Unutulmuş Diyarlar Okuma Rehberi

O seriyi okumazsanız drow külliyatı eksik kalır. Kitap başına 50 liraya değer mi o konuda bir şey söyleyemem. Her kitabı ayrı yazar yazmış olsa da kitaplar çok uyumlu. Ben 3 kitabını okuyabildim gerisini hep erteledim… tanrıçalarını kaybeden matronlar ve rahibeler farklı ailelerden ve halihazırda birbiriyle çekişen drowlardan oluşan bir grup seçilmişi underdark’da neler olduğunu araştırması için yolluyor. Başka drow şehrine gitmeye çalışan grup hem yolda birbirine güvenmiyorlar hem de daha karanlık güçleri olan iblislerden adeta dayak yiyorlar. Çok az hatırlıyorum ayrıntıları ama devam edeceğim okumaya. O iblislerden birine hayranlığım oluştu. Kendi serisi de çıktı sonra ama bizde yayınlanmaz.

4 Beğeni

Birkaç ay önceki mesajlara göz atarsan bu konuda birçok kişinin fikirlerini belirttiğini göreceksin hocam.

2 Beğeni

Bana 350’ye versin. :smiley: Şaka bir yana, @Abraxas’ın dediği gibi, sevilen ve övülen bir seri (ben de okumayı düşünüyorum bir ara).

2 Beğeni

Ben okumadım ama aynı soruyu sormuştum. @narpal, @Pyrewrath ve @Vordue yorumlamışlardı.

Bütün yorumlar yukarıda hazır.

4 Beğeni

Bitince ben sana yollarım hocam, sende bitince geri verirsin, win-win :))

2 Beğeni

Teşekkürler hocam, bir bakayım. Normal seriyi ilk okuyuşum zaten 7.kitaptayım. Bu ve kiralık kılıçları alayım diyorum nasılsa basmayacak ithaki.

2 Beğeni

Fiyat olarak makul bir rakam söylemiş arkadaşınız. Ya 5. Ya da 6. Kitaptı emin değilim ama bir tanesi çok nadir ve deli gibi bir rakama satılıyordu. Oradan buradan zor toplamıştım.

2 Beğeni

Yukarı gitme zahmetinden kurtardım :smiley: @Abraxas sorduğunda kendi yorumumun Örümcek Kraliçe kısmı şöyleymiş;

Bu kitapların tekrar basılmayacağı kesin gibi, kara sahaf borsasında da çok daha yüksek fiyatlara gidiyor galiba :smiley: Okuyanını bildiğiniz, temiz olduğunu bildiğiniz arkadaşınız ise ve aracı sahaf da yok ise 300 lira alınır derim :smiley: Kara tuvalet kağıdı borsası üzerinden şu an 3 tane 32 lik selpak fiyatı :joy: İlk iki kitaptan sonra ivme kaybetse de bence keyif veren bir seriydi.

2 Beğeni

Çok yakın arkadaşım aslında ama kitap vermeyi sevmiyor doğal olarak :)) bir merakı da yok zamanında almış, bedavaya da verirdi de, ticarete dökelim dedim ki kendini iyi hissetsin. Bu arkadaşa 400 TL’ye zaman çarkı aldırdım 4 ay önce yalvar yakar, ona saysın şimdi neredeyse 800-900 TL :smirk:

2 Beğeni

600 sayfa kitaba 200 TL etiket basanı gördükten sonra bence al geç. En kötü seneye 2000 TL’ye satarsın. Yatırım tavsiyesi değildir.

1 Beğeni

Eskiden fanatik bir arkadaş varmış sahaf bunu kaça almıştır merak ettim

1 Beğeni

Yeni kapak belli olmuş. Uzayı gözlemler gibi gözlemliyorum gelişmeleri :slight_smile: oraya varmamıza çok var…
resim

4 Beğeni

Bizim grubun (@Abraxas @isos81 ) oraya varmasına daha 4 kitap var, sanırım 2023 sonu gibi okuruz bunu. :sweat_smile:

2 Beğeni

Salvatore birkaç gün önce 80 Günde Devr-i Faerun adlı bir gezi kitabı ve Menzoberranzan Mutfağından Seçmeler adlı bir yemek kitabı üzerinde çalıştığını açıkladı. Ben okuma önceliğini bu eserlere vermemizden yanayım.

1 Beğeni

Geçenlerde duyurduğu iç ses kitabına mı gönderme anlayamadım, ama yazarsa bunları da, değerlendiririz. :smiley: Bak kapakta çooook yaşlı ve gencecik cücemiz de var hazır, immortal one. :smiley:

1 Beğeni

Daha yüksek çözünürlüklüsünü buldum, doğru görmüşüm. Tabii ki de Bruenor Battlehammer. :sweat_smile:

3 Beğeni

Çok kötü kapak, 90’lardaki oyun cdleri gibi. Mızraklı kız kimdi?

1 Beğeni

Yanlış anlamışım. Ben cüceden çok frost gianta benzettim ama kitabın konusuyla alakası yok onun da. :smiley:
@_OZ spoiler olacak biraz. Drizzt ve Cattie-Brie’nin kızı.

1 Beğeni

Hata yapmış, bir erkek çocuğu yapsaydı bir 50 yıl daha onu yazabilirdi. Aman her karaktere ayrı silah verelim. Onda nasıl uzmanlaşıyor bunun altyapısı var mı. Mızrak.

2 Beğeni

Öndeki Anomander Rake mi? :slight_smile:

1 Beğeni