Video Oyun Dünyası

Bende öyle düşünüyorum. Bakalım nasıl olacak. Squar Enix ardarda 4 tane kötü büyük oyun çıkardı. Buda kötü olursa artık oyun yapmayı bıraksınlar.

Bence oyun dövüş mekanikleri dışında inanılmaz kötü duruyor diyaloglar olsun oyundaki şehirlerin canlılığı olsun ben hiç coşamadım.Muhtemelen buda patlar.

1 Beğeni

Şehir âşırı kötü gözüküyor. Sadece içindeki insanların az olmasından değil. Kaplamalar filanda aşırı detaysız. Aklıma Dragon Age 2 geldi. Oradaki şehirde böyle detaysızdı. Birde sözde bu oyun ilk yeni nesil oyun olacaktı…

1 Beğeni

3 Beğeni

Tweet attılar ya Türkiye’ye özel fiyat gelecek. Kur sürekli değiştiği için ön satış çıkarmayacaklar. Oyun çıkış tarihinde fiyatı daha çok belli olur.

2 Beğeni

Umarım assassin’s creed ve far cry metalari değişir. Adet olarak çok fazla ve boş görevler yerine artık kaliteli ve daha uzun süren görevler şart. Assassin’s creed valhalla da far cry 6yida bitiremiyorum. Haddinden fazla uzun oyun ve çok sıkıyor. Yapay zeka da 10 yıl öncesi ile aynı.

6 Beğeni

Bence Ac oyunlarını üç koldan devam ettirecekler. Biri eski tarz olacak biride vallhala gibi sonuncusuda infinity yani game service olacak. Şahsen ben Ac 1 hariç eski Ac oyunlarını daha fazla seviyorum.

1 Beğeni

An itibariyle 400 TL olmuş. Umarım şahane bir iş çıkar ortaya. Sabırsızlıkla bekliyorum.

Bioshock serisinin atası diyebileceğimiz bir seri. Ben Bioshock serisini çok sevdiğimden bu seriyide merak ediyorum. Umarım orjinaline yakın bir denyim yaşatmayı başarır.

Geçen günlerdeki etkinlikte Marvel Snap’in çıkış tarihi verilmiş. Oyun 18 Ekim’de iOS ve Android üzerinden yayınlanacak, aynı gün Steam’de de erken erişime açılacakmış. Oyunun yapımcısı Ben Brode, Hearthstone’nun eski kilit yapımcılarından. Bu yüzden oyun hakkında beklenti yüksek.

Bu site üzerinden şu anda ön kayıt yaptırabiliyorsunuz, ön kayıta özel platformlara göre variant(skin) veriyor.

Kapalı betadayken yaklaşık oyunu 2 ay oynadım, oyunun mantığı 3 tane belirli özellikleri olan -her oyunda değişiyor- locationların en az 2 tanesini oyun bitene kadar elinde tutmak. Oyun 6 turdan oluşuyor, rakibinizle eş zamanla oynuyorsunuz ama kartlarınız sırayla açılıyor. Desteniz 12 karttan oluşuyor, her kartın kendi özelliği var. Bir oyun ortalama 4-5 dakika sürüyor.

Oyunun imza mekaniği ise Snap mekaniği. Win-lose durumuna göre +1,-1 puan alıyorsunuz ama siz ya da rakibiniz snaplerse bu ikiye katlanıyor. Hem rakibiniz hem de siz snaplerseniz dörde katlanıyor. Duruma göre bu puan 1, 2, 4 ve 8’e kadar çıkabiliyor.

Oyunda lootbox sistemi yok, bunun yerine collection level denilen sistem getirilmiş. Oyundaki kartları collection levelınızı arttırarak alıyorsunuz. Collection levelınızı arttırmak için de koleksiyonunuzdaki kartların nadirliğini arttırmanız gerekiyor. Bu nadirliği arttırmak için puana ihtiyacınız var ve her oyun sonu kazansanız da kaybetseniz de puanı kazanıyorsunuz. Bu sistemden ötürü istediğiniz her desteyi oynayamıyorsunuz, oyunda bir meta var ama o kartlar çoğu kişide olmayınca doğal olarak çoğu kişi kendi destesini uyarlıyor. Eşleşme sistemi de rank seviyenize ve collection levelınıza göre yapılıyor.

Kapalı beta sürecinde oyun yapımcıları oyuncu dostu davranışlar sergiledi, mesela oyuna lootbox sistemi getirdiler ama çok eleştiri aldığı için oyundan tamamen kaldırdılar. İleride bu değişir mi bilmiyorum. Şu anda oyunda parayla variant, gold ve battle pass alabiliyorsunuz. Oyunda f2p ve p2w oyuncu arasında çok büyük bir fark yok.

Oyunu şu anda apk indirerek oynayabiliyorsunuz çünkü belirli ülkelerde erişime açık. Oyun hakkında yardıma ihtiyacınız olursa ya da sormak istediğiniz ekstra bir şey olursa yardımcı olabilirim.

İşte geliyor sonunda. 10 kadar oyun tanıtılacak ve 20 dakikalık bir etkinlik olacak. Tabiki gözler Gow Ragnarokta RE 4 remakete olacak.

3 Beğeni

Heyecan online. 2 ay kadar kaldı, bu süre içinde bir de oyun içi görüntüler de gelse tadından yenmez.

1 Beğeni

İnanılmaz gaz bir fragman hazırlamışlar. Deli gibi bekliyorum.

1 Beğeni

Marketing departmanları iyi çalışıyor valla helal olsun :joy: Diziyi izleyen ve Fifa oynayanlara epey eğlenceli olacaktır.

1 Beğeni

Büyük terbiyesizlik.

3 Beğeni

1 Beğeni