Yarım Kalarak Üzen Diziler

Beni en çok üzen Forever ve Backstarm dizileri olmuştu Keşke devam etseler

1 Beğeni

Humans da iptal edilmiş. İlk sezonunun portalda incelemesini yapmıştım. Çok güzel diziydi. Detroit: Become Human oyununa biraz benziyordu. Hatta son sezonunda Battlestar Galactica’dan esintiler de vardı.

Saçma sapan diziler yola devam ederken böyle güzel diziler iptal ediliyor. Gel de küfretme.

https://22dakika.org/channel-4-ve-amc-dizisi-humans-3-sezonun-sonunda-iptal-edildi/

Önceliği kesinlikle Flashforward alır bende. Dizinin iptal gerekçesi ise izlenme oranlarından çok, bölüm başı maliyetlerin aşırı yüksekliğiydi. Dizinin 1. bölümü bugün vizyonda olan nice sinema filmini ağlatacak düzeydedir.

Forever, Forever, Forever :pensive:

Firefly bir yaredir hepimizin içinde sanırım.

Sense8 ise, yani oflayıp puflayıp sövesim geliyor Netflix’e. Ancak bildiğim kadarıyla sadece Netflix’te bitti, bu düzeyde sadık kitlesi olan ve zaten başlangıcı itibari ile bir platforma ihtiyaç duymayan yapım devam edecek.

Şuraya bir Forever da ben bırakayım. Üzmüştü…

1 Beğeni

Pushing daisies :cry: nasıl severek izlerdim nasıl…

2 Beğeni

Forever bey diyeceksiniz. Gerçekten, Game of Thrones’un korkunçlu son sezonu bile Forever’ın yarım kalışı kadar üzmedi beni.

Ama neyseki başrolünde Ioan Gruffudd’un yine bir morgda çalıştığı Harrow var da acımı biraz hafifletiyor.

3 Beğeni

Forever +1 :sweat:

1 Beğeni

Leyla ile Mecnun var hatırladığım. Bir de yarım kalmamış olsa da bitmeseydi keşke dediğim 7 Numara var. Yarım kalmış gibi hissettiriyor.

Tabi unutmamamız gereken;

Hepsine hükmedecek bir dizi, hepsini o biterecek, hepsini tek tek gömüp, karanlıkta birbirine bağlayacak. Ve geriye bir tek o kalacak.

ARKA SOKAKLAR

:smiley: :smiley: :smiley:

Evet hatırlıyorum: ‘’… Ne yani şimdi tüm bu olanlar… ‘’ şeklinde devam eden bir son. :smiley:

Forever’ı izlesem çok yarım kalmış hisseder miyim? Konusunu çok beğendim.

Evet ama izlemelisin. :smiley: Çok güzeldi ya. Keşke devam etseler.

1 Beğeni

Carnivale

carnivale2-600x370

Rome

Rome-Dizisi-Konusu

Ve Game of Thrones. Yarım kalması çok üzdü, Ned Stark kemikleri sızlıyor.

1 Beğeni

Rome gerçekten de efsane diziydi. Bittiğinde bazı şeyler havada kaldı. 5 sezon planlamışlardı, 2 sezonda nihayete erdirdiler.

Titus Pullo en sevdiğim dizi karakterlerindendir.

1 Beğeni

Leyla ile Mecnun bana yarım kalmış gibi gelmiyor nedense. Sanki çocukluk arkadaşım mahalleden taşınmış gibi. Tam zamanında bitseydi de içimde hep bi hüzün ve özlem bırakacaktı…

Çok kaliteli bir dizi değildi ama Alphas’ın inanılmaz bir cliffhanger yapıp iptal olmasına ben de Sheldon gibi takmıştım bir zamanlar. :joy:

Aslında yarım kalmayıp hikayesini ele aldığı 2 sezonda kapatabilse de bir Penny Dreadful burukluğu bıraktığını söyleyebilirim erken gidişinin.

Steven Soderbergh’ün (Traffic) her bölümünü bizzat yazıp, yönetip, tasarladığı bana göre bu yüzyılın en muazzam sinematografi + set dizaynına sahip dönem dizisi.

Konusu da ayrı cezbedici, 1900’lerin başında salgın, hastalık ve diğer unsurların fazlaca baş gösterdiği New York’da geçen Ameliyathane draması.

resim

Müziklerini Cliff Martinez (Drive, Only God Forgives) üstleniyor. Döneme uymayan elektronik ama garip bir şekilde dizinin tonuna adapte olabilen ara sıra tekrar ve tekrar dinlediğim ikonik bir albüm olmayı güçlü bir şekilde başarabiliyor.

Cast’ın ve özellikle Clive Owen’ın oyunculuğu bu diziyi sadece basit drama dalından yükseltip daha özel ve etkili karakter hikayesine dönüştürüyor. Vaktiniz varsa ve 20 bölümlük temeli çok sağlam atılmış, izlemesi bir hayli zevkli proje arayışındaysanız şiddetle öneririm.

4 Beğeni

Ama Sheldon karakteri çok bahsediyor ve çok da merak ediyorum. Beni bu çelişkiler öldürecek…:weary::weary::weary: Redtube Beeg Spankbang

Erkenci Kuş :yum::yum: 20202020

image

1 Beğeni

https://ewedit.files.wordpress.com/2015/01/alcatraz_teaser.jpg

Çok iyi bir dizi değildi ama ben yinede izliyordum :slight_smile:

1 Beğeni