :slight_smile: Ben de bir tur dönmek istiyorum ama çoğunu birden fazla kez okuduğum için unutmayı bekliyorum. :sweat_smile: Girdap gibi dönen palalarla iyi eğlenceler.

2 Beğeni

İthaki’yi beklersek daha çok bekleriz. :zipper_mouth_face:

Yüzyılın bilim kurgu öykülerinden sonra dijital baskı yattı aklıma. 2-3 yıl sonra falan dijital baskı yapabilen bir yazıcı alacam eve. Kedim basıp kendim okuyacam.

2 Beğeni

Wizards of the Coast güzelim logosunu değiştirmiş. Sürekli kötüye gidiyor.

En Eski:

Eski:

Yeni:

2025:

4 Beğeni

İlk logodan sonrasını yok sayıyorum. Markayla bu kadar özdeşleşmiş bir logoyu neden süpermen film afişi gibi bir şeyle değiştirir ki koca firma?

2 Beğeni

SevereComplicatedBovine-size_restricted

2 Beğeni

Şimdiye kadar yayımlanan neredeyse tüm UD romanlarına sahipmiş arkadaş.

Link

10 Beğeni

bizde yayınlayan yayınevi olsa bende alırdım tamamını :zipper_mouth_face:.

1 Beğeni

Arkadaşım söyledi, çeviriler bitmiş, önümüzdeki aylarda hepsi hızlı bir şekilde yayımlanacakmış. Kesin bilgi, yayalım.

2 Beğeni

Muazzam bir koleksiyon :heart_eyes:

3 Beğeni

Senin içinin gideceğini tahmin etmiştim. :slight_smile:

2 Beğeni

Aslında bir gün bunları kronolojik sırayla okumak en güzeli olurdu.

3 Beğeni

Bir ara aklımdan geçtiydi fakat gözüm kesmedi. Tümü iyi yazarlar değil, misal Realms of Valor hikaye derlemesi ve onu okurken çok zorlandım, hâlâ bitmedi hatta, unutmuşum şimdi hatırladım. :smiley:
@Abraxas Gir kanıma gir, hanım’ın evden atmasına çok kalmadı zaten. :sweat_smile:

4 Beğeni

Çevirileri biteli en az 10-15 sene oluyor kitapların :zipper_mouth_face:.

@Pyrewrath bunları yurt dışından getirip toplamak sıkıntı. Bazı kitapların telif mezusu yüzünden baskısı bile olmayabilir.

3 Beğeni

En az 3te1ini bulmak sıkıntı diye biliyorum. Amerika’da anca toplanırsa ikinci el vs, buraya getirtmek servet tutar.

1 Beğeni

Benim de gözüm kesmiyor ama zaten 1 rafın tamamını Salvatore tek başına doldurmuş :slight_smile:

Realms ismi altında birkaç kitap vardı yanlış hatırlamıyorsam. Fearun ile ilgili bilgi mi veriyordu?

3 Beğeni

Bu. Koleksiyoner veya ağır hayran değilsen dörtte üçü beş para etmez kitaplar. “Hangi UD romanları okunmaya değer?” diye biraz araştırınca bu kanı belirginleşiyor.

3 Beğeni