Video Oyun Dünyası

Force Unleashed’ın oynanışını beğenmeyen bir ben miyim?

image

Vampire The Masquarade Bloodlines oyununu, 1 sene sonra çıkması beklenen ikinci oyunu vesilesiyle 25 saatlik bir süre sonunda bitirmiş bulunmaktayım. Bir RYO sever olarak epey bekletmiştim kendisini. Pişmanım. Bilip de çok daha evvel oynamak varmış.

İçerisinde çok ilginç, çok şahsına münhasır karakterler barındırıyor oyun. (Bkz: Therese ve Jeanette Voerman Kardeşler) Mekanlar güzel. Kurgu güzel. Atmosfer son zamanlarda alıştığımız herkesin seveceği vampir, kurtadam klişesinden uzak, çok daha karanlık bir şehir var önümüzde. Bolca görevler var, kimileri o kadar orijinal ki! Haunted Hotel görevinde gerilip ürperdiğim kadar hiçbir oyunda uzun zamandır gerilmemiştim. Müthiş bir atmosfer yakalamışlar.
Vampir klanları çeşitliliği fazla, hepsinin özelleştirildiği alanlar var. Bu da oyunun genel RPG unsurlarıyla birlikte çok farklı yollardan ve yöntemlerden ilerleyebileceğiniz anlamına geliyor. Belki ileride bir de farklı bir klanla tekrar oynarım, kim bilir. Oynayın, oynatın efendim!

6 Beğeni

3.60 kuruşa düşmüş. Oynadığım en güzel bulmaca oyunlarından bir tanesiydi mutlaka öneririm.

3 Beğeni

Bu arada playstationa özel Journey oyunu pc için epic gamesde önsiparişe sunulmuş. 3 4 saatlik bir şaheser oynamak isteyenler kaçırmasın. Özellikle müzikleri ve hissettirdikleri muazzam. 4 5 sefer bitirmişimdir.
Size muazzam bir soundtrackini sunayım.

Ruhunuza huzur dolsun. Gözünüzü kapatın ve huzura dalın.

5 Beğeni

Hem de 20 liraymış çok iyi. 6 Haziran’da çıkıyormuş. Ya bu pre-order’larda ucuz hep epic ama yapmak da istemiyorum pre-order. Çıkıştan sonra zamlanmaz inşallah.

1 Beğeni

Zamanında 30tlye almıştım. 19$ bandında çıkan bir oyun zaten. 30tlden fazla olmaz pcde.

1 Beğeni

US epic store’da 15 dolara koymuşlar, bizde 20 tl olunca biraz şüphe oluyor. :grin:

Epic iyi fiyatlandırma yapıyor oyunlara. Hele indirimleri bir başka güzel oluyor. :slight_smile:

3 Beğeni

Vampire alabilmiş şanslı insan selam olsun sana. :smiley:

2 Beğeni

İndirime girer girmez almıştım. :slight_smile:

2 Beğeni

Teşekkürler Sony Playstation Türkiye.

10 Beğeni

Allahııııııııom bu nasıl habeeeeeer

Rebootlardan Reboot beğenin…

2 Beğeni

Bu da Türkçe altyazıli feagman.

3 Beğeni

Divinity:Original Sin ile saatlerimizi harcadığımız ,gözbebeğimiz Larian Studios’tan (büyük ihtimalle) Baldur’s Gate 3 geliyormuş.Bu kanıya yukarıdaki paylaşılan resmi inceleyerek varılmış.Ne olur gelsin :pray:

4 Beğeni

Baldur’s Gate üç olduğu kesinleşmiş bu resmin. ^^ Artık 1’i ve 2’yi tamamlamanın vakti geldi anlaşılan :smiley:

3 Beğeni

Hayatımda hiç oynamadiğim, hakkında hiç birşey bilmediğim ve merak ettiğim bir seri. Eski oyunları mobile falan çıksa da oynasak. :grin::sweat_smile:

Eski oyunları mobilde var efendim. ^^

2 Beğeni

Neden Baldur’s Gate diye sormadan edemiyor insan. Bu seri 2. oyunla bitti, Unutulmuş Diyarlarda geçen başka bir oyun yapabilirlerdi. İsminin gücünden yararlanmak için yapılan bir hamle.

Benim beklentim yok çünkü korkularım var bu oyunla ilgili. Birincisi umarım Divinity gibi geyiğin tozunu bu oyun için kaçırmazlar, ikincisi ise umarım iyi bir senaryo yazarlar çünkü her iki DOS oyunun da da senaryolarını ortalamanın üzerine çıkaramadılar.

1 Beğeni

Larian studios her oyunuyla ilgili youtube kanallarında geliştirme sürecini videolar çekip paylaşıyorlar. Çoğu noktada wizards of the coasts ile ortak hareket edilecekmiş, iki taraf da istemiş üçüncü bir oyun yapılmasını, hikaye üzerinde de ortak çalışıyorlarmış. Ben güveniyorum açıkçası kendileri de farkındalardır nasıl bir yükün altına girdiklerinin divinity’lerde olduğu gibi de bu community update videolarıyla oyuncuların görüşlerine de her adımda önem veriyorlar. Daha iyi bir stüdyo düşünemiyorum açıkçası baldur’s gate 3 için, bundan 10 sene önce olsa bioware’e versinler derdim ama ordan da ağzımız yandı. 5th edition’un baz alınacak olması da güzel bir haber.

Takip etmek isteyen olursa diye ilk community update’i buraya da bırakayım.

3 Beğeni