Unutulmuş Diyarlar Okuma Rehberi

En az 15 tane antoloji kitabı var, listeye şöyle bir baktım da. Başlığa göre o konuda yazılmış öykü derlemeleri. İçindekileri bulup ekliyim birinin, fikir verir.

3 Beğeni

Boşluk doldurma kitabı çoğu. Evreni zenginleştiriyor büyütüyor. Ne kitaplar çevrilmiyorken ya da zar zor çevriliyorken bizimkisi hayal sadece. Anca dijital baskı yapan makine alacan evine kendin basacan.

2 Beğeni

Laika kapanmadan önce yayımlayacaktı kısmet olmadı. Tanrılar arası olayların hikayeleri bunlarda geçiyordu galiba.

Moradin’in sinirlenip Gruumsh’in diğer gözünü de kör ettiği hikaye bunlardan birindeydi diye hatırlıyorum.

3 Beğeni

Laika kapanmasaydı zaten… Drizzt’te günceldeydik, Elaine Cunningham’ları da basardı, Realms kitapları derken. O hikayeyi okumam lazım. :slight_smile:

4 Beğeni

Ben de bakayım ama bulursan bana da link gönderir misin?

2 Beğeni

Elbette. (20 karakter)

2 Beğeni

Bulabilirseniz banada atar mısınız?

3 Beğeni

Hala kalan iki tanesini arıyormuş garibim reddit başlığına yazmış :joy: Az bilinen/ okunan ve tekrar basılmayanların kara sahaf döngüsü her yerde aynı demek ki :joy:.

2 Beğeni

Düşünsene, böyle müthiş bir koleksiyonun var, ama iki-üç kitap eksik. Gıcık olmakta haklı. :slight_smile:

3 Beğeni

Adamda huzur bırakmaz, uykuları kaçırır :joy:.

3 Beğeni

2 Beğeni

Salvatore bir de sesli kitap yapmış iyi mi :slight_smile:

Conflicts will be decided with fisticuffs, card games will be played for the highest of stakes, and swords will be flashed in this rollicking Dungeons & Dragons adventure from New York Times best-selling author R. A. Salvatore.

Maintaining stability in a city full of pirates is a delicate balancing act, particularly when one is motivated by making sure the common folk are taken care of instead of simple personal greed. Jarlaxle and his band of rogues known as Bregan D’aerthe are doing their best, stabilizing the city after warding off a terrible attack by demonic and gnoll forces.

But now three merchant ships have been destroyed and sent to the ocean floor—obliterated in such a quick and brutal manner that it makes little sense it’s pirates seeking plunder. Something is out there on or under the cold dark waters of the Sword Coast, and it threatens the trade Jarlaxle will need to bring prosperity to Luskan.

Fortunately, Jarlaxle has powerful and clever allies he can call upon to help him solve the riddle. But will they do it in time? And even if it’s solved, can the perpetrator be defeated

4 Beğeni

Bende İthaki’nin İki kılıç minibüsünü bekliyorum.

1 Beğeni

Kitaplar yeniden çevrilmeye başlanmış o yüzden onlar yerine Ejderha Mızrağı kitapları gelecekmiş…

2 Beğeni

Sene sonu gelir dedi 14-19 heralde:(

1 Beğeni

Hazır çevirisi var zaten o kitapların. Çok mükemmel olmasa da akıcı çevirisi var. Yeniden neden çeviriyorlar acaba? Yada gerçekten yeniden mı çeviriyorlar yoksa bahane olarak mı kullanıyorlar? Benim mi içim fesat? :thinking:

1 Beğeni

Ciddi sorun çıkmış ama detay nedir bilmiyoruz. 1 yıl uzayacak kadarsa en baştan çevriliyordur.

1 Beğeni

Çevirinin telifi ile ilgili bir sorun da olabilir.

2 Beğeni

Muhtemelen çeviri telifi ile alakalı bir sorun, yeniden çeviri yaptırılması daha cazip ve uygun gelmiş olabilir :smiley: Şu 4 ün yeni baskılarında Cihan Karamancı çevirisi ile gelmiş zaten, muhtemelen tüm kitapları yeni baskılarında tekrar çevirtecekler.

image

Bu da seriyi bekleyenler için daha yavaş bir devam demek gibi duruyor :confused: .

3 Beğeni

Örümcek kraliçe serisi nasıl? Bir arkadaşım 300 TL’ye 6 sını verecek bana, değer mi?

1 Beğeni