Video Oyun Dünyası

Kardeşlik ile gayet makul gözüküyor. Hadi bakalım gelsin, geçşin günler.

3 Beğeni

Sony, Horizon 2’de ücretsiz yükseltme vermişti pişman olmuş galiba. :joy:

1 Beğeni

Oyun 499 TL’den satışa çıkmış. 4 senelik oyun için çok fazla. Bu fiyata Miles Morales oyununu da dahil etselerdi alırdım. İndirim zamanını bekleyeceğim.

1 Beğeni

Şu algoritmaları ve sistemi anlayamıyorum. Bu fiyata 1 senelik PS Plus Deluxe alınabiliyor. İçerisinde Spiderman + Miles Morales ile birlikte 400 den fazla oyun var. Üstelik bir çok AAA oyunu daha kapsıyor.

3 Beğeni

Euro ve Dolar’a çevirince çok uyguna geliyor ama paramız dibi gördüğü için TL’ye çevirince çok fazla. :confused:

1 Beğeni

Doları tam çevirseler her oyun bin liradan fazla oluyor hatta.

Evet oyunlar gelirlerimize göre yine pahalı ama dikkat edin çoğu 700 tl oyun mesela doları 10 tl den baz alarak hesaplanıyor. Üstelik bunun vergisi de var.

Bir oyun genellikle çıktığında 60 - 70 dolar bandında çıkıyor ve 70 dolarlık bir oyun 1200 tl civarına geliyor.

Az önce Spiderman Pc versiyonuna baktım. 60 dolarmış. Bu da 1050 tl yapar. 500 tl iken almak isteyen alsın bence. Dünyanın en ucuz Spidermani.

• Turkish Lira: ₺499,00 ($28.37 USD)
  • Argentine Peso: ARS$ 4999,00 ($38.63 USD)
  • Japanese Yen: ¥ 5900 ($42.65 USD)
  • Indian Rupee: ₹ 3999 ($49.98 USD)
  • U.S. Dollar: $59.99 ($59.99 USD)
  • Euro: 59,99€ ($61.15 USD)
  • British Pound: £54.99 ($65.90 USD)
1 Beğeni

The Forest oyununu oynadıysanız ne kadar detaylı olduğunu bilirsiniz, Sons of the Forest duyurulmuştu. Sorun çıkmazsa bu sene oynama şansımız olacak, oyun forestten biraz daha gelişmiş görünüyor fakat Forest ilk çıktığında aşırı bug içeren bir oyundu. Umarım bu da öyle olmaz.

PS5’in güncel fiyatı 15 bin lira. Hali hazırda Playstation sahibi olmayan kişilere satmak için yapıyorlar bu portları. GFN’da GoW iyi bir tecrübeydi mesela benim için. Zamanım ve iyi bir bilgisayarım olsa alabilirdim. Evet pahalı ama iyi bir oyun tecrübesi sunacağının garantisini veriyor. Diğer yandan yarın bigün indirime girer ve sistemimiz de kaldırır oynarız. 15 bin liraya sadece oyun makinesi alacağıma her türlü işimi gören orta sınıf bir bilgisayar almak her zaman daha mantıklı geliyor bana.

1 Beğeni

Oyunlardan bağımsız olarak şu monitör çok iyi. Tek kusuru -bana göre kavisli olması. Sevmiyorum. Özellikleri şahane. Günümüzde çoğu oyuncu monitörleri HDR400 ve HDR600 olarak geliyor. Bunda HDR2000 + Mini-LED var. Rahat bir 25k olur.

1 Beğeni

15k 48inc oled tv alırım. Niye monitor alayım ki. Alacaksam da neden o kadar absurd bir rakam vereyim.

Disco Elysium’un Türkçe çeviri evresi tamamlanmış. Sırada kontrol okumaları ve test aşaması varmış. Locpick artık çeviri süreciyle ilgili yeni bir güncelleme paylaşmayacakmış. Umarım bir iki ay içerisinde oyunun Türkçe çevirisine kavuşmuş oluruz. Çevirisini en çok beklediğim oyun bu olabilir, bir tur da anadilimde oynamak için sabırsızlanıyorum.

9 Beğeni

Çok güzel bir haber. Böyle bir oyun 10 yılda bir geliyor. (2000’lerdeki ekürisi Planescape: Torment) Kıvrak bir zekanın ürünü yazarlık , çok boyutlu karakterizasyon, özgün dünya yaratımı, kimlik politikası çılgınlığına mizah soslu hiciv dolu bir bakış…Umarım etkisi büyük olur ve yakın gelecekte video oyun sektöründe hikaye anlatıcılığı konusunda altın standart olarak gösterilir.

4 Beğeni

İll defa oynadığımda çabucak sıkıldım, bıraktım. İkinci oynayışım The Final Cut çıkmadan önceydi. İçine düştüğü durum karşısında mantığını konuşturan, heyecansız bir polisle hikayeyi bitirdim. Daha sonra The Final Cut çıktı. Hayatımda eğlenerek oynadığım en iyi playthrough olabilir sanırım. Önüme çıkan her olaya maydanoz, mükemmel polis ayaklarını bırakıp deliliğin sınırlarını zorladım (Inland Empire), ultraliberal oldum (Konteynerdeki galaksinin en zengin insanı ile tanışmasam olmazdı.) Seslendirme ile ayrı bir efsane olmuş bu arada, onu da eklemek istiyorum. Bir sonraki playthrough’u da Türkçeye sakladım artık. Genelde oyunları tek bir sefer oynayıp bitirip bir kenara bırakırım fakat şimdiye değin bu kadar çok oynadığım bir oyun olmamıştı.

Kim Kitsuragi’yi de unutmamak lazım. Harika bir partner.

Özetle, heyecanla beklemekteyim.

5 Beğeni

Güzel düzenleme olmuş.

2 Beğeni

Stray izleyen kediler, ev işlerine yardımcı olmaya başladı.

4 Beğeni

Aşağıdaki haber oldukça ilginç. Ben de ilk önce Ekşi Sözlük’te gördüm:

GTA 6’da Hispanik kahramanlar olması ve bunların bazılarının kadın olması bekleniyormuş.

Buna bir itirazım yok ama haberde çok ilginç ayrıntılar var. Rockstar Games, mizah anlayışını değiştirmeye çalışıyormuş. Oyunda; transeksüeller, evsizler gibi toplumun ezilen veya dışlanan kesimleri hakkında şaka yapmak ve onlara saldırılar düzenlemek olmayabilirmiş.

Öncelikle şunu belirtmeliyim ki toplumdaki ezilen, dışlanan insanlar hakkında şakalar yapmak, onlara saldırmak bence de tasvip edilemez. Fakat GTA oyunlarında canlandırılan karakterler zaten insanlara saygılı, ahlaklı tipler değil. Katil, hırsız, uyuşturucu satıcısı ve kullanıcısı, banka soyguncusu, tacizci vs. mafyatik tipler ve bu tipler ırkçı, cinsiyetçi ve homofobik olurlar. Bu tiplerden böyle saygılı davranmalarını beklemek absürt olmuyor mu?

Bir karakter düşünün her türlü rezilliği yapıyor. Cinayet, hırsızlık, banka soygunu, sokak ortasında silahlı çatışma, taciz vb. aklınıza ne gelirse yapıyor ama farklılıklara karşı da saygılı.

Farklı kesimler için de adaleti sağlayalım, ayrımcılığa son verelim diyorsunuz. Buna tamam da yukarıda sözünü ettiğim durum da hiç mantıksız gelmiyor mu?

Herhâlde Cem Yılmaz’ın bahsettiği eski Türk filmlerindeki gibi olacak:

4 Beğeni

Lgbt lobisi ile dünyadaki hiç bir organizasyon baş edemez.

1 Beğeni

@alys :drooling_face:

3 Beğeni

Yeni gördüm, havalara uçtum. Heyecan tavan :partying_face: :heart_eyes:

1 Beğeni

Ben de epey heyecanlandım. Acaba nasıl bir virüsle karşılaşacağız. Bosslar nasıl olacak ve hangi tarz yaratıklarla karşılaşacağız. Sanki bu sefer işin içine kanlı ayinler cadılar ve kara büyü de girecekmiş gibi duruyor. :yum: :smiling_face_with_three_hearts: