Yarım Kalarak Üzen Diziler

Bazı diziler vardır, siz çok seversiniz ama bir şekilde devam etmez, öyle ortada kalıverirsiniz.

Bu tür dizilerde benim ilk aklıma gelen Utopia. Güzel bir İngiliz dizisiydi ve adının aksine güzel bir distopik temaya sahipti. Konusu ve işlenişi dışında çekimleri ve renkleri de çok hoşuma gidiyordu, ne yazık ki ikinci sezondan sonra devam etmedi. Ama bunu öngören yapımcılar, ikinci sezonun sonunu “bitti gibi ama devam etmeye de müsait gibi” kapattılar.

Bir diğer aklıma gelen diziyse Siberia. Bu da prodüksiyon açısından ilginç bir diziydi. Survivor benzeri bir yarışmanın Sibirya’da yapıldığını düşünün. Dizinin bu şekilde bir internet sitesi bile vardı, "yarışmacı"ların tanıtıldığı, “elenen” olunca bilgilerinin güncellendiği bir site. Tabii dizinin güzelliği sadece bu değildi, çünkü "yarışma"nın yapımcılarının planlamadığı şeyler oluyor, bol bol “Tunguska Olayı” göndermesi yapılıyordu. Güzel devam edecek gibiydi, hatta seviyesini korursa Lost’tan daha güzel olacağını düşünüyordum, ama ikinci sezon onayını bile alamadı.

8 Beğeni

Carnivàle.

Kalbimi kırdın ve gittin.

7 Beğeni

indir
İlk aklıma gelen Heroes. Sezon finali bile yapmadan yarım bırakıp, güzelim diziyi katlettiler resmen. Lost, Battlestar Galactica dizileri gibi, kapanışı facia oldu. Yakın zamanda tekrar bir Heroes Reborn yapımı geldi, bir umut güzeldir diye başlayıp, yarım bıraktım diziyi. Tam bir hayal kırıklığı .

3 Beğeni

Güzel konu. :+1:t2:

Benim de içimde ukde kalan FlashForward var. Aslında oyuncular, senaryo, diyaloglar vs hepsi çok iyiydi. Reyting kurbanı oldu herhalde.

Şöyle trailer’ını bırakayım…

Camelot’u da unutmayalım. Bunun da gidişine üzüldüm.

5 Beğeni

Nette bu konu döndüğünde milletin aklına genelde Firefly geliyor ama benim en çok üzüldüğüm Reaper:frowning:

3 Beğeni

Tabi ki de Hannibal. Böylesine güzel bir dizinin bitmesine çok üzülüyorum. Oyuncuların performansı, dizideki olay örgüsü, sanat tasarımı gibi bir çok konuda çok üst seviyede bir diziydi.

6 Beğeni

Yakın zamanda Netfl*x tarafından fişi çekilen üç dizi. The Get Down, Sense8 ve Bloodline.

The Get Down’ı Hoşunuza Giden Dizi Sahneleri başlığında da geçenlerde anmıştım. Müzikleri, oyunculukları, anlatımı, her şeyiyle Baz Luhrmann’ın bizlere hediyesi. Güzel iptal kararı.

Ah Bloodline. Oyunculuk 101 olarak okutulabilecek kapasitede. Ailenin hikayesi, dramı, kasvetiyle ağır ve sağlam anlatım. Tebrikler.

Sense8. Ayıp be kardeşim, utanın! Eh, What’s Up ile analım, üzülelim…

@eomert gel ağlayalım şunlara bir kez daha.

10 Beğeni

Sense8 yarım mı kaldı , ben hala diğer sezonu bekliyordum. Çok sevmiştim diziyi. Bu sahne de favorilerimdendi :sob:

1 Beğeni

Çok sevdiğim dizi Big Bang Theory’nin neredeyse 4-5 bölümde bir bahsettiği ve yarım kalışına kınamayla karışık değindiği Firefly. Ha izledin mi diye sorarsanız, tek bir bölüm bile izlemedim. Çünkü yarım kaldığını bildiğim bir şey izleyemem, ben takıntılı biriyim. Ama Sheldon karakteri çok bahsediyor ve çok da merak ediyorum. Beni bu çelişkiler öldürecek…:weary::weary::weary:

3 Beğeni

Bana diyecek bişey bırakmamışsınız. Utopia ve FlashForward diyecektim oysaki

1 Beğeni

Firefly tabiki. Yarım kalmadı ama sg-1 remake olsa ne güzel olurdu. Bu bailığa yazdım çünkü yeniden çekilse kesin yarım kalır :tired_face:. Şimdiden başlık kapatmış gibi olduk

Utopia ve Flash Forward bence de yarım kalıp üzen dizilerden. Benim de aklıma ilk olarak Marco Polo geldi. Netflix’e birtakım laflar hazırladım ama yeri burası değil!

4 Beğeni

yeri değil ama flashforward’ın kitabını okumuştum ve dizi niye patladı sorusuna çok net cevap bulmuştum çok kötüydü be :slight_smile:

1 Beğeni
4 Beğeni

Utopia (Müthiş bir İngiliz, gerilim, bilimkurgu dizisiydi. Hala aklım almıyor nasıl 2. sezonda bıraktılar.) Where is Jessica Hyde?

Sense8 (Yine konu bakımından çok farklı, çok yönlü bir dizinin canına okudular argo tabirle.)

Jericho (Ortalamanın çok çok üzerinde bir diziydi, şaşılası bir karar.) (Bahsettiğim Jericho)

Penny Dreadful (Gerek Eva, gerek dizi müzikleri beni benden alıyordu, hala bittiğine inanamıyorum, içimde çok büyük yaradır. Diziden çizgi romana uyarlandı, öyle bir yara. Ve o son sezon 4. bölümden sonra hızlandırılmış bölümler çok kırıcıydı. Dizinin içerisine yerleştirdikleri sanatçılar, şairler, efsaneler birer harikaydı, ciddi ciddi aklım almıyor nasıl bitirilebiliyor. Dracula, Frankestein, Dorian Gray, Dr jekyll, Kurt Adam, Tennyson…)

7 Beğeni

Misfits de çabuk bitti. Skins’i 7 sezon oynattılar bu da giderdi biraz daha.

2 Beğeni

Başlığı görünce aklıma ilk Flashforward geldi.Sonunu öğrenmek adına kitabını aldım. =) Bir diziye ancak bu kadar haksızlık yapılabilirdi. Üzdü…

1 Beğeni

Legend of the Seeker ve Forever’ı da bu listeye alabiliriz.

Güzel dizilerdi vesselam.

4 Beğeni

V1_UY268_CR3,0,182,268_AL

Freaks and geeks, özlenenlerde bugün.

4 Beğeni

expectations vs realities in a nutshell…

2 Beğeni