Yazım Gereçleriniz

Bende var, olmasa mutlaka alırdım. Smash favorilerimdendir.

Pro Use 0.5 pek kullanmadım ama kullandığım zamanlarda tutma yerinin şekli şemali, kalite hissiyatı hoşuma gitmişti.

1 Beğeni

Pentel Graph 1000 ile bu ikisi arasında seçim yapmak zorundaydım, Graph’ı seçtim, çok daha rahat tutuşu var. Ben elimi çok sıkarak yazı yazıyorum, izi çıkıyor kalemin elimde, silikon tutuş kısmı daha iyi oluyor. Platinum’un metal olduğu için ilk onu gözden çıkarmak zorunda kaldım.

2 Beğeni

Fazla tükenmezlerinizi ne yapıyorsunuz dağıtmama rağmen iki kalemlik var elimde özellikle mavi…

1 Beğeni

Son hali.

17 Beğeni

İkisini de almayı düşünüyorum daha önce kullanan var mı? Tavsiye eder misiniz?

Lamy 156-0.7 Mekanik Kurşun Kalem Amazon.com.tr

Rotring 600 İnce Uçlu Kalem Metalik Kırmızı 0.5 mm Amazon.com.tr

3 Beğeni

Rotring 600 kullandım. Bana ağır geldi. Tercih etmiyorum. Yarısı metal olan Rotring 500 ya da komple plastik olan Rotring 300 bile benim tarzıma daha yakın.

Lamy’yi kullanmadım.

3 Beğeni

çok güzeller, güle güle kullanın

2 Beğeni

RR 600, premium bir hissiyat veren bir kalem 3 tane elimde var. Hem 05 hem 07 beğenerek kullanıyorum. Uzun yazılar için metal olduğu için eli yorsa da hem koleksiyonluk hem de kullanım için parasının hakkını verir.

3 Beğeni

Teşekkürler, Lamy’yi daha çok merak ediyorum aslında. Tam istediğim türde sade ve şık tek sorun 0,5 olsa daha iyi olacaktı.

Önceliğim Lamy. Sanırım Rotring’i daha sonra alacağım.

Son olarak bir sorum daha var. Saatvekalem sitesi güvenilir midir? Daha önce alışveriş yapan var mı? Baktığım kalem Amazon’a göre daha ucuz bu sitede. Link;
https://www.saatvekalem.com/tr/lamy-cp1-versatil-kalem-mat-lake-mat-siyah-156-07

2 Beğeni

Güvenilir bir site, tercih edebilirsiniz ancak istediğiniz kalem F/P bir kalem değil ancak geniş bir kalem koleksiyonunda kendine yer bulabilir. Bu fiyatlara güzel kalemler değerlendirilebilir. Ancak para önemli değilse sade ve şık bir kalem.

1 Beğeni

Bu fiyatlara ben de tercih etmezdim ne yalan söyleyeyim. Neredeyse en iyi mekanik kalemleri içine alan bir bütçe.

1 Beğeni

Önerileriniz varsa inceleyip değerlendirebilirim. Bu kalemi seçme nedenim görünüşünü beğenmem ve Lamy’nin güvenilir bir marka olması.

1 Beğeni

Pentel Smash
Platinium Pro Use 171
Pentel Kerry
Kaweco Special
Pentel Graph 1000
Steadler 925

6 Beğeni

Kaweco Special
Caran D’ache 844 beğendiğiniz tipe benzeyen alternatifler.

Sizin tarzınıza biraz uzak görünüyorsa da,

Pilot S30
Pentel Orenz Nero

da önerebilirim.

2 Beğeni

Önerileri inceledim ve baya kafamı karıştırdı açıkçası. Bir süre daha baktıktan sonra karar vereceğim. Öneride bulunanlar @emintaner ve @BiblofilYouTube teşekkür ediyorum.

3 Beğeni

Bazen bir kurşun kalem hepsine bedeldir. :slight_smile:

6 Beğeni

Harika görünüyor, kalemin metalik görünüşü de çok güzel, reklam olmayacaksa nereden bulabilirim bu kalemi ? Gerçi markasi yaziyormuş üstünde…

Rotring 600 siyah modelini yıllarca severek kullandım. Kırmızı modeli ilk çıktığında çok hevesle almıştım, çok sık kullanmadığım halde grip kısmında boyası yavaştan soyulmaya başladı. Siyah modelde de benzer şeyi yaşamıştım ama yıllarca yoğun kullanım sonucu normal bir durum. Kırmızıda bu kadar erken başlaması biraz hayal kırıklığına uğrattı beni. Yine de çok şık ve elde ağır oturaklı bir hissi var.

Lamy CP1 dolmakalem ve multipen olarak kullanıyorum. Tasarımını en sevdiğim kalemlerden biri. Versatil fiyatını biraz yüksek buldum ben de. Tükenmez de kullanıyorsanız multipen versiyonlarına bir göz atabilirsiniz. Üçlü modeli kullanıyorum biraz kalın ve kaba gelebilir normal modele göre. İkili model hem daha ucuz hem de daha ince.

Diğer önerilerden de platinum pro use 171, staedtler 925, pilot s20 benim de kullanıp önerebileceğim modeller.

1 Beğeni

Bu kalemi ABD’den temin edebilirsiniz. Türkiye’de satışı yok ne yazık ki.

1 Beğeni

Hocam metalik kalem görünce aklıma geldi; geçenlerde bir kırtasiyeyi dolaşırken metal kalem gördüm; bayağı grafit yerine metalle yazıyordu. Ömür boyu garantili olduğunu falan iddia ediyordu kutu üzernde hahah. Teknoloji ilgimi çekti ama pahalıydı ve çok soluk yazıyordu o yüzden almadım. Sizin bu tür kalemlerle ilgili bir bilginiz/tecrübeniz var mı? Daha iyi örnekleri ya da daha uygun koşulları varsa (siyah kağıt belki, ya da yüksek sürtünmeli teksir vesaire?:thinking:) öğrenmek isterim valla.

2 Beğeni