Yeni Çıkan Kitaplar - En Yeni Kitap Haberleri

Akira 2’yi BKM Kitap’tan RAMAZAN10 kodu ile 99,50’ye aldım. Az basılır, biter de üzülürüm diye düşünerek hemen aldım. Gerekli Şeyler, İdefix’te %35’e giriyor beklenirse ama 2 ayda 3 kere zam gelen bu dönemde beklemek de risk.

3 Beğeni

Benden de bi 5000 kopar. Peki paylaşımı nasıl yapacağız? 4 ay birinde, 4 ay diğerinde şeklinde yaparsak sıra bana gelince Gollum’a dönüşebilirim :upside_down_face::grin:. Hatta kitabı elime alınca görünmez bile olabilirim.

2 Beğeni

“Büyük Fikirleri Kolayca Anlayın” yeni kitap : Tıp Kitabı

Tıp Kitabı (Ciltli)

Hastalıklar nasıl teşhis edilir? Kanser nedir?
Bazı pandemiler neden bu kadar ölümcüldür?
Bu kitap günümüzdeki tıp anlayışına şekil veren ve sağlığımızı korumamıza katkıda bulunan önemli buluş ve keşifleri açıklayarak bu soruları ve daha fazlasını yanıtlıyor.

Sade bir dilde kaleme alınan Tıp Kitabı tıp tarihindeki önemli kilometre taşlarını ortaya koyuyor, zekice görsellerle konulara açıklık getiriyor ve karmaşık kavramları şekillerle daha anlaşılır kılıyor.

İster tıp öğrencisi, ister sağlık çalışanı, ister tıpla ilgilenen bir okur olun bu kitapta ilginizi çeken birçok şey bulacaksınız.

Tehdidin kaynağı ister düşman isterse padişah olsun dünyanın geri kalanına karşı yoldaşlarının yanında saf tutmaya and içmiş bir savaşçı kardeşliğiydi yeniçeriler. Devşirme olmanın verdiği derin yalnızlık duygusuna bir çareydi “Yeniçeri Yoldaşlığı”.
Kim bilir belki de bilinemez diyarlara uçan bu katar katar turnalar, tarihin külleri arasında, savaş meydanlarında unuttuğumuz bu hayaletler ordusu, inandıkları gibi Rical-i Gayb’a karışmışlardır. Kim bilir belki de bu hayaletleri tanımak, biraz da kendimizi tanımak olacaktır.
Erdal Küçükyalçın, bilim adamı kimliğine bağlı yorum cesaretini sergilemekten kaçınmıyor. Yeniçerilik konusunu merak edenler gibi yeni yorumlar bulmak isteyenler de hemen okumalı bu kitabı. Turna bir kez daha uçup gitmeden gölden, Yeniçerilik nedir, nasıl ve hangi sebeplerle kurulmuş, hangi tarihi süreçlerden geçmiş ve Bektaşilikle ilgisi nedir? Bu soruların karşılığını bulabilirsiniz bütün açıklığıyla.
Yol, yoldaşlık, ‘Seğirdim Koşusu’, ‘Leylek Çadırı’, mehteri ile; kazanları, gülbangları, yeminleri, kışlaları, sancakları, rütbeleri, yapı, gelenek ve inançlarıyla Yeniçeri Ocağı… Solaklar, çavuşlar, avcılar, aşçılar, casuslarıyla Osmanlı ordusunun kalbi yeniçeriler…
Mevcut algılardan hareket eden Küçükyalçın, hem bu algıları yıkmayı hem de Yeniçerilik ve Bektaşilik bağlarını ortaya çıkarmayı hedefliyor.
Turna simgesine bağlı olarak anlatılan şiirsel bölümler ise olağanüstü.
Tarih bir de bu açıdan okunmalı. Yeniden…

6 Beğeni

Bir ortak daha lazım her halükarda. 3 kitap 3 ortak, her birimizde 1i kalabilir, 3 güç yüzüğüne sahip cüce gibi 3 yüz yılda bir buluşur Ay Ritüeli yaparız :laughing::laughing:

2 Beğeni

Valla kenarları gümüş tozluymuş arada ekmek banarız :smile: anca o şekil.

1 Beğeni

BKK yenisi

Gölge Dizisi yenisi

Pangea Dizisi yenisi

10 Beğeni

Arkadaşlar bu arada Fred Hoyle, yaşadığı dönemde saygıdeğer bir astronomdu. Her ne kadar Big Bang teorisine karşı çıkmakla ve sonsuz uzay teorisini desteklemekle tanınsa da kaderin bir cilvesi olarak Big Bang teorisine ismini veren de odur. (Ufak bir dipnot olarak yazmak istedim.)

24 Beğeni

Dün gözüme çarpmamıştı. Benlik bir kitap var derken üç kitap oldu. :slight_smile: Jane Harper’in “Kurak” kitabını beğenmiştim, muhtemelen “Doğanın Kudreti” kitabını alır okurum.

Sonradan ekleme: Pangea ile 4 oldu. :slight_smile:

4 Beğeni

Kapak görseli de seriye farklı bir hava katmış.

3 Beğeni

Kapağı aşırı güzel olmuş.

4 Beğeni

Black Cloud bayağı Hard Sci-Fi türünde bir kitap. İçinde uzun uzun matematik denklemleri çizimler falan yer alıyor :slight_smile:

4 Beğeni

Pangea’yı bırakmamış mıydın? Gözüne hoş gelenleri mi alıyorsun sadece?

1 Beğeni

Son çıkan hariç diğerlerini zaten almıştım. :slight_smile:

İthaki Modern gibi Pangea’yı seri olarak toplamayacağım (Modern son 5-6 kitabını almadım) arada merakımı cezbeden kitaplar (yeni çıkan kitap gibi) ya da okunmalı bu dediğim kitaplar oldukça alacağım.

2 Beğeni

Alper’in yemini yeni kitap görene kadardır. :smile:

4 Beğeni

:slight_smile:

Şu modernleri alsam mı diye arada aklımdan geçmiyor değil.

2 Beğeni

Al al hepsini al. :smile:

Şaka bir yana ben sana şunu al dersem alırsın gerisini boşver ya. :slight_smile:

2 Beğeni

10 Beğeni

Gelecek hafta çıkarsa eğer sanırım bayramdan sonraya kalır. Çünkü İthaki perşembe günleri satışa açıyormuş. Neyse çıksın da :smile:

2 Beğeni

Şöyle Bayram Özel indirimi %50 olsa Malazan da o arada ön satışa çıksa. Üfff. Bayramlık alışverişi boş geçip kitaba abanırım herhalde.

3 Beğeni

Nimet Yıldırım güzel işler yapmaya devam ediyor. Aynı günlerde çıkınca Şahname’nin gölgesinde kaldı. Yayınevi ciltli olarakta basmış.

1 Beğeni