Video Oyun Dünyası

Allahım yeni NPC’ler, yeni Bosslar, yeni mekanlar ve biricik Hornet…

Oynanışı daha da geliştirmişler. Bu oyunu beklemeyelim de taşa mı dönelim? :heart_eyes:

1 Beğeni

Hemen 8 tane sipariş edip bu uygun kampanyayı kaçırmamamın keyfini süreceğim.

1 Beğeni

Aynen öyle yapıyorlar.

Oh no.

2 Beğeni

2019’da şimdiden hayatından 200 saat gitmesi garanti oldu. Yarısı Hollow Knight: Silksong için kalan yarısı da bu oyun için.

2 Beğeni

Max Payne 3’ü bitirdim. İnternette gömen de var, seven de… Gömenler genelde ilk 2 oyunun havasından uzaklaştıkları için hunharca eleştirmişler. Ben severek oynadım. Oyun yer yer saç baş yoldurtacak kadar zorlaşıyor. Son kısmı 20.denememden sonra kolay moda alıp öyle bitirdim. Lütfen devamı gelsin bu oyunun.

2 Beğeni

Anne ve babama onları çok sevdiğimi söyle.

Ben bu oyuna başladım ama her iki saniyede bir giren ve atlayamadığımız sinematikler yüzünden bırakmıştım. İlk iki oyundaki sinematiklerin çizgi roman tarzında anlatılması çok güzeldi ve bu sinematikleri izlemeye değer kılıyordu. Ama Max Payne 3 saç baş yoldurdu bana. Sence geri dönüp bir şans daha vermeli miyim?

1 Beğeni

Uncharted tarzı oyunlardan hoşlanıyorsan evet. Çünkü oyun bayağı Uncharted gibi. İlerle, siper al, ateş et tarzında ilerliyor.

1 Beğeni

2019’da sanırım ben bir 400 saat yok edeceğim ömrümden :smiley: Bu sene oyunlar için iyi bir yıl olacak gibi. Cyberpunk 2077 ve Last of Us 2’yi heyecanla bekliyorum özellikle.

5 Beğeni

:heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes:

-@gurlino mikrofonu @mit’e uzatır-
@mit Cyberpunk 2077 için görüşlerini alabilir miyiz?

1 Beğeni

Benim de merakla beklediğim oyunlardan :slight_smile: Shadowrun oyunlarını çok severim zaten. Bu da üç boyutlu Shadowrun olacak gibi görünüyor. AAA kalitesinde elbette. Nasıl bir şey çıkacağını çok merak ediyorum. İnşallah çuvallamazlar. Anthem’i denedikten sonra RYO soslu çatışma oyunlarını sevmediğimi fark ettim. Bunda da aynı şey olmaz inşallah.

1 Beğeni

Çatışma soslu rol yapma oyunu derken Mass Effect serisi de bu kategoriye girmiyor mu? Onu da mı sevmemiştin?

Anthem’i henüz deneme fırsatım olmadı. Çıksın, indirime düşsün bakacağım kısmetse.

Cyberpunk 2077 bence "çatışma"dan çok “çatışmama” üzerine kurulu bir oyun olacak. Çatışmadan kaçmanın mümkün olduğu gerçekçilikte bir evren bekliyorum. Umarım yanılmam ama ben müthiş bir oyun geleceğini tahmin ediyorum.

Cyberpunk 2077 oyunun 10 dklık oyun içi videosundaki seçim tercihleri tüm oyuna etki edecek kadar yedirildiyse defalarca oynanacak bir oyun olur. Oyunun güçlü olduğu tarafın Witcher’daki gibi atmosfer ve hikaye diye bekliyorum.

1 Beğeni

Cyberpunkda karakter modellemesinin bu kadar çok olduğu bir oyunda neden tps olmadı anlamış değilim.Umarım tps özelliği de eklerler oyuna GTA 5 gibi.

Hayır, Mass Effect’i de pek sevmem :slight_smile: Rol yapma oyunu olunca gideyim, bir yerleri keşfedeyim, insanlarla konuşarak anlaşayım ya da kandırayım… kısacası oyunun bana biçtiği ana yolun dışına çıkıp farklı yollarla görevleri bitirebileyim istiyorum. Her şey çatışmayla çözüldüğünde, savaş kaçınılmaz olduğunda sıkılıyorum. O zaman gider, FPS oynarım. RYO olunca beklentim farklı oluyor oyundan.

Bunu çok kez açıkladılar. Başta üçüncü şahıs olarak yapmaya çalışmışlar ama iyi sonuç vermemiş. Çünkü Cyberpunk’ta Mega-binalar denilen bir sürü kapalı alan da var. Koridorlarda ilerliyorsun yani ve buralarda görülmesi gereken o kadar çok detay varmış ki oyuncuların hiçbir şeyi kaçırmaması, kendisini orada hissetmesi için birinci şahıs kamerasına geçmişler sonunda.

Açıkçası ben de TPS kamerası tercih ederdim ama Deus Ex ve Dishonored gibi oyunlar sayesinde birinci şahıs kamerasının da bu tür oyunlarda çok iyi sonuç verdiğini biliyorum. O yüzden çok da önemli değil bence.

2 Beğeni

Bu sözlerine aynen katılıyorum.

Mass Effect’i sevmiyor oluşuna da şaşırdım. Bence müthiş bir uzay dramasıdır. Filmi, dizisi çıksa da yesek :smiley:

1 Beğeni

Yeni Vampire: The Masqurade için yeşil ışık verilmiş olabilir. Daha yeni oynamaya başladım ( Basic Patch ile) ve bir türlü bırakamadım. Hiç urban fantasy okumamış ya da bu türün bir örneği olan herhangi bir oyun oynamamış olmama rağmen çok beğendim. Dövüş mekanikleri biraz vasat, onun dışında atmosfer ve hikaye on numara. Özellikle diyaloglar capcanlı. “Biri gelsin de konuşsam” diyerek geziniyorum etrafta.

Rpg severler kaçırmasın. Oynayın ve oynatın efendim.

1 Beğeni

Malikane görevini yaptınız mı? Korku oyunuyum diyen çoğu oyunu cebinden çıkarır.

1 Beğeni

“Hayaletler zararlı değildir, merak etme” demişti Therese hanım; o kadar yanılıyor ki :smiley:

Korku oyunu oynamayı sevmeyen biri olmama rağmen çok keyif aldığım bir görev oldu. (Tırsmadım değil, 3. şahıs kamerasından oynamak zorunda kaldım :slight_smile:) Sizi içine bu denli çeken bir atmosferle ilk defa karşılaştım. Açık ara, hayatımda oynadığım - ilk karakterimi yönetiyor olmama rağmen - harika oyunlardan bir tanesi oluverdi. Bütün klanlarla oyunu bitirmek gibi bir niyetim var. Bir oyunu birden fazla oynamayan, bir kitabı bir kereden fazla okumayı sevmeyen biri olarak bana bu kararı aldırıyorsa, mükemmele , az da olsa, ulaşmıştır bence.

Merhaba, Valhalla Online diye bir oyun açıldı iki gün önce aranızda oynayan var mı merak ettim?
Oyun hakkındaki düşünceleriniz neler?