Video Oyun Dünyası

1 Beğeni

10 sene sonra alpha versiyonuna 70 oyro sayıp oynarız. :roll_eyes:

O dazuk çıkar ve oyun mağazalarından kaldırılır. :stuck_out_tongue:

O kadar da olmaz artık. Bu arada 3 yeni witcher oyunu da duyuruldu. 1 tanesi ana oyun, diğer 2si yan oyunlar.

1 Beğeni

2 yan oyundan biri multiplayer odaklıymış. Aklıma hemen Monster Hunter World geldi.

1 Beğeni
3 Beğeni

Muhteşem haber. Hemen her oyunu İngilizce oynamama rağmen bu oyundan çekinip yamayı bekliyordum vallahi. Bakalım nasılmış . :yum:

1 Beğeni

Korktuğum başıma geldi. Dlss teknolojisi yüzünden firmalar artık optimizasyonu hiç umursamıyorlar. RTX 3070 ekran kartı nedir yahu. Bu gidişle benim 3050 ti(işlemciden kısıp 3060 almadığıma çok pişmanım) 2 seneye oyun oynatmaz artık.

2 Beğeni

PC
Standart: 999 TL.
Deluxe: 1.199 TL.

Xbox:
Standart: 1.399 TL

EA harbi kafayı yemiş. Firmaların remake oyunlara yeni AAA oyun fiyatı çekmelerine ayar oluyorum.

3 Beğeni

Kimse atmamış sanırım.

1 Beğeni

Ben hala ps2 emülatörüyle Underground/MW oynayanlardanım valla. Yeni NFS’lerin varlıklarını görmezden gelmeye çalışıyordum :confused:

Dip not: İlk Dead Space halen oynanabilir durumda. 2008 yılında çıkmış bir oyun için harika grafiklere ve oynanışa sahip. Ben halen birkaç senede bir bitiririm. :slightly_smiling_face: Bu fiyatlar gerçekten çok yanlış strateji.

1 Beğeni

Boss savaşları çok zayıf. Keşke oralara da el atsalar. Fiyatına gelecek olursak bir tık pahalı 30-40 dolar arası olmasını beklerdim.

1 Beğeni

Benim beklentim, orjinaline sahip olan oyunculara bedava verilmesi aslında. Tüm remaster-remake muhabbetlerinde bu güzelliği bekliyorum. Ama Skyrim hariç bunu yapanına denk gelmedim. Ruhumdaki ölücü taraf her seferinde boşu boşuna heyecanlanıyor. :sweat_smile:

Kimse remake yapılmış bir oyunu bedava vermez. Skyrim dediğin oyun resmi olmayan modların içinden istediklerini seçip oyuna gömülmüş halinden öte bir şey değil. Bende de var ama ben ilk halini oynuyorum çünkü modlarla çağ atlatabiliyorsun. Ayrıca buzdolabına bile çıkmış oyuna günümüz şartlarına göre hala yüksek fiyat biçiyorlar.

Valla o kadar fazla oyun remake/remaster sırasında daha kötü bir hale getiriliyor ki bence bu da gereksiz. Özellikle de zorla yapılıyorsa (Warcraft 3 orijinalim var ama korsanını oynuyorum, Blizzard ABV).

Bilemedim, bana kalsa ps2’den sonrası için remake/remaster işleri hiç yapılmamalı. :roll_eyes: Hatta bence öncesi için de yapılmamalı da, işte beeelki istisnaları olur diye öyle diyorum.

1 Beğeni

Buna katılmıyorum. Eski oyunların çoğu oynanmayacak vaziyette. Yeni oyuncularla da tanıştırmaları gerekiyor. Ayrıca iyi yapılırsa hem çok karlı hem de efsaneleri diri tutarlar ütmüş oluyorlar. Örneğin Resident Evil 2 ve Diablo 2 amma Resident Evil 3 remake rezalet bir oyun büyük bir Özlem’le bugün halen taş gibi olan re4’ün remake’ini bekliyorum.

Valla hocam teoride haklı olabilirsin ama ben daha hiç orijinali oynanmayacak halde olup yenisi oynanacak halde olan bir remaster görmedim. Bir de şu var, eski oyunların çoğu kötü olduğu için oynanmayacak vaziyette biraz da. Eskilerin iyileri hala oynanacak vaziyette gayet. Çok iyi oyun olup erken 3d dönemi sendromundan ötürü kötü yaşlananlar var, ama bunların da remasterlarının bir derda derman olduğunu maalesef görmedim daha. HD texture koyup model poligon sayısını yükseltince oynanabilirlikte pek bir gelişme olmuyor bence.

Ek: diablo2’yi de hala orijinalinden oynuyorum, resurrectedını almadım evet :roll_eyes::roll_eyes: Ama o daha çok plugy etkisi, resurrected’ın fena olmadığını kabul ediyorum.

Ben Ps3 zamanı demon souls oynayamamıştım. Fps 15 falan oluyordu. Şimdi ps5’e gelen remake inanılmaz iyi bir iş. Sırf onun için ps5 alma düşüncelerine sahibim. Hakikaten zamanında oynanmayacak durumda olan ya da yaşlananların yeniden yapılmaları taraftarıyım. Fakat şimdi Sony 2017 yolunda çıkmış horizon’un remakeini yapıyor dedikoduları geliyor buna ben de karşıyım.

"buzdolabına bile çıkmış oyun " gülümsetti bu söz ama cidden öyle :slightly_smiling_face: